logo dlaStudenta.pltopInformator miejski
Wrocław

Jesteś tutaj:
 
Logo

Szkoła Tai Chi i Chi Kung
O firmie

Szkoła Tai Chi i Chi Kung serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na zajęcia, kursy, wyjazdy wakacyjne i staże weekendowe. Zajęcia prowadzone są przez zespół doświadczonych nauczycieli Tai Chi i Chi Kung. Zadbaj o swoją kondycję i zdrowie. Serdecznie zapraszamy.

Szkoła Tai Chi we Wrocławiu

Tai Chi Chuan to Chiński system ćwiczeń służący rozwojowi ciała i umysłu.

TAI CHI TO:
ZDROWIE
ZGRABNA SYLWETKA
LEPSZA KONDYCJA
ENERGIA
POGODA DUCHA
WEWNĘTRZNY SPOKÓJ

Ćwiczenia wykonywane pod okiem doświadczonego instruktora gwarantują szybkie efekty i właściwe opanowanie formy.

Tai Chi Chuan jest jednym z najdoskonalszych osiągnięć chińskiej filozofii i kultury. Opiera się na starochińskiej formie tańca klasycznego, sztuki walki, filozofii TAO i Księdze Przemian - I Cing.

Jest systemem zharmonizowanych, płynnych ruchów obrotowych praktykowanych dla:
zdrowia,
jako forma medytacji,
dla osiągnięcia właściwego krążenia wewnętrznej energii Chi
oraz jako doskonały środek samoobrony.

Ruch w tai chi jest wykonywany bez napięcia mięśni, wyciszony umysł działa w zjednoczeniu i harmonii z ruchem ciała. Rozluźnienie mięśni całego ciała powoduje zwiększony efekt szybkiego odpoczynku. Tak wykonywany ruch wpływa na umysł, który kształtuje rzeczywistość wewnętrzną oraz otaczający nas świat.

Fizjologicznie tai chi przeciwdziała:
napięciu,
przeciążeniu,
nadciśnieniu,
niedotlenieniu organizmu,
polepsza przemianę materii,
harmonizuje wagę ciała,
zmniejsza uzależnienie od nałogów,
powoduje pogłębienie oddechu a co za tym idzie - lepszy metabolizm tlenowy organizmu,
wzmaga ogólną kondycję psychofizyczną.               

Trzeba również zauważyć, że ten system ruchowy jest ściśle powiązany z innymi dziedzinami kultury chińskiej tworząc razem spójny obraz człowieka, jego zdrowia fizycznego i duchowego. Taichi związane jest z ideą yin yang, Pięcioma Elementami, energią Chi, medytacją, a to wszystko z takim dziedzinami wiedzy jak: medycyna chińska, kuchnia Pięciu Przemian, Feng Shui, kaligrafia, filozofia. W kulturze Chin, jak w żadnej innej kulturze, mamy dany dość spójny system wiedzy dotyczącej aktywności człowieka, i to system praktyczny, wart zastosowania. Wie o tym każdy, kto choć raz próbował potrawy przyrządzonej wg. Pięciu Przemian, czy doświadczył harmonii pomieszczenia urządzonego według zasad Feng Shui.

 

Chi Kung - Luohan Qigong - Wrocław

Sizhe Izabela Maćko jest Instruktorem Wing Sing Tong Luohan Qigong, jedynej we Wrocławiu certyfikowanej szkoły. Luohan Qigong nauczane jest we Wrocławiu od 1999 roku. W latach 1999-2015 działalność była prowadzona jako Oddział Polskiego Stowarzyszenia Sztuk Walki Choy Lee Fut - pod nadzorem Sifu Grzegorza Ciembroniewicza, który sprowadził system do Polski. Od roku 2015 jest pod opieką Sifu Tomasza Chabowskiego - Mistrza Międzynarodowego Wing Sing Tong, Disciple Mistrza Chen Yong Fa (Tiger Disciples).

Główna kwatera znajduje się w Sydney (Australia), gdzie od 1984 roku mieszka Mistrz Chen Yong Fa, prowadzi cieszącą się ogromnym powodzeniem klinikę tradycyjnej chińskiej medycyny. Kieruje Światową Organizacją Choy Lee Fut rodziny Chen oraz Światowym Centrum Luohan Qigong. Dbając o prawidłowy przekaz sprawuje pieczę nad nauczaniem i dzieli się doświadczeniami z innymi ludźmi na całym świecie. W jego rękach znajdują się manuskrypty opisujące wszystkie formy, techniki walki, qigong, wiedzę medyczną i feng shui, napisane przez kolejnych spadkobierców systemu. Do połowy lat 80-tych pełny system ćwiczyli jedynie najbliżsi członkowie rodziny Chen. On jako pierwszy otworzył nauczanie oryginalnego przekazu rodzinnego dla osób spoza rodziny.

Zobacz również:

Informator miejski w mieście:

 
 

przejdź do wersji ogólnopolskiej »
REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama