Kino
Ręki Dzieła Fest - zimowa edycja w kinie Nowe Horyzonty

Ręki Dzieła Fest - zimowa edycja w kinie Nowe Horyzonty

  • 2018-12-01, do 2018-12-09
  • Kino Nowe Horyzonty, Wrocław

Opis

Zimowa edycja święta lokalnych twórców rękodzieła w kinie Nowe Horyzonty to doskonała okazja na zakup prezentów świątecznych lub udział w darmowych warsztatach artystycznych. Odbędzie się od 1 do 9 grudnia na parterze i pierwszym piętrze kina.
 
Ręki Dzieła Fest to impreza, która promuje lokalne rękodzieło. Co edycję, w kinie Nowe Horyzonty,  prezentuje swoją twórczość około sześćdziesięciu wystawców. Podczas letnich edycji w Przejściu Żelaźniczym na Wrocławskim Rynku, ponad stu.
 
To już szósty rok cyklicznych spotkań artystycznych, gdzie najważniejsze jest spotkanie ze sztuką, wspieranie lokalnych artystów, warsztaty, wystawy, pokazy.

Na kiermaszu znajduje się cały wachlarz artystycznego rzemiosła: biżuteria, ceramika, zabawki, torby, ubrania, dekoracje, elementy wystroju wnętrz, malarstwo, grafika, akcesoria dla dzieci i wiele innych wspaniałych dzieł.

Jak co roku, dla najmłodszych przygotowane zostały zajęcia z ozdób choinkowych oraz akcja ubierania kinowej choinki. Dla dorosłych darmowe warsztaty rękodzieła odbędą się w weekend oraz w tygodniu. Tym razem będzie można nauczyć się podstaw scrapbookingu i wykonać piękną ramkę na zdjęcie, oryginalny breloczek czy zimową girlandę do wnętrz.

Imprezie towarzyszy wystawa prac Jagody Stączek, utalentowanej autorki plakatów, ilustracji prasowych, grafik i kolaży. Ekspozycję będzie można odwiedzać przez cały grudzień na I piętrze kina.
 
Od pierwszej edycji Ręki Dzieła Fest odbywa się pod patronatem Miasta Wrocław, przy współpracy z kinem Nowe Horyzonty.
 
PROGRAM 10 EDYCJI:
 
1-2 i 8-9 grudnia (soboty i niedziele) / godz. 12-20 / parter i I piętro kina: WIELKI KIERMASZ LOKALNEGO RĘKODZIEŁA
30 listopada / godz. 18 / I piętro kina: WERNISAŻ WYSTAWY ILUSTRACJI JAGODY STĄCZEK
1 grudnia (sobota) / godz. 12.30 / I piętro kina: AKCJA DLA DZIECI: WARSZTATY OZDÓB CHOINKOWYCH I UBIERANIE KINOWEJ CHOINKI
1-2 grudnia (sobota i niedziela) / I piętro kina: WARSZATY*: BRELOCZKI (godz. 15), SCRAPBOOKING (godz. 15), ZIMOWE GIRLANDY (godz. 16.30)
3-4-5 grudnia (poniedziałek, wtorek, środa) / od godz. 16 / II piętro kina: WARSZTATY RĘKODZIEŁA
 
*Wstęp na wszystkie warsztaty jest darmowy. Ilość miejsc jest ograniczona. Na każdy warsztat weekendowy jest miejsc dla 10 uczestników. Na warsztaty od poniedziałku do środy zapisy będą się odbywać na parterze kina lub mejlowo na adres: paliwo.artystyczne@gmail.com
Codziennie odbywa się ten sam blok warsztatów.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
After - film
"After" - ekranizacja bestsellerowej powieści Anny Todd [WIDEO]

Powieść zachwyciła miliony czytelników w ponad 40 krajach, a film wejdzie do kin w kwietniu 2019 roku.

Małgorzata KoÅźuchowska
Małgorzata Kożuchowska omawia metamorfozę do filmu "Plagi Breslau"

Patryk Vega bardzo mnie zmienił na potrzeby tej roli - mówi aktorka.

Konkurs Ziaja