Kino
Wro Fashion Foto

Wro Fashion Foto

  • 2019-06-15, , godzina 19:00
  • 13zł
  • DCF Dolnośląskie Centrum Filmowe, Wrocław

Opis

WRO FASHION FOTO – WYSTAWA FOTOGRAFII MODY I POKAZ FILMU „BERT STERN. PRAWDZIWY MADMAN” SHANNAHA LAUMEISTERA, – 15 czerwca, godz. 19.00, bilety: 13 zł

Wro Fashion Foto to wystawa fotografii mody, w której bierze udział 15 fotografów tworzących w obszarze fotografii mody i fotografii ludzi. Zadaniem artystów było przygotowanie zdjęcia, które interpretuje zarówno motyw przewodni, jak i fotografię modową. Motyw tegorocznej edycji to METROPOLIS. Twórcy mieli do dyspozycji zarówno  stylizacje dostępne w butikach DH Renoma, jak również świetne zaplecze specjalistów: wizażystów, stylistów i fryzjerów.

Ewolucja Wro Fashion Foto pokazuje, że jest to narzędzie aktywizacji całego środowiska związanego z branżą modową na Dolnym Śląsku. W ramach trwającego wydarzenia serdecznie zapraszamy za specjalny pokaz filmu „Bert Stern. Prawdziwy Madman” oraz wernisaż prac w Chill Roomie DCF.

O filmie: Sophia Loren, Liz Taylor, Shirley MacLaine, Barbra Streisand, Madonna, Scarlett Johansson, Marilyn Monroe ‒ wszystkie one znalazły się na zdjęciach słynnego amerykańskiego fotografa Berta Sterna. „Kochać się i robić zdjęcia ‒ to bardzo zbliżone do siebie czynności, jeśli chodzi o kobiety” twierdzi Stern, który zdobył sławę dzięki tzw. sesji pościelowej z Marlin Monroe i zdjęciu „Lolita w okularach w serduszka”. Zostało ono użyte na plakacie filmu Stanleya Kubricka „Lolita”. Laumeister pokazuje nam historię mężczyzny, który czcił kobiety ‒ swoje modelki i, wynosząc je na piedestał, stworzył z nich ikony stylu i mody. Jednocześnie jednak nie potrafił dzielić z nimi codzienności. Film przedstawia intymny i delikatny portret uwielbianego mężczyzny, który miał w życiu wszystko, ale który również stracił wszystko.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Krzew jałowca
19. MFF Nowe Horyzonty - Trzecie Oko: współczesne czarownice

Trzecie Oko jest cyklem od kilku lat konsekwentnie pokazującym kino kobiet i kobiety w kinie.

Wakacyjne warsztaty filmowe
Dolnośląskie Centrum Filmowe ogłasza nabór na Wakacyjne warsztaty filmowe Wrocław

Istnieje możliwość uczestniczenia w dowolnie wybranym warsztacie lub w całym 3-modułowym projekcie.

Konkurs Ziaja