Literatura
Premiera książki "Piosenki" Tkaczyszyna-Dyckiego

Premiera książki "Piosenki" Tkaczyszyna-Dyckiego

  • 2008-10-06
  • Biuro Literackie, Wrocław

Opis

6 października w Biurze Literackim odbędzie się  premiera nowej książki Eugeniusza Tkaczyszyna-Dyckiego pt: "Piosenkia".

"Tkaczyszyn-Dycki łączy archaizmy niczym z Biblii Wujka z językiem całkiem potocznym, tworząc wyjątkowe piosenki o śmierci. Ich melodyjność ujawnia się, gdy czyta je sam autor. Rzeczywiście, poezja Dyckiego jest swoista irozpoznawalna, ale nowe wiersze mogą być zaskoczeniem" - pisze Justyna Sobolewska.

To piąta książka autora publikowana w Biurze Literackim. W ubiegłych latach ukazały się zbiory: "Przewodnik dla bezdomnych niezależnie od miejsca zamieszkania" (2000), "Zaplecze" (2002), "Przyczynek do nauki o nieistnieniu" (2003) oraz "Poezja jako miejsce na ziemi (1988-2003)" (2006).

Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki - poeta, laureat m.in. Nagrody Literackiej im. Barbary Sadowskiej 1998, Nagrody Niemiecko-Polskich Dni Literatury w Dreźnie o raz Nagrody Literackiej Gdynia (2006). Mieszka w Warszawie.




Ostatnio dodane
Czarownica Zora. Czarownica idzie do szkoły
Premiery komiksów Egmontu na maj 2024

Wiele ciekawych opowieści w majowej ofercie. Co warto przeczytać?

Zobacz, na czym dokładnie polega kształcenie dualne!
Znamy program 9. edycji Międzynarodowego Festiwalu Poezji Silesius

W programie znajdziemy m.in. wydarzenia z okazji Roku Czesława Miłosza, premiery książek, spotkania autorskie, czytania wierszy i koncerty.

Popularne
Hanna Lemańska nie żyje
Hanna Lemańska nie żyje

W niedzielę 31 sierpnia 2008 roku zmarła Hanna Lemańska-Węgrzecka autorka "Chichotu losu", "Aneczki" oraz "Jak będąc kobietą w dowolnym wieku zepsuć życie sobie i innym. Poradnika dla początkujących".

Fenomen Christiana Greya
Fenomen Christiana Greya

"50 twarzy Greya" to bestseller ostatnich miesięcy. Na czym polega fenomen książki i dlaczego kobiety niemalże każdego kontynentu zachwycają się Panem Greyem?

Brak zdjęcia
Ch. Bukowski - Najpiękniejsza dziewczyna w mieście

Można zakończyć robienie laski na kilka różnych sposobów. Można na przykład połykać i nie połykać. Charles Bukowski, natomiast robi czytelnikowi laskę, a następnie pluje mu jego własną spermą w twarz. A ten się jeszcze z tego cieszy.