Kino
Wrocławska premiera filmu "Skafander Klingerta"

Wrocławska premiera filmu "Skafander Klingerta"

  • 2021-09-16, , godzina 18:00
  • DCF Dolnośląskie Centrum Filmowe, Wrocław

Opis

Zapraszamy na wrocławską premierę animowanego filmu krótkometrażowego „Skafander Klingerta”. Jest to opowieść o wielkim wynalazcy z Wrocławia, który w 1797 roku zbudował pierwszy na świecie skafander do nurkowania. Film, który jest koprodukcją Dolnośląskiego Centrum Filmowego, zostanie zaprezentowany w najbliższy czwartek 16 września o godz. 18:00 w kinie DCF (sala Lalka). Na premierze obecni będą: reżyser filmu Artur Wyrzykowski oraz konsultant historyczny Robert Heś z Muzeum Narodowego we Wrocławiu.

„Skafander Klingerta” to opowieść o sześcioletniej córce wielkiego wrocławskiego wynalazcy Karla Klingerta. Rezolutna Bi boi się wody od czasu, gdy jej młodszego brata zabrała powódź. Po tej tragedii jej ojciec zamknął się w sobie i poświęcił się pracy nad pierwszym w dziejach świata skafandrem do nurkowania. Jeśli wynalazek zadziała, Klingerta czeka wielka kariera w Anglii. Ale Bi wierzy, że jej brat wciąż żyje, chowa się przed nimi pod wodą i nigdy ich nie znajdzie, jeśli wyjadą. Myśli, że skafander to potwór, który zawładnął jej ojcem. Z pomocą Petera, młodego łobuza znad rzeki, stara się go zniszczyć, żeby uratować swoją rodzinę. W roli Karla Klingerta występuje Marcin Dorociński.

- Film „Skafander Klingerta” jako jedyny film animowany dostał się do konkursu krótkich metraży na tegorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Jego produkcja została dofinansowana ze środków Dolnośląskiego Funduszu Filmowego. Wspieranie produkcji filmowych jest ważnym zadaniem DCF-u. Dzięki temu powstaje wiele cennych filmów, także z punktu widzenia odkrywania historii i tajemnic Wrocławia i Dolnego Śląska – mówi Jarosław Perduta, dyrektor Dolnośląskiego Centrum Filmowego.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
"My Little Pony: Nowe Pokolenie" - zwiastun animacji [WIDEO]

Dowiedz się więcej o jednej z najnowszych produkcji Netfilxa, której premiera odbędzie się już 24 września.

Wcielenie film 2021
Wcielenie - recenzja

James Wan zrobił horror, który was zaskoczy!

Popularne
25 najlepszych filmów wszech czasów
25 najlepszych filmów wszech czasów

Magazyn "Empire" wybrał najlepsze filmy wszech czasów. Zapraszamy do obejrzenia ścisłej czołówki rankingu!

Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi

Dym w płucach często łączy się z oglądaniem filmów. Prezentujemy 20 idealnych filmów na wieczór z zielskiem.

12 najlepszych filmów psychologicznych
12 najlepszych filmów psychologicznych

Przedstawiamy najlepsze filmy psychologiczne, które każdego oglądającego zmuszą do refleksji!