Literatura
Spotkanie z Mateuszem Marczewskim

Spotkanie z Mateuszem Marczewskim

  • 2008-12-04, , godzina 18:00
  • Kapitałka, Wrocław

Opis

Wydawnictwo Czarne I Księgarnia Kapitałka zapraszają na spotkanie z Mateuszem Marczewskim.
 
Wieczór autorski połączony będzie z promocją książki „Niewidzialni”.

O książce: Jest to niezwykłe połączenie poezji i reportażu, ukazujące życie Aborygenów we współczesnej Australii, gdzie zostali zepchnięci na margines społeczeństwa. Autor nie ocenia, a jedynie pokazuje to, co sam zobaczył i czego doświadczył. Przedstawia również niektóre fakty z trudnej historii wspólnej koegzystencji Białych i Aborygenów. Dla osób zainteresowanych kulturą aborygeńską książka ta będzie ważną pozycją.

Mateusz Marczewski (ur. 1976), absolwent Wydziału Prawa i Administracji UAM. Autor książki poetyckiej „Naprawiacz Ptaków” (Stowarzyszenie Pisarzy Polskich, 2000)  i libretta do płyty „KOD. Symfonia ogrodów” (Totem Records, 2004). Publikował w „Polityce”, „Tygodniku Powszechnym”, „Gazecie Wyborczej”, „Znaku”, „Przeglądzie Powszechnym”. Laureat  konkursu im. Macieja Szumowskiego, na reportaż/esej (2007). Książka „Niewidzialni” znalazła się w finale konkursu literackiego Fundacji Kultury (2008).
 

 
Polecamy
Ostatnio dodane
Olga Tokarczuk
Przed nami 10. Festiwal Góry Literatury [Program]

Bilety na wydarzenie są już w sprzedaży.

Targi KsiąÅźki Empiku
Wystartowały Targi Książki Empiku 2024 - mamy program spotkań autorskich

Jakie atrakcje czekają na miłośników czytania?

Popularne
Hanna Lemańska nie żyje
Hanna Lemańska nie żyje

W niedzielę 31 sierpnia 2008 roku zmarła Hanna Lemańska-Węgrzecka autorka "Chichotu losu", "Aneczki" oraz "Jak będąc kobietą w dowolnym wieku zepsuć życie sobie i innym. Poradnika dla początkujących".

Fenomen Christiana Greya
Fenomen Christiana Greya

"50 twarzy Greya" to bestseller ostatnich miesięcy. Na czym polega fenomen książki i dlaczego kobiety niemalże każdego kontynentu zachwycają się Panem Greyem?

Brak zdjęcia
Ch. Bukowski - Najpiękniejsza dziewczyna w mieście

Można zakończyć robienie laski na kilka różnych sposobów. Można na przykład połykać i nie połykać. Charles Bukowski, natomiast robi czytelnikowi laskę, a następnie pluje mu jego własną spermą w twarz. A ten się jeszcze z tego cieszy.