Nowości - Literatura

Poetki związane z Dolnym Śląskiem z szansą na rezydencje w mieszkaniu Wisławy Szymborskiej

2021-04-27 11:49:56 | Wrocław

Od 27 kwietnia 2021 roku poetki związane z Wrocławiem i Dolnym Śląskiem mogą ubiegać się o miesięczny pobyt w mieszkaniu Wisławy Szymborskiej w Krakowie w ramach projektu „Poetka w pustym mieszkaniu - rezydencje u Szymborskiej”. Program rezydencyjny to nowa inicjatywa Wrocławskiego Domu Literatury realizowana we współpracy z Fundacją Wisławy Szymborskiej. Do Krakowa na miesięczny pobyt udać się będą mogły trzy autorki. Nabór trwa do 6 czerwca.

Mieszkanie Szymborskiej

Do projektu zgłaszać mogą się autorki tworzące utwory poetyckie i związane z Dolnym Śląskiem, czy to poprzez miejsce urodzenia, zamieszkania, czy też tematykę podejmowaną w swoich wierszach. Jakie inne warunki jeszcze należy spełnić, by otrzymać możliwość miesięcznego pobytu w mieszkaniu noblistki? Trzeba być osobą pełnoletnią, mieć na swoim koncie co najmniej jeden opublikowany tom poetycki (opatrzony numerem ISBN), a także być gotową do aktywnego uczestnictwa w życiu literackim, w tym w spotkaniach autorskich i wydarzeniach kulturalnych mających miejsce podczas krakowskiej rezydencji.

Ważne jest także, by do składanej aplikacji załączyć opis projektu literackiego, nad którym autorka będzie pracować w trakcie pobytu w mieszkaniu Wisławy Szymborskiej. Ocenie jury będzie podlegać także list motywacyjny, ten jednak nie może być zwyczajnym dokumentem – organizatorzy chcą, by miał on formę tekstu poetyckiego.

Te wyjątkowe w swojej formie zgłoszenia zostaną oceniona przez równie wyjątkowe jury – znajdą się w nim przedstawicielki i przedstawiciele Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej i Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius: Xavier Farre, Anna Kałuża, Karol Maliszewski, Adam Poprawa i Alina Świeściak.

Jury wybierze trzy autorki, które w ramach projektu „Poetka w pustym mieszkaniu – rezydencje u Szymborskiej” pojadą do Krakowa w sierpniu, wrześniu i październiku.

Zgłoszenia należy dokonać do 6 czerwca 2021 roku poprzez formularz online, do którego należy załączyć wspomniany już poetycki list motywacyjny, swoją bibliografię, krótki życiorys oraz opis projektu literackiego, który realizowany będzie podczas rezydencji.

Link do formularza zgłoszeniowego:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeXg770JW__QAgPkr085pZHspBsNwSrwAc1m2SsVUFmySxGiA/viewform?pli=1

Wyniki naboru zostaną ogłoszone 28 czerwca 2021 roku.

Regulamin, formularz i więcej informacji o projekcie „Poetka w pustym mieszkaniu – rezydencje u Szymborskiej” znaleźć można na stronie www.literatura.wroclaw.pl.

ip

zdjęcie: Mieszkanie Szymborskiej, fot.Kuba Ociepa, Fundacja Wisławy Szymborskiej

Słowa kluczowe: nabór, zgłoszenia, wymagania, 2021, Poetka w pustym mieszkaniu
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Droga Szamana: Szachy Karmadonta
"Droga Szamana: Szachy Karmadonta" - 5. książka z serii wkrótce w księgarniach

Dmitrij Machan porwał czytelników swoim uporem i zaradnością. Teraz poznamy jego nowe przygody!

Sex, disco i kasety video. Polska lat 90
"Sex, disco i kasety video. Polska lat 90" - ta książka zabiera nas w podróż w czasie

Autorem jest Wojciech Przylipiak, który popkulturę prezentuje na podstawie rozmów z osobami, które ją tworzyły.

Polecamy
Sybirpunk vol.2 - Michał Gołkowski
Nadchodzi "Sybirpunk vol.2" autorstwa Michała Gołkowskiego

Jest to kontynuacja historii Saszki, zwanego Chudym, faceta od załatwiania spraw trudnych w Neosybirskich realiach.

Ostatnio dodane
Droga Szamana: Szachy Karmadonta
"Droga Szamana: Szachy Karmadonta" - 5. książka z serii wkrótce w księgarniach

Dmitrij Machan porwał czytelników swoim uporem i zaradnością. Teraz poznamy jego nowe przygody!

Popularne
Hanna Lemańska nie żyje
Hanna Lemańska nie żyje

W niedzielę 31 sierpnia 2008 roku zmarła Hanna Lemańska-Węgrzecka autorka "Chichotu losu", "Aneczki" oraz "Jak będąc kobietą w dowolnym wieku zepsuć życie sobie i innym. Poradnika dla początkujących".

Fenomen Christiana Greya
Fenomen Christiana Greya

"50 twarzy Greya" to bestseller ostatnich miesięcy. Na czym polega fenomen książki i dlaczego kobiety niemalże każdego kontynentu zachwycają się Panem Greyem?

Brak zdjęcia
Ch. Bukowski - Najpiękniejsza dziewczyna w mieście

Można zakończyć robienie laski na kilka różnych sposobów. Można na przykład połykać i nie połykać. Charles Bukowski, natomiast robi czytelnikowi laskę, a następnie pluje mu jego własną spermą w twarz. A ten się jeszcze z tego cieszy.