Literatura
Robert J. Szmidt - spotkanie autorskie

Robert J. Szmidt - spotkanie autorskie

  • 2019-01-26, , godzina 16:00
  • wstęp wolny
  • Empik Renoma Wrocław, ul. Świdnicka 40, Wrocław

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 33.

fot. Krzysztof Zatycki

Opis

10 sierpnia 1963 roku. Szaleje epidemia czarnej ospy, po której Wrocław został objęty ścisłą kwarantanną. Ale to tylko preludium do kolejnych dramatycznych wydarzeń. W zaledwie kilka godzin milicja i oddziały wojska tracą kontrolę nad mnożącymi się w zastraszającym tempie hordami zombie. „Szczury Wrocławia. Kraty” (Insignis) to druga część powieści Roberta J. Szmidta. O pracy nad kontynuacją najlepiej sprzedającej się i najbardziej krwawej polskiej apokalipsy zombie jej autor opowie podczas przedpremierowego spotkania, które odbędzie się już 26 stycznia w salonie Empik Renoma.

Na kartach drugiego tomu „Szczurów Wrocławia”, jeden z najpopularniejszych rodzimych twórców literatury science-fiction, kreśli dalsze losy bohaterów znanych z pierwszej części swojego apokaliptycznego cyklu. Czytelnicy poznają odpowiedzi na pytania, kto jest lepiej przystosowany do przetrwania w czasach, w których wszystkie normy moralne przestają mieć znaczenie i czy przeciętny człowiek może przeżyć starcie z zagrożeniem po stokroć gorszym od nieprzebranych zastępów żywych trupów.

Który z bohaterów okaże się silniejszy i przetrwa? Jak wygląda świat po upadku starego porządku? Jak odnaleźć się w postapokaliptycznym Wrocławiu, mieście pełnym chaosu i paniki? Spotkanie w Empiku Renoma będzie doskonałą okazją do rozmowy z Robertem J. Szmidtem i kupna książki przed oficjalną premierą.

Robert J. Szmidt – polski pisarz science fiction i fantasy, tłumacz, redaktor oraz dziennikarz i wydawca. Ojciec założyciel i przez 8 lat redaktor naczelny wydawanego obecnie przez Fabrykę Słów „Science Fiction Fantasy i Horror”. Pracuje jako copywriter dla dystrybutorów filmów oraz tłumacz gier komputerowych („Resident Evil 4”, „Hitman: Blood Money”, „Age of Empires II”).

Ostatnio dodane
Targi KsiąÅźki Dziecięcej Przecinek i Kropka
15 najlepszych książek dziecięcych w konkursie Przecinek i Kropka

Znamy tytuły nominowane w Konkursie na Najlepszą Książkę Dziecięcą Przecinek i Kropka.

Angelus 2019 - ksiąÅźki
105 książek zakwalifikowano do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus 2019

Liczba ta, niemal dwukrotnie wyższa niż w roku ubiegłym, ma związek ze zmianą w regulaminie Angelusa.