Kino
Festiwal Filmu Irlandzkiego w kinie DCF

Festiwal Filmu Irlandzkiego w kinie DCF

  • 2018-11-15, do 2018-11-17
  • 10zł
  • DCF Dolnośląskie Centrum Filmowe, Wrocław

Opis

W dniach 15-17 listopada w Dolnośląskim Centrum Filmowym odbędzie się Festiwal Filmu Irlandzkiego. W programie znajdą się irlandzkie tytuły z ostatnich kilku lat, a wśród nich filmy dokumentalne, fabularne i animacje. Projekcjom towarzyszyć będą prezentacje multimedialne i warsztaty plastyczne dla dzieci.

Progam na www.dcf.wroclaw.pl, a wstęp na wszystkie pokazy filmowe kosztuje 10 zł.

Ciekawym dokumentem, który premierę miał w roku 2018, będzie film „W imię pokoju” ukazujący walkę Johna Hume’a, Laureata Pokojowej Nagrody Nobla, o przywrócenie pokoju w Irlandii Północnej. W programie także film muzyczny - „Młodzi przebojowi”. Zabawna komedia  o tworzeniu zespołu muzycznego, by zaimponować wybrance serca. W filmie „South” muzyka będzie tłem w poszukiwaniu matki a jednocześnie samego siebie.

Tematy trudne, ale podane w formie romantycznej komedii podejmuje film „Sanctuary”. Powstały na bazie sztuki teatralnej i będącej efektem działań terapeutycznych grupy osób niepełnosprawnych umysłowo i z zespołem Downa, porusza tematy seksualności i emocji osób niepełnosprawnych.
„Piękny drań” natomiast, to historia szkolnej gwiazdy rugby i outsidera, którzy zmuszeni do dzielenia pokoju w internacie postawieni zostaną przed rodzącym się między nimi uczuciem nie mieszącym się w ramach szkolnej egzystencji.

W ramach festiwalu obejrzymy również jedną z najpiękniejszych irlandzkich animacji. Baśń o Selkie, kobiecie zamienionej w fokę, wywodzi się ze starych irlandzkich legend. Film nominowany był do Oscara, któremu towarzyszy piękna muzyka irlandzkiego zespołu Kila. Pokazowi towarzyszyć będą warsztaty plastyczne w czasie, których dzieci tworzyć będą morskie krajobrazy inspirowane filmem.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Karolina Pilarczyk
Mistrzyni w drifcie zagrała w filmie "Diablo. Wyścig o wszystko"

Karolina Pilarczyk wystąpiła w filmie z własnym autem.

Nadchodzi premiera "Granicy" - szwedzkiego kandydata do Oskara

Kolejna adaptacja historii autora "Wpuść mnie" już wkrótce w kinach.