Literatura
Grzegorz Piątek laureat Paszportu Polityki we Wrocławskim Domu Literatury

Grzegorz Piątek laureat Paszportu Polityki we Wrocławskim Domu Literatury

  • 2023-01-22, do 2023-01-24
  • wstęp wolny, obowiązkowe zapisy
  • Klub Wrocławskiego Domu Literatury PROZA, Przejście Garncarskie 2, II p, Wrocław

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 34.

Opis

Grzegorz Piątek otrzymał 17 stycznia 2023 Paszport „Polityki” w kategorii Literatura za książkę „Gdynia obiecana. Miasto, modernizm, modernizacja 1920–1939”. Już kilka dni później, 22 stycznia 2023 o godzinie 19.00, laureat spotkał się z wrocławskimi czytelnikami w Prozie, klubie Wrocławskiego Domu Literatury. 

Grzegorz Piątek, architekt, wykładowca i pisarz, Paszport „Polityki” odebrał podczas jubileuszowej, trzydziestej już edycji nagrody. Jury doceniło jego „Gdynię obiecaną” (Wydawnictwo W.A.B.) „za przekonującą dekonstrukcję mitu »miasta z morza i marzeń«”. Najnowsza książka Piątka to opowieść o szeroko zakrojonej modernizacji Gdyni w latach 20. i 30. XX wieku, która miała przeobrazić miasto w nowoczesny port i polską metropolię przyjazną mieszkańcom. Jak pisze wydawca, problem polegał na tym, że Polska „w tę podróż zabrała samą siebie”. 22 stycznia Grzegorz Piątek będzie gościem Michała Nogasia w ramach cyklu „Czytał Michał Nogaś (w Prozie)” współorganizowanego przez Wrocławski Dom Literatury i Radio Nowy Świat. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.00, a zapis wideo będzie można obejrzeć na kanałach Domu Literatury już kolejnego dnia. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Podczas spotkania będzie można kupić nagrodzoną książkę „Gdynia obiecana”. 

ip

Polecamy
Ostatnio dodane
Wydaj ksiąÅźkę w Biurze Literackim
Wydaj książkę w Biurze Literackim - trwa nabór zgłoszeń dla autorów

To propozycja dla osób piszących poezję, prozę, osób przed i po debiucie.

Opowieści o ojczyźnie Glukhovsky
Dmitry Glukhovsky napisał "Opowieści o Ojczyźnie" - pierwszą książkę po rosyjskiej agresji na Ukrainę

Już teraz przeczytaj fragment nowej powieści autora Uniwersum Metro 2033!

Popularne
Hanna Lemańska nie żyje
Hanna Lemańska nie żyje

W niedzielę 31 sierpnia 2008 roku zmarła Hanna Lemańska-Węgrzecka autorka "Chichotu losu", "Aneczki" oraz "Jak będąc kobietą w dowolnym wieku zepsuć życie sobie i innym. Poradnika dla początkujących".

Fenomen Christiana Greya
Fenomen Christiana Greya

"50 twarzy Greya" to bestseller ostatnich miesięcy. Na czym polega fenomen książki i dlaczego kobiety niemalże każdego kontynentu zachwycają się Panem Greyem?

Brak zdjęcia
Ch. Bukowski - Najpiękniejsza dziewczyna w mieście

Można zakończyć robienie laski na kilka różnych sposobów. Można na przykład połykać i nie połykać. Charles Bukowski, natomiast robi czytelnikowi laskę, a następnie pluje mu jego własną spermą w twarz. A ten się jeszcze z tego cieszy.