Dzieje się - Kino

Rekordowa liczba zgłoszeń na Interscenario

2010-09-06 12:04:28 | Wrocław

Zakończył się konkurs na Najlepszy Scenariusz Filmu Fabularnego IV Międzynarodowego Festiwalu Scenarzystów Interscenario. Zgłoszona została rekordowa liczba 170 scenariuszy, w tym kilkanaście spoza Polski. To najwięcej spośród wszystkich dotychczasowych edycji Interscenario. Zwycięzcy będą ubiegać się w finale o nagrodę w wysokości 50 tysięcy złotych.

Autorzy skryptów mogli nadsyłać swoje scenariusze od 1 maja do 31 sierpnia.  5 najlepszych, starannie wyselekcjonowanych przez Radę Programową, zakwalifikuje się do finałowego konkursu.

Ogłoszenie zwycięskiego tekstu nastąpi podczas Festiwalu Interscenario: 21-24 października 2010 r. we Wrocławiu.

Główna nagroda to 50 tysięcy złotych, ufundowane przez prezydenta miasta Wrocławia Rafała Dutkiewicza. Warto dodać, że jest to największa stała nagroda za scenariusz w Polsce. W konkursie biorą udział scenariusze oryginalne, które nie zostały jeszcze zrealizowane. Przy czym nagradzany jest sam pomysł, prawa autorskie zostają przy twórcy.

Międzynarodowy Festiwal Scenarzystów Interscenario już po raz czwarty odbędzie się we Wrocławiu. To autorski projekt, związany od samego początku ze stolicą Dolnego Śląska. Na Festiwal Interscenario składają się skierowane do profesjonalistów warsztaty scenariuszowe oraz otwarte dla wszystkich wykłady  i spotkania z gośćmi festiwalu, pokazy filmowe i koncerty.

Szczegółowe informacje na temat konkursu i festiwalu znajdziecie na naszej stronie www.interscenario.pl

ip

Słowa kluczowe: interscenario 2010 konkurs na scenariusz wrocław wyniki
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
On Art 2019
Ruszył On Art 2019 - Festiwal Kina i Sztuki

Festiwal odbywa się jednocześnie w sześciu miastach: Warszawie, Krakowie, Łodzi, Bydgoszczy, Lublinie i Wrocławiu.

Polecamy
Gwiazdorska premiera filmu "Letnie przesilenie" [FOTO]
Gwiazdorska premiera filmu "Letnie przesilenie" [FOTO]

Na uroczystej premierze filmu pojawili się m.in. Agnieszka Krukówna, Joanna Brodzik, Paweł Wilczak, Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski. Zobacz zdjęcia!

Niesamowity plakat "Krzyku 4"
Niesamowity plakat "Krzyku 4"

Dimensions Films opublikował nowy przerażający plakat dla czwartej części „Krzyku”.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane