Literatura
Europejska Noc Literatury z Andrzejem Zielińskim w Sky Tower

Europejska Noc Literatury z Andrzejem Zielińskim w Sky Tower

  • 2020-08-29
  • wstęp wolny
  • Sky Tower, ul. Powstańców Śląskich 95, Wrocław

Opis

Już 29 sierpnia 2020 startuje 9. odsłona Europejskiej Nocy Literatury - w tym roku zorganizowana pod hasłem „Podróż”. W 10 wyjątkowych lokalizacjach znani artyści odczytają na żywo wybrane fragmenty utworów, które stworzą mapę miejsc, dziejów i styli literackich Europy. Jednym z gospodarzy wydarzenia będzie Sky Tower, gdzie wybrzmi historia życia Karla Ove Knausgarda, zapisana na kartach bestsellerowej powieści pt. „Moja walka”. W roli lektora i gościa specjalnego zobaczymy popularnego polskiego aktora, Andrzeja Zielińskiego. Projekt realizowany jest we współpracy ze Strefą Kultury Wrocław.

Europejska Noc Literatury to jedna z ciekawszych wrocławskich inicjatyw promujących czytelnictwo, a także szansa do spotkania z lubianymi artystami i sprawdzenia, jak na żywo radzą sobie z nietypowym aktorskim wyzwaniem. Kuratorem tegorocznej akcji oraz pomysłodawcą jej koncepcji tematycznej jest dziennikarz i pisarz, Max Cegielski.

- Z ogromną przyjemnością włączamy się w kolejną kulturalną inicjatywę i udostępniamy przestrzeń do jej przeprowadzenia. To niezwykłe wyróżnienie znaleźć się wąskim gronie gospodarzy Europejskiej Nocy Literatury i móc przyczynić się do propagowania czytelnictwa. Mamy gorącą nadzieję, że tak jak dotychczas nasi goście spędzą w obiekcie wyjątkowy czas i towarzyszyć im będą wyłącznie pozytywne doznania – mówi Jagoda Najwer, odpowiedzialna za marketing Sky Tower.

W sobotę, 29 sierpnia, Sky Tower gościć będzie Andrzeja Zielińskiego,któryspecjalnie dla zgromadzonej publiczności co godzinę odczyta fragmenty „Mojej walki” Karla Ove Knausgårda. Słuchacze mogą być pewni – nie zabraknie emocji! Znając kunszt aktorski bohatera dnia, ten przejmujący utwór autobiograficzny wybrzmi i zachwyci jeszcze mocniej. Andrzej Zieliński zagrał w wielu filmach, m.in. w: „Quo vadis” (2002), „Ziarnie prawdy” (2015), „Volcie” (2017), „Balladynie” (1987), „Zemście” (1990) i „Hamlecie” (2012). Znany jest także ze swojego niezwykłego głosu, którego użyczył takim postaciom jak – Febus z „Dzwonnika z Notre Dame”, Darwin z „Załogi G” czy Krawiec ze „Smerfów”.

Spotkania czytelnicze odbędą się 29 sierpnia, na poziomie +1, w lokalu naprzeciwko Subway’a, wedle następującego harmonogramu: 14:00, 15:00, 16:00, 17:00, 18:00, 19:00, 20:00, 21:00, 22:00, 23:00. Udział w wydarzeniu jest darmowy.

W celach bezpieczeństwa w każdym czytaniu może wziąć udział maksymalnie 100 osób. Przy wejściu do lokalu dostępny będzie płyn do dezynfekcji dłoni, zachowana zostanie bezpieczna odległość pomiędzy miejscami siedzącymi, a uczestnicy zobowiązani będą do zakrywania ust oraz nosa.

Ostatnio dodane
Zobacz, na czym dokładnie polega kształcenie dualne!
Znamy program 9. edycji Międzynarodowego Festiwalu Poezji Silesius

W programie znajdziemy m.in. wydarzenia z okazji Roku Czesława Miłosza, premiery książek, spotkania autorskie, czytania wierszy i koncerty.

nagroda literacja warszawy
Ogłoszono nominacje do 17. Nagrody Literackiej Warszawy

Laureatów poznamy w czerwcu 2024 roku.

Popularne
Hanna Lemańska nie żyje
Hanna Lemańska nie żyje

W niedzielę 31 sierpnia 2008 roku zmarła Hanna Lemańska-Węgrzecka autorka "Chichotu losu", "Aneczki" oraz "Jak będąc kobietą w dowolnym wieku zepsuć życie sobie i innym. Poradnika dla początkujących".

Fenomen Christiana Greya
Fenomen Christiana Greya

"50 twarzy Greya" to bestseller ostatnich miesięcy. Na czym polega fenomen książki i dlaczego kobiety niemalże każdego kontynentu zachwycają się Panem Greyem?

Brak zdjęcia
Ch. Bukowski - Najpiękniejsza dziewczyna w mieście

Można zakończyć robienie laski na kilka różnych sposobów. Można na przykład połykać i nie połykać. Charles Bukowski, natomiast robi czytelnikowi laskę, a następnie pluje mu jego własną spermą w twarz. A ten się jeszcze z tego cieszy.