Spektakle, przedstawienia
plakat669db6ce9d0a15358eb5f074193e5a99.jpg

Ja, Piotr Riviere, skorom już zaszlachtował siekierom swoją matkę, swojego ojca, siostry swoje... Autor sztuki: Agata Duda-Gracz

Ocena:

Opis spektaklu

Pełny tytuł: "Ja, Piotr Riviere, skorom już zaszlachtował siekierom swoją matkę, swojego ojca, siostry swoje, brata swojego i wszystkich sąsiadów swoich..."

Historia ta wydarzyła się w 1835 roku w normandzkiej wsi – młody człowiek, Piotr Rivière, zamordował matkę, siostrę i brata, po czym uciekł i ukrywał się w najbliższej okolicy domu. Schwytany i skazany na śmierć, opisuje wszystko, co doprowadziło do zbrodni. Zeznania Rivière’a ujawniają głęboko niepokojące relacje, które miały miejsce między członkami jego rodziny.

Agata Duda-Gracz od kilku lat reżyseruje w najważniejszych polskich teatrach. Wyreżyserowała Galę 31. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu „…rewolucyjna”, zbierając znakomite recenzje. Najczęściej sięga po dramaty Geneta, inscenizowała także Camusa, Twaina, Büchnera, Szekspira i Gogola. Za prace scenograficzne i reżyserskie otrzymała między innymi „Złoty Laur za mistrzostwo w Sztuce”, nagrodę przyznawaną przez Fundację Kultury Polskiej w Krakowie. Teatr Agaty Dudy-Gracz bywa porównywany przez krytykę do teatru Józefa Szajny i Tadeusza Kantora: jest w pełni autorski, od scenariusza przez wizję plastyczną, kostiumy, charakteryzację, po reżyserię.

Autorem muzyki do śpiewanego w całości spektaklu będzie Piotr Dziubek, muzyk, kompozytor, aranżer, związany z Teatrem Muzycznym Capitol, gdzie skomponował muzykę do wielu spektakli, m.in. „Idioty”, „Lalki” i „Frankensteina” w reż. Wojciecha Kościelniaka. Autor aranżacji i kierownik muzyczny kilkunastu koncertów Przeglądu Piosenki Aktorskiej, współpracuje z licznymi teatrami w całej Polsce.

Spektakl będzie grany gościnnie w Studio TVP Wrocław, ul. Karkonoska 10

Zobacz również:
Capitol prosi wrocławian o... krzesła>>
Zamordował rodzinę, trafi na deski teatru>>
Marcin Szewczyk: Dzienniki z masakry (recenzja)>>

Zdjęcia ze spektaklu

Najciekawsze zdjęcia ze spektaklu Ja, Piotr Riviere, skorom już zaszlachtował siekierom swoją matkę, swojego ojca, siostry swoje... (Teatr Muzyczny CAPITOL , Wrocław).

Ja, Piotr Riviere... (50)

fot. Greg Noo-Wak
Ja, Piotr Riviere... - Zdjęcie nr 2
Ja, Piotr Riviere... - Zdjęcie nr 3
Ja, Piotr Riviere... - Zdjęcie nr 4
Ja, Piotr Riviere... - Zdjęcie nr 5

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu: reżyseria, scenariusz, muzyka, scenografia. Lista aktorów, pełna obsada, spektaklu Ja, Piotr Riviere, skorom już zaszlachtował siekierom swoją matkę, swojego ojca, siostry swoje... (Teatr Muzyczny CAPITOL , Wrocław).

Twórcy spektaklu

Agata Duda-Gracz Agata Duda-Gracz Reżyser
Agata Duda-Gracz Agata Duda-Gracz Scenariusz
Agata Duda-Gracz Agata Duda-Gracz Scenografia
Piotr Dziubek Piotr Dziubek Muzyka

Obsada spektaklu

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Ja, Piotr Riviere, skorom już zaszlachtował siekierom swoją matkę, swojego ojca, siostry swoje....

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Ja, Piotr Riviere, skorom już zaszlachtował siekierom swoją matkę, swojego ojca, siostry swoje... (Teatr Muzyczny CAPITOL , Wrocław).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Ja, Piotr Riviere, skorom już zaszlachtował siekierom swoją matkę, swojego ojca, siostry swoje... (Teatr Muzyczny CAPITOL , Wrocław).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Ja, Piotr Riviere, skorom już zaszlachtował siekierom swoją matkę, swojego ojca, siostry swoje... (Teatr Muzyczny CAPITOL , Wrocław).
 • Sprzedam dwa bilety na 07.11.2015 [0]
  Ja Piotr
  2015-10-19 15:46:08
  Sprzedam dwa bilety na parterze na 07.11.2015. Cena 100zł (za 2 szt.).
Ostatnio czytane
Linatendu - premiera spektaklu Teatru Laboratorium
Linatendu - premiera spektaklu Teatru Laboratorium Wrocław

"Linatendu" to opowieść o momencie granicznym w życiu. Premiera już dzisiaj!

Lauerat PAKI wystąpi we Wrocławiu
Lauerat PAKI wystąpi we Wrocławiu Wrocław

Kabaret 7minut Po – tegoroczny laureat Grand Prix festiwalu PAKA zawita do Wrocławia na wyjątkowy występ.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

Konkurs Ziaja