Dzieje się - Kino

Marzec w Kinie Nowe Horyzonty: sprawdź program wydarzeń specjalnych

2021-03-03 11:44:44 | Wrocław

Spotkanie (na żywo!) z wybitnym reżyserem, przegląd dzieł Krzysztofa Kieślowskiego, powrót Akademii Polskiego Filmu oraz nowa odsłona pokazów filmów tak złych, że aż pięknych: to tylko niektóre z marcowych propozycji Kina Nowe Horyzonty. Oprócz bieżącego repertuaru, w programie KNH znajdą się wyjątkowe wydarzenia specjalne.

Frankenstein, National Theatre

Podwójna dawka Madsa Mikkelsena: Jeźdźcy sprawiedliwości i Na rauszu

Na pierwsze danie: Mads Mikkelsen, na drugie: Mads Mikkelsen. Duński aktor to najlepiej zbilansowany posiłek, który może (i powinien) przyjąć każdy miłośnik kina. Dbając o dobrą dietę kinomanów, 7 marca kino zaprasza na ucztę, podczas której zaserwujemy podwójną dawkę Madsa Mikkelsena - najpierw znakomity aperitif, czyli Jeźdźcy sprawiedliwości, a później wyborny finisz - Na rauszu.

Akademia Polskiego Filmu: nowe spojrzenie na współczesne kino

Filmy, które ukształtowały kinematografię, zapomniane perły i wybitne dzieła największych mistrzów: oto filmowa uczta czekająca na wszystkich uczestników i uczestniczki Akademii Polskiego Filmu. W programie m.in.: Jesteś bogiem Leszka Dawida, Rewers Borysa Lankosza, Dzień świra Marka Koterskiego czy Jestem mordercą Macieja Pieprzycy. Pierwsze zajęcia w nowym semestrze rozpoczną się 10 marca o godz. 17:00.

Mistrzowie Kina: Krzysztof Kieślowski | 10-14 marca

W 25. rocznicę śmierci Krzysztofa Kieślowskiego zapraszamy na przegląd poświęcony twórczości jednego z najważniejszych i najczęściej nagradzanych polskich reżyserów. W ramach przeglądu pokażemy zarówno najgłośniejsze polskie fabuły Kieślowskiego (Przypadek), jak i mniej znane filmy dokumentalne z jego dorobku (Refren). 

Zabij to i wyjedź z tego miasta: pokaz i spotkanie z Mariuszem Wilczyńskim

W drugą sobotę 13 marca o godz. 18:30 zapraszamy na specjalny pokaz filmu Zabij to i wyjedź z tego miasta, połączony ze spotkaniem z jego autorem, artystą większym niż życie – Mariuszem Wilczyńskim – określonym przez „The New York Times” jednym z najważniejszych współczesnych twórców animacji artystycznej.

Transmisje oper, spektakli i prezentacja sztuki na ekranie | od 14 marca

W marcu powrócą także popularne pokazy spektakli z Metropolitan Opera w Nowym Jorku, National Theatre w Londynie, Bolshoi Ballet w Moskwie oraz prezentacje sztuki w ramach cyklu Art Beats. W programie m.in. Caravaggio. Dusza i krew, spektakl Frankenstein, balet Śpiąca królewna oraz opery Rigoletto i Madame Butterfly.

Najlepsze z Najgorszych: Upiory | 24 marca

Stranger Things z upiornie niskim budżetem, nadrabiające jednak fantazją i brawurą fenomenalnej reżyserki – Eugenie Joseph. W ramach marcowego spotkania z filmami tak tragicznie złymi, że aż pięknymi, Kino Nowe Horyzonty zaprezentuje kultowe Upiory z 1986 roku.

Między słowami: filmowe spotkania psychoanalityczne | od 25 marca

Kino ma prawdziwą moc terapeutyczną. Wspólnie z Oddziałem Dolnośląsko - Opolskim Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej zapraszamy na wiosenną odsłonę cyklu Między słowami – serię pokazów wyjątkowych filmów, połączonych ze spotkaniami z praktykami psychoanalizy. W programie najnowszej odsłony cyklu przyjrzymy się bliżej czterem filmom: Parasite, Fudze, Niedosytowi i Babyteeth.

W marcowym programie pojawi się także przegląd TOP 10 najciekawszych polskich filmów ostatniej dekady, do repertuaru wrócą także Nowe Horyzonty dla Seniora. Szczegóły wkrótce!

ip

fot. materiały prasowe / Frankenstein, National Theatre

Słowa kluczowe: wydarzenia, program, seanse, filmy, spotkania, cykle, marzec 2021
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Zakończono prace nad Astrą - lalką, która wyruszy w kosmos [FOTO]

Zobacz, jak przebiegają prace nad animowaną produkcją.

Mortal Kombat 2021
Reżyser i aktorzy o kulisach walk w nowym "Mortal Kombat" [WIDEO]

Dla Simona McQuoida to debiut za kamerą filmu pełnometrażowego. Czy dał sobie radę?

Polecamy
Zakonnica - film 2018
Nadchodzi Maraton Horrorów z premierą "Zakonnicy" w Heliosie

W ciągu tej nocy zobaczymy najbardziej przerażające filmy ostatnich lat.

Eternals
"The Eternals" - nowy film z Kinowego Uniwersum Marvela

Czy to będzie kolejna superprodukcja w 4. fazie MCU?

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Zakończono prace nad Astrą - lalką, która wyruszy w kosmos [FOTO]

Zobacz, jak przebiegają prace nad animowaną produkcją.

Popularne
25 najlepszych filmów wszech czasów
25 najlepszych filmów wszech czasów

Magazyn "Empire" wybrał najlepsze filmy wszech czasów. Zapraszamy do obejrzenia ścisłej czołówki rankingu!

Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi

Dym w płucach często łączy się z oglądaniem filmów. Prezentujemy 20 idealnych filmów na wieczór z zielskiem.

12 najlepszych filmów psychologicznych
12 najlepszych filmów psychologicznych

Przedstawiamy najlepsze filmy psychologiczne, które każdego oglądającego zmuszą do refleksji!