Sztuka
3. Festiwal Noworoczny w Narodowym Forum Muzyki

3. Festiwal Noworoczny w Narodowym Forum Muzyki

  • 2018-01-05, do 2018-01-07
  • Narodowe Forum Muzyki, Wrocław

Opis

Nowy rok rozpoczynamy w Narodowym Forum Muzyki wyjątkowym karnawałowym festiwalem, pełnym muzyki radosnej, łatwej w odbiorze, a przy tym – jak zawsze w NFM – wykonywanej na najwyższym światowym poziomie. W 2018 rok wejdziemy w doborowym towarzystwie wielkich dam opery – Małgorzaty Walewskiej i Joanny Woś. Niewyczerpanym dobrym humorem podzielą się z nami Zbigniew Zamachowski i Maciej Miecznikowski, w rolę genialnego Mozarta wcieli się Jerzy Stuhr, a przeboje muzyki klasycznej i rozrywkowej wykonają Amadeus Wind Ensemble, NFM Filharmonia Wrocławska i NFM Orkiestra Leopoldinum.

Pierwszym koncertem w NFM w nowym roku będzie gala noworoczna (która odbędzie się w dwukrotnie) wypełniona ariami i duetami z popularnych oper i operetek oraz niezbędną w karnawale muzyką wiedeńską. W eleganckiej sali koncertowej w wytwornym stylu i w szampańskim nastroju rozpoczniemy ten magiczny czas w roku. Drugi koncert festiwalu to olbrzymia dawka energii i optymizmu: fenomen lat 80., niepowtarzalni, niezrównani Blues Brothers rozkołyszą publiczność w tanecznym rytmie. Trzeci wieczór będzie spotkaniem z arcyciekawą osobowością rewelacyjnego i niesztampowego Wolfganga Amadeusa Mozarta. Legendarny kompozytor da nam się poznać przez swe znakomite dzieła młodzieńcze (w nietuzinkowej aranżacji na zespół dęty) oraz poprzez swoje listy i wspomnienia, które uchylą przed nami rąbka tajemnicy jego geniuszu i wprowadzą nas w fascynujący świat wiedeńskich wyższych sfer.

Ostatnio dodane
Szalone Dni Muzyki 2018
"W stronę nowego świata" hasłem Szalonych Dni Muzyki 2018

Największy na świecie festiwal muzyki klasycznej tradycyjnie rozpoczyna swoje tournée we Francji, zanim trafi do Polski.

Big City Life
"Big City Life" z rekordem na aukcji sztuki

Zapłacono czterdzieści sześć razy więcej niż wynosiła cena wywoławcza.