Kino
Filmowy Klub Nauczyciela: Moje wspaniałe życie

Filmowy Klub Nauczyciela: Moje wspaniałe życie

  • 2021-11-30, , godzina 16:00
  • Wstęp bezpłatny, po wcześniejszej rezerwacji miejsc
  • DCF Dolnośląskie Centrum Filmowe, Wrocław

Opis

Filmowy Klub Nauczyciela w listopadzie będzie spotkaniem z bohaterami filmu „Moje wspaniałe życie”, w reż. Łukasza Grzegorzka, który otrzymał nagrodę na 46. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. Może i wspaniałe, ale czy na pewno moje? Z takim pytaniem mierzy się Joanna, dzielnie znosząca niełatwą i hałaśliwą codzienność krzyżującego się życia rodzinnego i zawodowego. Stara się być dobrą żoną, matką, córką, a nawet babcią, ponieważ wielopokoleniowa familia Lisieckich stłoczona jest w jednym domu. To nie jedyne pełnione przez nią role, chociaż w żadnej z nich już od dawna nie czuje się sobą i w jednej chwili zostaje zmuszona do konfrontacji ze wszystkimi swoimi uczuciami. Czy głównej bohaterce wystarczy odwagi, żeby sięgnąć po to, na czym naprawdę jej zależy? Ogromna siła filmu to nie tylko charyzma głównej bohaterki, ale również jej ekranowych partnerów. Agata Buzek, Jacek Braciak i Adam Woronowicz sprawiają, że nie ma w „Moim wspaniałym życiu” postaci, za którą nie trzymalibyśmy kciuków.

Spotkania skierowane do nauczycieli odbywają się w każdy ostatni wtorek miesiąca, o godz. 16. Rozpoczynamy je godzinnym warsztatem, podczas którego uczestnicy mogą rozwinąć swoją kreatywność, wymienić się pomysłami oraz zainspirować do nowych form aktywności, a kończymy porcją dobrego kina. Wybieramy filmy z bieżącego repertuaru, ale sięgamy również po klasyki, które zyskały popularność i sympatię widzów.

30.11.2021, 16:00 – warsztat, 17:00 – pokaz filmu

Wstęp jest bezpłatny, po wcześniejszej rezerwacji miejsc, której można dokonać wysyłając wiadomość na adres: edukacja@dcf.wroclaw.pl  

Cykl realizowany we współpracy z Departamentem Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia i Wrocławskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Matrix Zmartwychwstania
Mini Maraton Matrix w kinach Helios już 22 grudnia 2021

Kultowa, pierwsza część i najnowsza odsłona serii do zobaczenia jednego wieczoru.

Popularne
25 najlepszych filmów wszech czasów
25 najlepszych filmów wszech czasów

Magazyn "Empire" wybrał najlepsze filmy wszech czasów. Zapraszamy do obejrzenia ścisłej czołówki rankingu!

Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi

Dym w płucach często łączy się z oglądaniem filmów. Prezentujemy 20 idealnych filmów na wieczór z zielskiem.

12 najlepszych filmów psychologicznych
12 najlepszych filmów psychologicznych

Przedstawiamy najlepsze filmy psychologiczne, które każdego oglądającego zmuszą do refleksji!