Adrenalina - Facet

5 nietypowych dyscyplin sportu w zakładach bukmacherskich

2019-10-10 09:28:38 | Wrocław

Zakłady bukmacherskie towarzyszą ludzkości od wieków, szacuje się, że pierwsze zakłady zawierano już w Starożytności! Jednakże pierwsze wzmianki o zakładach, które dzisiaj nazwalibyśmy sportowymi zakładami bukmacherskimi, sięgają 1790 roku. To wtedy podczas wyścigów konnych odbywających się w Wielkiej Brytanii niejaki Harry Ogden przyjmował zakłady typujące zwycięzcę.

Kabbadi

Obecnie forma zakładów bukmacherskich przeszła ogromną transformację – zakłady sportowe dostępne są stacjonarnie, w dedykowanych lokalach, ale także typować można online poprzez strony internetowe bukmacherów oraz aplikacje mobilne. Zakłady wzajemne to nie tylko piłka nożna i tenis, chociaż to właśnie tutaj padają najwyższe wygrane w zakładach bukmacherskich w Polsce. Ale bukmacherzy mają w swojej ofercie również mniej znane sporty.

„Egzotyczne” dyscypliny znajdziesz na przykład na stronie: https://m.sts.pl/
Do najbardziej nietypowych sportów w zakładach bukmacherskich należą m. in.:

Kabbadi

Kabbadi to zespołowa gra hinduska, uprawiania od 4 tysięcy lat w Azji. Do Europy przywieźli ją brytyjscy żołnierze, którzy grali w nią w Indiach w czasach, gdy były one brytyjską kolonią. Nazwa „kabaddi” pochodzi z języka hindi i oznacza „utrzymać oddech”. Gra polega bowiem na tym, aby zawodnik przedostał się do kręgu tworzonego przez drużynę przeciwną, krzycząc cały czas słowo „kabaddi”. Jeżeli mu się to uda, musi w czasie jednego oddechu dotknąć przeciwnika i wrócić do swojej drużyny.

Bandy

Bandy to gra mająca swoje korzenie w odległym średniowieczu. Początkowo była popularna w Niderlandach, skąd trafiła na Wyspy Brytyjskie, gdzie spisano jej zasady. Obecnie stanowi doskonałą rozrywkę w Skandynawii, Holandii, Rosji, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Mongolii. W grze biorą udział dwie 11-osobowe drużyny, które rywalizują na lodowisku nieco większym niż to przeznaczone do hokeja. Zawodnicy uderzają zakrzywionymi kijami piłkę o średnicy 6 cm i usiłują wbić ją do bramki przeciwnika.

bandy

Bowls

Bowls to dyscyplina sportowa przypominająca petankę lub curling. Pierwsze wzmianki o jej uprawianiu na terenie Anglii pochodzą z wieku XII, a oficjalne zasady sportu zostały skatalogowane w wieku XIX w Szkocji. Zawodnicy toczą na zmianę bowls, czyli lekko spłaszczone kule, starając się je umieścić jak najbliżej białej piłeczki zwanej „Jack” lub „Kitty”. Charakterystyczny kształt kuli sprawia, że toczy się ona po zaokrąglonym torze i trudno ją nakierować na cel. Sport ten największą popularnością cieszy się w Australii, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii oraz innych państwach należących do Brytyjskiej Wspólnoty Narodów. Sama gra oraz zakłady bukmacherskie na nią mają również coraz więcej sympatyków w Japonii.

Pesapallo

Pesapallo to bardzo młoda gra w stosunku do innych obstawianych w zakładach bukmacherskich. Powstała na początku XX wieku. Jej zasady wymyślił fiński sportowiec Lauri „Tahko" Pihkala, gdy obserwował w Stanach Zjednoczonych mecze baseballu. Dlatego ta gra jest również nazywana czasami fińskim baseballem. Gracze uderzają kijami podrzuconą przez przeciwnika piłkę tak, by mieć czas na przebiegnięcie dystansu pomiędzy kolejnymi bazami. Istota gry jest więc identyczna jak w baseballu, ale szczegółowe zasady są już inne. W pesapallo znaczenie ma kierunek i precyzja uderzenia piłki kijem, a nie tylko odległość, na jaką została odbita.

Esport

Z roku na rok rośnie liczba zakładów bukmacherskich na esport czyli sieciowe rozgrywki komputerowe. Rozgrywki esportowe mogą być rozgrywane na żywo, przy publiczności zgromadzonej na przykład w hali sportowej lub za pośrednictwem łączy internetowych na platformach streamingowych.

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS (Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

Artykuł Partnera

zdjęcie główne: Pal2iyawit/Shutterstock.com

gra w bandy: Konstantin Baidin/Shutterstock.com

Słowa kluczowe: zakłady, sts, co można obstawiać, typowanie wyników
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Sportowa jazda BMW
Sportowa jazda BMW - prezent dla chłopaka na każdą okazję

Sportowa jazda BMW to idealna niespodzianka dla każdego chłopaka, który ceni sobie prędkość, elegancję i mocne wrażenia.

Domowa impreza sylwestrowa
5 tipów na udany Sylwester w domu

Domowa impreza dla kilku osób w ostatni wieczór w roku - co zrobić, aby była udana i żeby później wspominać tę noc pozytywnie?

legendy o potworach
Najstraszniejsze legendy o potworach z różnych kultur

Czego boją się mieszkańcy różnych zakątków świata?

Polecamy
Łuskowiec aka Pangolin, czyli "Pancernik" z ogonem [WIDEO]

Słodki zwierzak jest najbardziej pożądanym przez kłusowników ssakiem.

Poznaj sposoby na zwalczenie senności podczas jazdy samochodem.
Jak nie zasnąć za kierownicą?

Poznaj sposoby na zwalczenie senności podczas jazdy samochodem!

Polecamy
Ostatnio dodane
Sportowa jazda BMW
Sportowa jazda BMW - prezent dla chłopaka na każdą okazję

Sportowa jazda BMW to idealna niespodzianka dla każdego chłopaka, który ceni sobie prędkość, elegancję i mocne wrażenia.

Domowa impreza sylwestrowa
5 tipów na udany Sylwester w domu

Domowa impreza dla kilku osób w ostatni wieczór w roku - co zrobić, aby była udana i żeby później wspominać tę noc pozytywnie?