Szukasz informacji o finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Wprowadź nazwę miasta i znajdź aktualności, imprezy, koncerty oraz program WOŚP w wybranym mieście.

WOŚP
31. Finał WOŚP 2023: MAM TĘ MOC! - piosenki z filmowych bajek Walta Disneya

31. Finał WOŚP 2023: MAM TĘ MOC! - piosenki z filmowych bajek Walta Disneya

  • 2023-01-29, , godzina 13:30
  • Rynek, Wrocław

Opis

Najmłodszych widzów i ich rodziców oraz wszystkich chcących powspominaćmłodzieńcze lata zapraszamy na koncert najpiękniejszych piosenek znanych z filmowych bajek Walta Disneya, uzupełniony o polskie przeboje z Akademii Pana Kleksa.
 
W niedzielę 29 stycznia o godz, 13.30 na scenie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na wrocławskim Rynku usłyszymy na żywo takie hity jak: "Ty druha we mnie masz" (Toy Story), "Nie bój się chcieć" (Zwierzogród), "Miłość rośnie wokół nas" i "Hakuna Matata" (Król Lew), "Mam tę moc" (Kraina lodu), "Kolorowy wiatr" (Pocahontas), a także "Witajcie w naszej bajce", "Dzik jest dziki", "Kaczka dziwaczka" i wiele innych piosenek dobrze znanych z bajkowych filmów.
 
Bajki Disneya są znane na całym świecie. Każdy z nas widział chociaż jedną produkcję wywodzącą się z fabryki marzeń zwanej światem Disneya. Coraz to nowe pokolenia wychowują się na tych pouczających filmach o miłości, przyjaźni i rodzinie.
Filmowym produkcjom Disneya towarzyszy zawsze wyjątkowa oprawa muzyczna.
Piosenki do filmów piszą najlepsi kompozytorzy, a wykonują je światowe gwiazdy muzyki pop. Utwory z bajek dla dzieci są często tak popularne jak same filmy i bajki.
 
W bajkowym koncercie w ramach wrocławskiego Finału WOŚP wystąpią:
NIKOLA WARDA - pochodząca z Legnicy wokalistka, wiąże swoją przyszłość z muzyką, która jest jej całym życiem. Uczestniczka programów "Bitwa Na Głosy", "Mam Talent" i "Szansa Na Sukces". Koncertowej publiczności znana z muzycznego cyklu "Damy Rocka"
 
WOJTEK DEREŃ - aktor scen muzycznych, wokalista. Przez wiele lat współpracował z Operą Wrocławską, Teatrem Muzycznym Capitol, Teatrem Ad Spectatores i Cloud Theater
W 2018 roku został jednym z laureatów konkursu 39. Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Jest liderem koncertu poświęconego pamięci Grzegorza Ciechowskiego, z którym gości na wielu scenach na terenie całego kraju.
ULA ISSEL - wrocławska wokalistka, zwyciężczyni programu Szansa na Sukces oraz uczestniczka programu Musi Be The Music 11 i The Voice of Poland. Jeden z ważniejszych kobiecych głosów Wrocławia. Liderka zespołu ISSEL. Aktualnie spełnia się w roli mamy.
 
Wokalistom towarzyszyć będzie zespół złożony ze znakomitych wrocławskich muzyków
Polecamy
Ostatnio dodane
mBank gra z WOŚP
WOŚP 2023: Foto z Jurkiem, czyli opcja na zdjęcie z wirtualnym Jerzym Owsiakiem

mBank zachęca do udostępniania zdjęć na profilach w mediach społecznościowych.

Koleje Dolnośląskie
Koleje Dolnośląskie grają z WOŚP 2023

Licytować można przejazd w kabinie maszynisty, szkolenie w symulatorze jazdy, archiwalne papierowe rozkłady jazdy czy zestawy kolejowych gadżetów.

Popularne
I Ty możesz pomóc
I Ty możesz pomóc

Od momentu pierwszej zbiórki Fundacja przeszła prawdziwą metamorfozę, w związku z czym obecnie każdy z wolontariuszy zbierając pieniądze na rzecz Finału musi to robić zgodnie z obowiązującymi zasadami.

XVI Finał WOŚP - 13 stycznia 2008
XVI Finał WOŚP - 13 stycznia 2008

13 stycznia 2008 roku dopisało wszystko; była piękna pogoda, było mnóstwo imprez towarzyszących w całym kraju, była szalona podróż Jurasa czyli Hel, Gdańsk, Wrocław, Kraków, Warszawa - to całkiem fajna trasa!

Jurek Owsiak - Ten facet ma głowę
Jurek Owsiak - Ten facet ma głowę

Jurek Owsiak to rodowity gdańszczanin. Z wykształcenia witrażysta i psychoterapeuta. Od wielu lat interesuje się muzyką i organizacją koncertów muzycznych (m.in. Letnia zadyma w środku zimy, Jarocin Festival).