Koncert
24. Festiwal Kultury Żydowskiej Simcha: KINDER YORN - opowieści z żydowskiego miasteczka

24. Festiwal Kultury Żydowskiej Simcha: KINDER YORN - opowieści z żydowskiego miasteczka

  • 2022-08-02
  • Synagoga pod Białym Bocianem, Wrocław

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 26.

fot. Krzysztof Zatycki

Opis

Zespół Sentido

Zespół Sentido tworzą niezwykle zdolni muzycy i twórcy, multiinstrumentaliści wywodzący się z różnych stylów muzycznych. Wspólnie umiejętnie dokonują wyboru najbardziej poruszających i porywających utworów muzyki żydowskiej. Dzięki temu tworzą wyjątkowy repertuar, w którym emocje grają pierwsze skrzypce zarówno w grze muzyków, jak i w śpiewie. Bogactwo, różnorodność i niezaprzeczalny urok szeroko pojętej żydowskiej tradycji muzycznej w wykonaniu Sentido przyciągają rzesze słuchaczy na całym świecie.

W repertuarze zespołu odkryjemy utwory zarówno twórców pochodzenia żydowskiego reprezentujących różne nurty stylistyczne, jak i takie inspirowane kulturą żydowską. Pieśni śpiewane są w języku jidysz oraz polskim, a publiczność ma okazję wysłuchać utworów z tekstami autorstwa m.in.: Jacka Cygana, Jerzego Ficowskiego, Romana Kołakowskiego czy  Agnieszki Osieckiej – w tym jej niezapomniane songi napisane na potrzeby spektaklu „Sztukmistrz z Lublina” (na podstawie powieści noblisty Isaaca Singera). Artyści z Sentido sięgają do tych kultowych tekstów, by czerpiąc z nich to, co najlepsze i dzieląc się swoją wrażliwością, odczytać i je na nowo. Pomagają im w tym autorskie aranżacje, dźwięki koncertowego akordeonu i aksamitne brzmienie wokalu.

Podczas wrocławskiego koncertu KINDER YORN – opowieści z żydowskiego miasteczka usłyszmy m.in. tytułowy „Kinder Yorn” Mordehaja Gebirtiga, „Oj mame” Abrahama Ellsteina, „Miasteczko Bełz” i „Friling” Alexandra Olshanetsky’ego, „Bei mir bistu shein” Sholoma Secundy czy „Oczy tej małej”, „Chwalmy Pana” Zygmunta Koniecznego. Całość w znakomitym opracowaniu muzycznym Piotra Kopietza.

Wykonawcy:
Kaja Mianowana – wokal,
Arad Emamgholi – daf, tombak, wokal,
Sebastian Wypych – kontrabas,
Piotr Kopietz – akordeon, aranżacje, kierownictwo artystyczne.

ip

Więcej

Spodobało Ci się wydarzenie "24. Festiwal Kultury Żydowskiej Simcha: KINDER YORN - opowieści z żydowskiego miasteczka"? Szukasz innych wydarzeń z tego samego typu, gatunku? Zobacz: koncerty Wrocław, koncerty Wrocław na dziś, koncerty Wrocław jutro, koncerty Wrocław w tym tygodniu, koncerty Wrocław na weekend.
Polecamy
Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
beata
Niespodzianka od Beaty Kozidrak: premiera nowego singla na FEST Festival!

Nowy singiel "Frajer" jest już dostępny w streamingu!

teledysk
Oficjalny teledysk do "Jiggle Jiggle" jest już dostępny! [WIDEO]

Kto wystąpił w remiksie piosenki, która stała się hitem TikToka?

Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!