Literatura
Spotkanie z Markiem M. Kamińskim

Spotkanie z Markiem M. Kamińskim

  • 2007-06-20, , godzina 12:30
  • wolny
  • Instytut Socjologii (s. 240), Wrocław

Opis

Gry więzienne
W marcu 1985 roku policja zatrzymała w Warszawie kierującego podziemnymi wydawnictwami Marka Kamińskiego. Student socjologii i matematyki trafił do więzienia. Jak odnalazł się w tym groźnym i dziwacznym dla niego środowisku?


Próbą opisania i zrozumienia świata, w którym się nieoczekiwanie znalazł, jest książka „Gry więzienne”, która ukazała się w Polsce i Stanach Zjednoczonych. Autor – dziś profesor na Uniwersytecie Kalifornijskim w Irvinie - nie tylko opisuje życie więźniów, ale przekonuje, że za pozornie nieprzewidywalnymi aktami irracjonalnej przemocy, kryją się precyzyjnie określone reguły, strategia w myśleniu i działaniu, której pełniejsza analiza jest możliwa przy zastosowaniu matematycznej teorii gier.

Na spotkanie z Markiem M. Kamińskim zapraszają w środę 20 czerwca studenci socjologii.
Polecamy
Ostatnio dodane
Czarownica Zora. Czarownica idzie do szkoły
Premiery komiksów Egmontu na maj 2024

Wiele ciekawych opowieści w majowej ofercie. Co warto przeczytać?

Zobacz, na czym dokładnie polega kształcenie dualne!
Znamy program 9. edycji Międzynarodowego Festiwalu Poezji Silesius

W programie znajdziemy m.in. wydarzenia z okazji Roku Czesława Miłosza, premiery książek, spotkania autorskie, czytania wierszy i koncerty.

Popularne
Hanna Lemańska nie żyje
Hanna Lemańska nie żyje

W niedzielę 31 sierpnia 2008 roku zmarła Hanna Lemańska-Węgrzecka autorka "Chichotu losu", "Aneczki" oraz "Jak będąc kobietą w dowolnym wieku zepsuć życie sobie i innym. Poradnika dla początkujących".

Fenomen Christiana Greya
Fenomen Christiana Greya

"50 twarzy Greya" to bestseller ostatnich miesięcy. Na czym polega fenomen książki i dlaczego kobiety niemalże każdego kontynentu zachwycają się Panem Greyem?

Brak zdjęcia
Ch. Bukowski - Najpiękniejsza dziewczyna w mieście

Można zakończyć robienie laski na kilka różnych sposobów. Można na przykład połykać i nie połykać. Charles Bukowski, natomiast robi czytelnikowi laskę, a następnie pluje mu jego własną spermą w twarz. A ten się jeszcze z tego cieszy.