Kino
Cinema Italia Oggi 2022

Cinema Italia Oggi 2022

  • 2022-05-06, do 2022-06-12
  • Kino Nowe Horyzonty, Wrocław

Opis

Filmowa podróż do ojczyzny Felliniego! W dniach 6-12 maja Kino Nowe Horyzonty zaprasza na Cinema Italia Oggi - przegląd najnowszych i najciekawszych produkcji ze słonecznej Italii.

Tegoroczną edycję przeglądu otworzy prezentowane w konkursie głównym Festiwalu w Wenecji, najnowsze dzieło braci D’Innocenzo, uchodzących za coraz większy fenomen współczesnego kina włoskiego. Duet reżyserski, nagrodzony w ubiegłym roku Srebrnym Niedźwiedziem za niepokojące Złe Baśnie, po raz kolejny stawia na oryginalność fabuły, osadzając akcję America Latina na styku dramatu i thrillera.

W programie nie mogło zabrakło również dobrze znanych nazwisk - na wielkim ekranie widzowie zobaczą między innymi nowy film twórcy rewelacyjnego Pokoju syna. Tym razem Nanni Moretti konstruuje poruszającą opowieść o miłości, gniewie i wybaczeniu - jego Trzy piętra to rozpisana na dekadę saga o mieszkańcach rzymskiej kamienicy, których losy splata seria nieprzewidzianych zdarzeń.

Z nową produkcją powraca również Paolo Genovese - reżyser głośnego w Polsce przeboju Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie. I choć tym razem w Superbohaterach nie prosi nikogo o wyciągnięcie komórek na stół, wciąż opowiada o związkach, zastanawiając się, czy miłość na całe życie jest możliwa.

Tegoroczna odsłona Cinema Italia Oggi to również spotkania z ulubionymi gwiazdami kina włoskiego - w dramacie 3/19 w roli głównej zobaczymy Kasię Smutniak, która wciela się w odnoszącą sukcesy prawniczkę. Wielki ekran przejmie też znakomity Toni Servillo - znany publiczności jako Jep Gambardella z Wielkiego Piękna. Tym razem aktora zobaczymy w roli neapolitańskiego komika w biograficznym Qui Rido Io.

Na zakończenie przeglądu Kino Nowe Horyzonty zaprasza na pokaz filmu Chiara, który symbolicznie domyka trylogię kalabryjską Jonasa Carpignano. Reżyser, uhonorowany nagrodą Director’s Fortnight na ostatnim festiwalu w Cannes, kontynuuje w filmie swój styl - zawieszony między dokumentem a fikcją - portretując realia osadzonej w splątanej z mafią społeczności.

Organizatorem przeglądu jest Instytut Kultury Włoskiej w Warszawie i Krakowie.

 

Polecamy
Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Miłość, śmierć i roboty 3
Miłość, śmierć i roboty - recenzja 3. sezonu

Czy nowe odcinki tej animowanej antologii są warte uwagi?

Popularne
25 najlepszych filmów wszech czasów
25 najlepszych filmów wszech czasów

Magazyn "Empire" wybrał najlepsze filmy wszech czasów. Zapraszamy do obejrzenia ścisłej czołówki rankingu!

Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi

Dym w płucach często łączy się z oglądaniem filmów. Prezentujemy 20 idealnych filmów na wieczór z zielskiem.

12 najlepszych filmów psychologicznych
12 najlepszych filmów psychologicznych

Przedstawiamy najlepsze filmy psychologiczne, które każdego oglądającego zmuszą do refleksji!