Szukasz informacji o finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Wprowadź nazwę miasta i znajdź aktualności, imprezy, koncerty oraz program WOŚP w wybranym mieście.

Aktualności - WOŚP

XIX Finał WOŚP: Będzie Stachursky i Paula

2010-12-27 16:03:09 | Wrocław

9 stycznia po dwuletniej przerwie na wrocławski Rynek powraca Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Tym razem Orkiestra zagra dla urologii i nefrologii dziecięcej. Gwiazdami imprezy będą Stachursky i Paula. Początek o 12:00!

Specjalnych niespodzianek podczas XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy we Wrocławiu raczej nie będzie. Ważne, że impreza powróciła do serca miasta czyli na Rynek, po blisko dwóch latach „banicji”. Przypomnijmy, że zarówno XVII, jak i XVIII Finał w stolicy Dolnego Śląska odbywał się na placu przy Wrocławskim Parku Wodnym. Było trochę ciasno, ale imprezy jak najbardziej można uznać za udane.

9 stycznia na Rynku z pewnością nie zabraknie orkiestry policyjnej! To już tradycja, że mundurowi rozgrzewają publiczność w ramach orkiestrowych Finałów. Tradycją stało się także bicie rekordu Guinessa w ilości osób, które zmieszczą się w autobusie przegubowym. Jest o co walczyć, bo obecnie rekord należy do Częstochowy i wynosi 370 osób.

Od 12:00 na scenie będzie można poskakać przy muzyce  przede wszystkim wrocławskich kapel – Leaf Natural Dread Killaz, Snake Charmer, The Natural, Celebrate czy Optymistic. Zwieńczeniem muzycznych atrakcji z pewnością będzie występ Stachurskiego i Pauli.

Ciekawostką będzie również tegoroczne „Światełko do Nieba”, które rozbłyśnie nad Wrocławiem trzykrotnie – o 17:00 ze Szpitala Dzięciecego im Korczaka przy ul. Kasprowicza; o 18:30 z Kliniki Hematologii Dziecięcej przy ul. Bujwida 44 i o 20:00 z Rynku.

Ponadto wiele innych atrakcji o których będziemy Was informować.

Radosław Ząb

Słowa kluczowe: XIX Finał WOŚP 2011, koncerty Wrocław, zobacz program
Artyści
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
WOŚP 2021 sztab Lublin
Poznaliśmy ostateczny wynik zbiórki 29. Finału WOŚP

Sprawdź, ile pieniędzy zebrano w tym roku!

Autobus MPK Wrocław z licytacji WOŚP
Autobus MPK Wrocław z licytacji WOŚP u nowego właściciela [FOTO]

Był to jeden z ostatnich pojazdów Volvo, jakie pozostały w zajezdni MPK Wrocław. Za ile poszedł na aukcji WOŚP 2021?

Polecamy
WOŚP 2019
Stare tramwaje pojadą dla WOŚP 2019 we Wrocławiu Wrocław

Trzy historyczne tramwaje będą bezpłatnie dowozić wrocławian do centrum wydarzeń.

Zobacz również
Ostatnio dodane
Popularne
I Ty możesz pomóc
I Ty możesz pomóc

Od momentu pierwszej zbiórki Fundacja przeszła prawdziwą metamorfozę, w związku z czym obecnie każdy z wolontariuszy zbierając pieniądze na rzecz Finału musi to robić zgodnie z obowiązującymi zasadami.

XVI Finał WOŚP - 13 stycznia 2008
XVI Finał WOŚP - 13 stycznia 2008

13 stycznia 2008 roku dopisało wszystko; była piękna pogoda, było mnóstwo imprez towarzyszących w całym kraju, była szalona podróż Jurasa czyli Hel, Gdańsk, Wrocław, Kraków, Warszawa - to całkiem fajna trasa!

Jurek Owsiak - Ten facet ma głowę
Jurek Owsiak - Ten facet ma głowę

Jurek Owsiak to rodowity gdańszczanin. Z wykształcenia witrażysta i psychoterapeuta. Od wielu lat interesuje się muzyką i organizacją koncertów muzycznych (m.in. Letnia zadyma w środku zimy, Jarocin Festival).