3-Majówka - Wrockfest

Leszek Możdżer wystąpi na 3-Majówce 2020 we Wrocławiu

2020-03-10 09:43:21 | Wrocław

W zeszłym roku jeden z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych Leszek Możdżer chwycił za gitarę i zagrał podczas siedemnastej edycji Gitarowego Rekordu Guinnessa. Teraz wystąpi podczas najlepszego wrocławskiego festiwalu 3-Majówka i będzie to jeden z najbardziej unikalnych koncertów w historii imprezy. Koncert arstysty odbędzie się podczas trzeciego dnia festiwalu. 

3-Majówka słynie z bezkompromisowych zestawień, łączących wszystkie pokolenia wykonawców i wszystkie gatunki muzyczne, ale tym razem będzie to pierwsze w historii imprezy zetknięcie z jazzem w najczystszej formie. Geniusz fortepianu i jego instrument.

Leszek Możdżer jest pianistą światowej klasy, odważnym eksploratorem i oryginalnym twórcą, wyróżniającym się własnym językiem muzycznym. Jazzem zainteresował się w klasie maturalnej, zaczynał od grania w zespole klarnecisty Emila Kowalskiego, potem związał się z legendarnym yassowym zespołem Miłość, grając jednocześnie w kwartecie Zbigniewa Namysłowskiego. W roku 1992 otrzymał wyróżnienie indywidualne na Jazz Juniors i od tamtego czasu zwyciężał we wszystkich kolejnych ankietach czytelników Jazz Forum w kategorii Fortepian, został też wielokrotnie uznany Muzykiem Roku.

Nagrywał płyty z najwybitniejszymi polskimi muzykami jazzowymi: Tomaszem Stańką (Pożegnanie z Marią), Januszem Muniakiem („One And Four"), Michałem Urbaniakiem („Live In Holy City"), Piotrem Wojtasikiem („Lonely City" i „Quest" z Billym Harperem oraz „Hope" z Dave'em Liebmanem), Adamem Pierończykiem („Live In Sofia" i „19-9-1999"), Henrykiem Miśkiewiczem („Ja nie chcę spać") i Anną Marią Jopek (m.in. „Bosa", „Barefoot" i „Upojenie"). Grał również ze Zbigniewem Preisnerem (m.in. „Requiem dla mojego przyjaciela" oraz „10 łatwych utworach na fortepian"). Od lat współpracuje również z mieszkającym w Los Angeles Janem Kaczmarkiem (nagrania dla wytwórni 20th Century Fox oraz Miramax), z którym nagrał nagrodzoną Oscarem muzykę do filmu „Finding Neverland".

Możdżer koncertował i nagrywał też z międzynarodowymi gwiazdami (wśród nich byli m.in. David Friesen, Pat Metheny, Arthur Blythe, Buster Williams, Billy Harper, Joe Lovano, Archie Shepp, David Liebman, Charles Fox, LesterBowie, David Gilmour, Marcus Miller, John Scofield i Steve Swallow.)  Najbardziej słynie jednak z projektów solowych i nagrań autorskiego trio z Larsem Danielssonem i Zoharem Fresco. Publiczność 3-Majówki będzie miała okazję zapoznać się z Możdżerem w najbardziej rasowym, solowym wydaniu.

Leszek Możdżer wystąpi we Wrocławiu 3 maja. Swój udział w festiwalu 3 - Majówka 2020, który potrwa od 1 do 3 maja potwierdzili również: Apocalyptica - symfoniczno-metalowa formacja z Finlandii, The Sisters Of Mercy - legenda brytyjskiej muzyki nowofalowej lat 80', Epica - holenderska gwiazda symfonicznego i gotyckiego metalu,  Korpiklaani - fińska reprezentacja folk-metalu, Peter Hook - basista legendarnego zespołu Joy Division, Gerry Leonard - gitarzysta Davida Bowiego, który zaprezentuje projekt Bowie Starman  z największymi przebojami zmarłego 4 lata temu Davida Bowiego oraz cała plejada polskich artystów.

ip
Fot: Krzysztof Zatycki

Słowa kluczowe: 3-majówka, Festiwal, Lato, Koncert, Muzyka, Wrocław, Hala Stulecia, Wrockfest,
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Leszek MoÅźdÅźer
Leszek Możdżer wystąpi na 3-Majówce 2020 we Wrocławiu Wrocław

Leszek Możdżer wystąpi podczas najlepszego wrocławskiego festiwalu 3-Majówka i będzie to jeden z najbardziej unikalnych koncertów w historii imprezy.

Korpiklaani
Korpiklaani kolejną gwiazdą festiwalu 3-Majówka 2020 we Wrocławiu

Do lineupu wrocławskiego festiwalu dołączyła właśnie fińska grupa Korpiklaani, która zagra w stolicy Dolnego Śląska 2 maja.

fot. Krzysztof Zatycki
3-Majówka 2018: Ørganek, Kult i inni - dzień 2. i 3. [ZDJĘCIA] Wrocław

Zobacz zdjęcia z drugiego i trzeciego dnia imprezy.

Polecamy
Zagraj na 3-Majówce 2016 - rusza XIX Promo Festival!
Zagraj na 3-Majówce 2016 - rusza XIX Promo Festival! Wrocław

Zgłoszenia wysyłajcie do 30 października tego roku!

3-Majówka 2015 we Wrocławiu. Zobacz, kto zagra! [WIDEO, BILETY]
3-Majówka 2015 we Wrocławiu. Zobacz, kto zagra! [WIDEO, BILETY] Wrocław

Pidżama Porno, Kult, Illusion, Hey, Lao Che, Coma, Happysad, Luxtorpeda i Curly Heads - oto pierwsze ogłoszone gwiazdy, które wystąpią w mieście stu mostów!

Ostatnio dodane
Leszek MoÅźdÅźer
Leszek Możdżer wystąpi na 3-Majówce 2020 we Wrocławiu Wrocław

Leszek Możdżer wystąpi podczas najlepszego wrocławskiego festiwalu 3-Majówka i będzie to jeden z najbardziej unikalnych koncertów w historii imprezy.

Korpiklaani
Korpiklaani kolejną gwiazdą festiwalu 3-Majówka 2020 we Wrocławiu

Do lineupu wrocławskiego festiwalu dołączyła właśnie fińska grupa Korpiklaani, która zagra w stolicy Dolnego Śląska 2 maja.