Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Szlaczkowy Świat Marty

Kiedy2021-03-11 godzina 17:00
Do kiedy2021-04-28
GdzieGaleria ArtBrut, ul. Ruska 46A
Szlaczkowy Świat Marty

Szlaczkowy Świat Marty - wystawa indywidualna Marty Nawojczyk

Opiekunka artystyczna wystawy: Iwona Ogrodzka

Wernisaż / otwarcie: czwartek 11 marca 2021, godz. 17:00

Wystawa otwarta do: 28 kwietnia 2021

Galeria ArtBrut i Pracownia Aktywizacji Społeczno-Kulturalnej

Wrocław, ul. Ruska 46A

Opis wystawy:

Marta Nawojczyk w charakterystyczny sposób wypełnia rysunkowe przestrzenie kolorowymi ornamentami, które w zależności od wybranego podłoża i materiału przyjmują bardziej malarskie lub graficzne formy. Na wystawie zaprezentowany zostanie wybór prac z różnych okresów jej twórczości, a także dzieła przygotowywane w ostatnim roku specjalnie pod kątem wystawy indywidualnej. W trakcie pracy nad wystawą artystka przygotowała serię takich obiektów, jak wałek do ciasta, pudełka na biżuterię, deski do krojenia czy globus, nawiązując do ich codziennego, praktycznego zastosowania i aranżacji przestrzeni mieszkalnej. Pokrywając jednak te tak dobrze znane i oswojone w ich kontekstach przedmioty charakterystycznym wzorem, Marta przełamuje granice ich funkcjonalności i nadaje im nowe znaczenia. Idea prezentacji przygotowanej przez Martę Nawojczyk nabiera więc w trakcie trwającej pandemii dodatkowego znaczenia, a perspektywa radykalnej reorganizacji przestrzeni, w których zmuszeni jesteśmy żyć i pracować, staje się dzięki temu bardzo kusząca.

 

Marta Nawojczyk jest związana z Galerią i Pracownią ArtBrut od początku jej powstania w 2009 roku. Tworzy rysunki, obrazy, asamblaże, a także trójwymiarowe obiekty. Jej znakiem rozpoznawczym są kolorowe kompozycje złożone z powtarzających się ciągów geometrycznych abstrakcyjnych wzorów. Te barwne piktogramy zapełniają zarówno płaskie, jak i przestrzenne formy. Inspiracją do wielu z nich jest jej duża kolekcja kolorowych pasków odzieżowych.

 

Artystka brała udział w licznych międzynarodowych i ogólnopolskich wystawach zbiorowych, najważniejsze z nich to:

Wystawa O OGÓLE. FALE WSZĘDZIE 2 w ramach Międzynarodowego 15. Biennale Sztuki Mediów WRO 2013 PIONEERING VALUES/ODKRYWANIE WARTOŚCI, Galeria i Pracownia ArtBrut, Wrocław 2013; Wystawa ANTIDOTUM w ramach Przeglądu Sztuki Survival 12 – MIASTO STAN ZAPALNY, Wrocław 2014 Wystawa POZA TABU / PAR-DELŔ LES TABOUS na festiwalu ART ET DÉCHIRURE, Galerie MAM, Rouen, Francja 2016; Wystawa prac twórców związanych z Galerią i Pracownią ArtBrut na 5. BIENNALE SZTUKI ZEWNĘTRZNEJ OUT OF STH ZAJĘCIE, BWA, Wrocław 2017; Wystawa Twórców Galerii i Pracowni ArtBrut na Festiwalu Retroperspektywy 2018, Art_Inkubator – Fabryka Sztuki, Łódź 2018; POZA TABU VI. WSPÓLNOTA / Wystawa twórców związanych z Galerią i Pracownią ArtBrut oraz zaproszonych gości, Wrocław 2019; A KYSZ! WYSTAWA CZASU EPIDEMII / Wystawa zbiorowa twórców związanych z Galerią i Pracownią ArtBrut, Wrocław 2020; POZA TABU VII. NIEPOKÓJ I LĘK / Wystawa zbiorowa twórców związanych z Galerią i Pracownią ArtBrut, Wrocław 2020. Prace Marty Nawojczyk znalazły się także w książce Ja się do siebie nie nadaję, wydanej przez Galerię i Pracownię ArtBrut we współpracy z Europejską Stolicą Kultury Wrocław 2016.

Obecna wystawa jest pierwszą wystawą indywidualną tej artystki.

Uwaga! Ze względu na sytuację epidemiologiczną w Galerii i Pracowni ArtBrut obowiązują obostrzenia sanitarne. W przestrzeni Galerii i Pracowni może przebywać jednocześnie osiem osób i obsługa.

Szczegółowe Wytyczne związane z pandemią dostępne są tutaj:http://www.artbrut.com.pl/aktualnosci/wewnetrzne-procedury-bezpieczenstwa-w-warunkach-pandemii-covid-19-w-stowarzyszeniu-swiat

Zapraszamy także do oglądania dokumentacji z wystawy i uczestniczenia w wydarzeniach z nią powiązanych, prezentowanych na naszej stronie internetowej, w mediach społecznościowych oraz na kanale YouTube.

Godziny otwarcia Galerii i Pracowni ArtBrut we Wrocławiu:
Środa - 13:00-16:00
Czwartek - 15:00-18:00
Piątek – 14:00-17:00Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2021 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama