Literatura
Klub Komiksowy 1. O Superbohaterkach w komiksie - Julian Jeliński

Klub Komiksowy 1. O Superbohaterkach w komiksie - Julian Jeliński

  • 2019-04-16, , godzina 18:00
  • wstęp wolny
  • Empik Renoma Wrocław, ul. Świdnicka 40, Wrocław

Opis

Razem z Julianem Jelińskim, popularnym vlogerem i twórcą „Bród z Kosmosu” zapraszamy na pierwsze spotkanie Klubu Komiksowego!

Porozmawiamy o kobietach w świecie superbohaterów. Sięgniemy do zamierzchłej historii komiksu, opowiemy o kulisach powstania, przemianach i pozycji w choćby: Wonder Woman, Kapitan Marvel czy Czarnej Wdowy. Cofniemy się do czasów, gdy superbohaterki musiały interesować się modą, przypomnimy jak ukazywano kobiety w dzikich latach 90., zderzymy ze sobą heroski z Marvela I DC. Zobaczymy, jak wiele może różnic Ms Marvel z jej pierwszego komiksu od Ms Marvel, której przygody wychodzą obecnie w Polsce.

Po prelekcji zachęcamy do wzięcia udziału w dyskusji. Ponadto wśród uczestników zostaną rozlosowane NAGRODY niespodzianki przygotowane przez Wydawnictwo Egmont.

Julian Jeliński – Twórca „Bród z Kosmosu”. Chodzi po domach i zachęca ludzi do pokochania Black Panthera. Uwielbia poszukiwać ideologii w popkulturze prawie tak bardzo jak Slavoj Żiżek.

Ostatnio dodane
10. Targi KsiąÅźki Regionalnej Silesiana
Zbliża się 10. edycja Targów Książki Regionalnej Silesiana Wrocław

Nie zabraknie muzeów, stowarzyszeń, ośrodków kultury oraz osób prywatnych, które zajmują się działalnością wydawniczą.

Jaką ksiąÅźkę kupić dziecku na Pierwszą Komunię? JuÅź niedługo zacznie się okres komunijny, coraz więcej ludzi poszukuje z tej okazji ciekawych prezentÃłw dla dzieci. Ciekawa ksiąÅźka to zawsze dobry pomysł. Dlaczego warto w ogÃłle kupować je d
Jakie książki kupić na Pierwszą Komunię?

Przygotowaliśmy zestawienie dziesięciu pozycji, które z pewnością sprawdzą się jako prezenty na tę okazję!