Kino
Horyzont zwykły, horyzont myślowy - premiera dokumentu

Horyzont zwykły, horyzont myślowy - premiera dokumentu

  • 2019-07-02, , godzina 12:00
  • wstęp wolny
  • DCF Dolnośląskie Centrum Filmowe, Wrocław

Opis

2 lipca o 12.00 zapraszamy na premierę filmu Jakuba Syrkowskiego „Horyzont zwykły, horyzont myślowy”, będącego rozmową reżysera z Michałem Jędrzejewskim o wybranych problemach horyzontalnych i innych. Wstęp wolny.

Michał Jędrzejewski urodził się w Łodzi w 1934 roku. Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Dyplom z malarstwa uzyskał w 1958, natomiast dyplom z architektury wnętrz w 1960 roku. Jest związany z nurtem Sensybilizmu, realizował pierwsze happeningi w Polsce. Uczestniczył w studenckim ruchu teatralnym, tworząc akcje i spektakle. Zajmował się również grafiką - projektował plakaty i ilustracje. Realizował scenografie telewizyjne we wrocławskim Ośrodku Telewizji - od 1967 pełnił funkcję głównego scenografa we wrocławskiej telewizji. Jest autorem ponad 130 scenografii teatralnych. W latach 1975 - 1995 współpracował z Wojciechem Jankowiakiem, z którym stworzył ponad 30 scenografii do spektakli teatralnych i telewizyjnych. Od 1970 roku związany z wrocławską PWSSP, obecnie ASP, a od 1993 roku z Państwową Wyższą Szkoła Teatralną. W latach 1984 -1990 był Rektorem ASP we Wrocławiu. Pomysłodawca i współzałożyciel kierunku scenografia na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Reżyseria, scenariusz i scenografia: Jakub Łukasz Syrkowski

Czas trwania: 34 min

Film powstał jako dyplom magisterski w Katedrze Scenografii ASP we Wrocławiu.

Wstęp bezpłatny. Osoby zainteresowane uczestnictwem w pokazie prosimy o przesłanie wiadomości na adres: jakub.syrkowski@onet.pl

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Deerskin
Deerskin - recenzja przedpremierowa

Oceniamy nowy, równie szalony film twórcy "Morderczej opony".