Zmień miasto
Muzyka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Czołówka polskiej sceny elektronicznej na tegorocznej 3-Majówce

2018-03-12

BOKKA, The Dumplings i Bass Astral x Igo ołączają do obsady tegorocznej 3-Majówki. Festiwal rozpocznie sezon plenerowych festiwali w Polsce.

BOKKA to zdecydowanie największa niespodzianka ostatniej dekady na polskiej scenie muzycznej. Debiutowali w 2013 roku zaskakującym albumem zatytułowanym po prostu "BOKKA", którym rządziła nieskrępowana wyobraźnia i eksperymentatorska odwaga. Kiedy w sieci ukazał się skromny klip do utworu "Town of Strangers", rozpętało się prawdziwe szaleństwo! Ultranowoczesne brzmienie i tajemniczość projektu okazały się strzałem w dziesiątkę. Zespół został doceniony przez kultowy portal Pitchfork, co na polskim rynku było niespotykanym wydarzeniem. Do tego doszły fantastyczne koncerty na żywo - zarówno na największych festiwalach, jak i w większych lub mniejszych klubach. Pozycję zespołu umocnił drugi album "Don't Kiss and Tell". W kwietniu ukaże się trzecia płyta grupy, zatytułowana "Life On Planet B". Wrocławska publiczność jako jedna z pierwszych usłyszy nowy materiał na żywo.

The Dumplings to młodość i bezkompromisowość. Bezpretensjonalna, nowoczesna elektronika nasiąknięta głębokim basem i niezwykła intensywność emocjonalna. Zespół został założony przez siedemnastoletnią Justynę Święs i rok od niej starszego Kubę Karasia i początkowo tułał się po smętnych bezdrożach indie-rocka. Kiedy zszedł ze złej drogi i zainteresował się elektroniką, błyskawicznie stał się sensacją, zdobył dziesiątki tysięcy fanów i wzbudził zainteresowanie największych polskich wytwórni. Wydał dwa znakomicie przyjęte albumy "No Bad Days" i "Sea You Later" i zagrał na prawie wszystkich liczących się polskich festiwalach - ostatnim z nich będzie właśnie 3-Majówka.

Duet Bass Astral x Igo tworzą producent Kuba Tracz i wokalista Igor Walaszek. Obaj swoje pierwsze kroki na scenie stawiali w rockowym zespole Clock Machine. Nie mając wcześniej do czynienia z muzyką elektroniczną, postawili na zupełnie nowe rozwiązania, dalekie od mód i trendów panujących w tej stylistyce. Kariera duetu rozwija się w piorunującym tempie - w 2017 wydali dwie imponujące i pełne bezczelnego uroku płyty "Discobolus" i "Orell". Ich koncerty to pełne tańca i improwizacji live acty, które oszałamiają publiczność w Polsce i zagranicą. Latem ubiegłego roku zespół występował na AudioriverFestival w Płocku, został też zaproszony przez Hurts do supportowania ich dwóch koncertów w Polsce.

ip

fot. materiały organizatora/Lionstage Agency

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo

Więcej o zespole

BLOK PROMOWANY
WROCKfest - najlepsze koncerty we Wrocławiu
FB dlaMaturzysty.pl reklama