Aktualności - Muzyka

Voo Voo na "Wybryku" w III L.O

2005-12-10 00:00:00 | Wrocław

Już 18 listopada (piątek) szesnasta edycja WYBRYKu – Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Licealisty. Impreza odbędzie się, jak co roku, w III LO przy ul. Składowej 5. Jako gwiazda festiwalu wystąpi zespół Voo-Voo.

„WYBRYK znów odbędzie się tam, gdzie przyszedł na świat 16 lat temu: w Trójce. Od samego początku przyciągał wielu młodych artystów, pragnących pokazać się przed szerszą publicznością. A było (i jest) przed kim się pokazywać! Festiwal od zawsze przyciągał tłumy.
Przez scenę przewijały się zespoły i soliści wykonujący przeróżne gatunki muzyczne. Od klasyki po rock (a ostatnio nawet hip hop).
W tej mieszance muzycznej szczególne miejsce zajmuje występ gwiazdy. Trudno wymienić tu wszystkich, którzy swoim występem uświetnili Przegląd. W ostatnich latach byli to: Krystyna Prońko, Mechanicy Szanty, Raz, dwa, trzy, Voo-voo. Dwa lata temu salę gimnastyczną III LO wypełniły celtyckie dźwięki w wykonaniu zespołu Carrantuohill i ciepła, liryczna piosenka Roberta Kasprzyckiego. Natomiast w roku ubiegłym publiczność oczarował zespół Akurat.
WYBRYK jest żywym stworem artystycznym. Z roku na rok zmieniają się wykonawcy, zmienia się gatunek muzyki, ale klimat pozostaje ten sam. Improwizacja i spontaniczne zaangażowanie całej szkoły nadają mu niepowtarzalny charakter.”
www.wybryk.lo3.wroc.pl

BILETY NA WYBRYK są do nabycia w sekretariacie III LO. CENA: 15 zł (ilość biletów ograniczona).
Liceum Ogólnokształcące Nr 3
tel./fax 328-76-14
sekretariat@lo3.wroc.pl

Voo Voo to zespół grający zróżnicowaną muzykę, opierającą się głównie na połączeniu rocka z folkiem różnych kultur i dużej ilości improwizacji. Ostatnio w ich twórczości pojawiły się także elementy współczesnych gatunków muzycznych, takich jak drum&bass, hip-hop czy nu jazz. Nazwa grupy pochodzi od inicjałów jej założyciela i lidera, Wojciecha Waglewskiego ('W. W.' zapisane zgodnie z zasadami fonetyki języka angielskiego).
www.wikipedia.org

Foto: Rafał Nowakowski

Marta Lipińska

Artyści
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Zatrzymanie muzyka zespołu Kult. Grozi mu do 10 lat więzienia [WIDEO]

Policja ujawnia proceder z wyłudzaniem odszkodowań za pozorne wypadki w USA.

Polecamy
Krzysztof Zalewski - Annuszka
Krzysztof Zalewski i Agnieszka Żulewska w klipie "Annuszka" w reżyserii Moniki Brodki [WIDEO]

To drugi singiel Krzysztofa Zalewskiego zwiastujący jego nowy album.

Skrillex
Skrillex wraca z nową płytą "Quest For Fire"

Poznaj tracklistę najnowszego albumu.

Zobacz również
Ostatnio dodane
Zatrzymanie muzyka zespołu Kult. Grozi mu do 10 lat więzienia [WIDEO]

Policja ujawnia proceder z wyłudzaniem odszkodowań za pozorne wypadki w USA.

Popularne
przeglad 4 min
44. Przegląd Piosenki Aktorskiej - znamy program wydarzenia Wrocław

Kolejne PPA odbędzie się w dniach 15-24 marca 2024 roku.