Szukasz informacji o finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Wprowadź nazwę miasta i znajdź aktualności, imprezy, koncerty oraz program WOŚP w wybranym mieście.

Aktualności - WOŚP

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu gra z 27. Finałem WOŚP

2019-01-11 14:46:51 | Wrocław

Po raz pierwszy przy Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu studenci założyli Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zagramy na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. 27. Finał WOŚP odbędzie się już 13 stycznia 2019.

Uniwersytet Medyczny gra z WOŚP

Sztab działa w Centrum Naukowej Informacji Medycznej przy Marcinkowskiego 2-6. W dniu finału otwarty będzie od 9:00 do ostatniej zliczonej puszki, czyli szacunkowo między godziną 21:00 a 22:00. Ze sztabu przy Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu kwestować wyjdzie prawie 30 wolontariuszy.

Studenci jak co roku zaangażują się w organizowanie Białej Niedzieli – w całej Polsce lekarze i studenci kierunków medycznych zapraszają na darmowe badania i konsultacje. Kino Nowe Horyzonty wypełnią stoiska studentów zrzeszonych w stowarzyszeniu IFMSA Wrocław. Będzie można tam skorzystać z darmowych podstawowych badań i konsultacji, a także przetrenować RKO na stoisku ratownictwa medycznego, dowiedzieć się o samobadaniu piersi i jąder czy zapoznać się z ideą dawstwa szpiku. Do godziny 19:00 działać będzie również Szpital Pluszowego Misia, w którym najmłodsi będą mogli oswoić się z wizytą u lekarza. Studenci tworzyć będą także Białe Miasteczko przy placu Nowy Targ, gdzie stanowiska przygotują diagności laboratoryjni z organizacji STDL.

Sztab przy Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu gra nie tylko w dniu Finału. Już wcześniej zapraszał na imprezy towarzyszące – zwiedzanie jednostek uczelni, między innymi na co dzień niedostępnego Centrum Symulacji Medycznej.

Do akcji po raz kolejny przyłączył się także Uniwersytecki Szpital Kliniczny. W tym roku badania prowadzone będą pod okiem prof. Dariusza Patkowskiego w Klinice Chirurgii i Urologii Dziecięcej w godz. 9.00 - 15.00. W poradniach dyżurować będą specjaliści z zakresu chirurgii i urologii dziecięcej. Rejestracja czynna jest pod numerem 71 770 30 16 / 30 01. Dla najmłodszych czekać tam będzie także kącik młodego chirurga. Każdy będzie mógł spróbować swoich umiejętności na symulatorze zabiegów endoskopowych.

MD/ip

fot. Adam Zadrzywilski

Słowa kluczowe: Wrocław, studenci, zbiórka, program, 2019
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Sztab WOŚP we Wrocławiu
Zobacz kulisy pracy w sztabie WOŚP we Wrocławiu [WIDEO]

Tak harcerze z Wrocławia liczyli zebrane pieniądze.

wolontariusze WOŚP 2019
Wolontariusze WOŚP 2019 - zobacz najlepsze zdjęcia! [FOTO]

Oto galeria zdjęć osób, które zbierały pieniądze podczas 27. Finału WOŚP.

WOŚP - 2019 - kwota
27. Finał WOŚP - sukces w cieniu tragedii w Gdańsku

Radość podsumowań przerwała tragiczna wiadomość o ataku na Prezydenta Gdańska.

Polecamy
Rekordowa zbiórka WOŚP!
Rekordowa zbiórka WOŚP!

Pobito rekord sprzed roku, kiedy zebrano ok. 47 milionów złotych!

Rekordowa zbiórka WOŚP
Rekordowa zbiórka WOŚP

52 mln 448 tys. 765 zł i 49 groszy - taką kwotę udało się zebrać podczas 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Ostatnio dodane
Sztab WOŚP we Wrocławiu
Zobacz kulisy pracy w sztabie WOŚP we Wrocławiu [WIDEO]

Tak harcerze z Wrocławia liczyli zebrane pieniądze.

wolontariusze WOŚP 2019
Wolontariusze WOŚP 2019 - zobacz najlepsze zdjęcia! [FOTO]

Oto galeria zdjęć osób, które zbierały pieniądze podczas 27. Finału WOŚP.