Aktualności - Ostróda Reggae Festival

Soulfly zagra 30 lipca we Wrocławiu

2019-07-11 11:04:31 | Wrocław

Wrocławianie powinni przygotować się na mocne uderzenie. 30 lipca w Sali Gotyckiej klubu Stary Klasztor zagra dowodzony przez Maxa Cavalerę zespół Soulfly.

Soulfly

Soulfly od ponad 20 lat kroczy swoją ścieżką, umiejętnie wyznaczając trendy i jednocząc fanów death, thrash, nu-metalu i hardcore’a. To projekt najbliższy korzeniom Cavalery, jednej z najważniejszych postaci w historii metalu, łączący ciężkie brzmienia z dźwiękami pochodzących z Ameryki Południowej. Ta zabójcza mieszanka stylów i temperament przekładają się na jakość i żywiołowość koncertów, o czym polscy fani niejednokrotnie mieli okazję się przekonać. Na koncercie oprócz znanych numerów usłyszymy również materiał z wydanego w ubiegłym roku albumu „Ritual”. To prawdziwy tribal thrash metal, połączenie thrash metalu z muzyką amazońskich plemion.

Soulfly powstał w 1997 w mieście Phoenix z inicjatywy byłego frontmana zespołu Sepultura, Maxa Cavalery. Zespół ma na koncie 11 albumów studyjnych. Poczynając od wydanej w 1998 roku debiutanckiej płyty zatytułowanej „Soulfly”, która sprzedała się w 500 tysiącach egzemplarzy, zyskując tym samym status Złotej Płyty, kapela eksperymentowała z różnymi gatunkami metalu i łączyła ciężką muzykę z plemiennymi rytmami rodem z Brazylii i muzyką Bliskiego Wschodu. Teksty zespołu idą w parze z różnorodnością muzyczną. W piosenkach Cavalera często porusza tematy społeczne i polityczne, śpiewa o wojnie, agresji i niewolnictwie oraz analizuje tematy duchowe. Początkowo grupa grała nu-metal, ale wraz ze zmianami składu zespołu (Max Cavalera to jedyny oryginalny członek formacji) zmieniała się też grana przez Soulfly muzyka. Zespół odszedł od nu-metalu i już na wydanej w 2005 roku płycie pod tytułem "Dark Ages" wyraźnie widać ewolucję zespołu w kierunku inspirowanych death metalem brutalniejszych brzmień z pogranicza groove i thrash metalu.

Ostatnia płyta zespołu, wydany w październiku 2018 roku album „Ritual”, to znakomicie przyjęty zestaw energetycznych i niebywale rytmicznych numerów, przesuwających pojęcie death metalu na nowe terytoria. Syn Maxa Zyon Cavalera zachwyca na perkusji, a jego siła i kunszt przywodzą na myśl młodego Dave’a Lombardo. Określany mianem wizjonera muzycznego, przywódcy duchowego plemienia fanów Soulfly Cavalera uważa, że na tej płycie dzięki współpracy z producentem Joshem Wilburem udało mu się przywrócić energię z początków działalności grupy. Ocenę tę podzielają nie tylko krytycy, ale przede wszystkim publiczność, która głosuje nogami i szczelnie wypełnia sale koncertowe. Nie inaczej powinno być i tym razem we Wrocławiu.

Skład zespołu:
Max Cavalera - gitara, wokal
Marc Rizzo - gitara
Mike Leon - gitara basowa, wokal
Zyon Cavalera - perkusja

KK/ip

fot. materiały organizatora

Słowa kluczowe: koncert, 2019, zespół, Stary Klasztor, bilety
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Soulfly zagra 30 lipca we Wrocławiu Wrocław

Przygotujcie się na solidną dawkę ciężkich brzmień!

Oku Onuora
Jamajskie gwiazdy na Ostróda Reggae Festival

Sprawdźcie, kto w tym roku zagra na najgorętszym festiwalu w Polsce

Materiały prasowe
Kolejne gwiazdy na Ostróda Reggae Festival 2018

Ogłoszono, że na festiwalu zagrają: Twinkle Brothers & Trebunie Tutki oraz Gutek.

Polecamy
Ostróda Reggae Festiwal – Pierwszy dzień koncertów
Ostróda Reggae Festiwal – Pierwszy dzień koncertów

Tysiące fanów pozytywnych wibracji bawiło się podczas pierwszego dnia festiwalu. Największe poruszenie wywołał występ głównej gwiazdy wieczoru – Tosh Meets Marley.

Ostróda Reggae Festival już w sierpniu
Ostróda Reggae Festival już w sierpniu

Tradycyjnie już od ośmiu lat Ostróda staje się w połowie sierpnia miejscem największego święta muzyki reggae w Polsce!

Ostatnio dodane
Soulfly zagra 30 lipca we Wrocławiu Wrocław

Przygotujcie się na solidną dawkę ciężkich brzmień!

Oku Onuora
Jamajskie gwiazdy na Ostróda Reggae Festival

Sprawdźcie, kto w tym roku zagra na najgorętszym festiwalu w Polsce