Szukasz informacji o finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Wprowadź nazwę miasta i znajdź aktualności, imprezy, koncerty oraz program WOŚP w wybranym mieście.

Aktualności - WOŚP

23. Finał WOŚP we Wrocławiu. Kto jeszcze wystąpi? [WIDEO]

2014-12-29 08:28:32 | Wrocław

11 stycznia 2015 roku odbędzie się 23. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulice wyjdzie ponad 120 tysięcy Wolontariuszy nie tylko z Polski, ale i z zagranicznych miast.

Dzięki hojności wielu dobrych ludzi, Fundacja WOŚP przez lata działalności zakupiła tysiące urządzeń wartych ponad 590 mln zł, które po dziś dzień pomagają dzieciom i osobom starszym.

- W tym roku postanowiliśmy ponownie zainteresować się oddziałami pediatrycznymi oraz onkologicznymi, aby podtrzymać wysokie standardy opieki medycznej, które udało się, m.in. dzięki wcześniejszym zakupom WOŚP, wypracować. Nie zapominamy oczywiście o seniorach. Już po raz trzeci pochylamy się nad geriatrią, aby także i ludzie starsi mogli dochodzić do zdrowia w godnych warunkach - mówi Jurek Owsiak.

Pierwszym ogłoszonym artystą, który wystąpi podczas kolejnego finału WOŚP we Wrocławiu, był zespół LipaLi. Lider kapeli Tomek "Lipa" Lipnicki grywał w wielu składach, m.in. w SHE i Skwalker. Jego właściwa kariera muzyczna rozpoczęła się wraz z rokiem 1992, po założeniu grupy Illusion. To Lipnickiemu zawdzięcza się wyciągnięcie polskiej muzyki hard rockowej z ciemnych zakamarków. Jego niepowtarzalne gitarowe riffy i wokal wniosły do świata muzyki naprawdę wiele. W 2000 roku "Lipa" wydał solowy krążek pt. "Li-pa-li", z udziałem Tymona Tymańskiego.

Kolejny wykonawca to AudioFeels. Kariera tej kapeli rozpoczęła się w Poznaniu. W dość szybkim tempie grupa zdobyła uznanie wśród kilkumilionowej publiczności, występując na scenie popularnego programu "Mam talent", gdzie dotarli do finału i zdobyła trzecie miejsce.

W 2009 roku światło dzienne ujrzał pierwszy, studyjny album AudioFeels pr. "Uncovered". Płyta zawierająca m.in. covery Red Hot Chili Peppers i Stinga pokryła się złotem i stała się najchętniej kupowaną płytą w Polsce. Rok później zespół AudioFeels zdobył nominację do nagrody "Fryderyki" w kategorii "Nowa twarz fonografii" oraz zakwalifikował się do Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w kategorii "Zespół roku".

Na 23. Finale WOŚP we Wrocławiu wystąpią:

AUDIOFEELS
ATOM
BLADE LOKI

CLOCK MACHINE
FUNKY NEW ORLEANS
KRZYSZTOF ZALEWSKI
LIPALI
MUCHY
NO TO MYK
OCN
SYNAPTINE

TALLIB D’ROOTS BROTHERS

EW

Słowa kluczowe: Audiofeels, LipaLi, Muchy, WOŚP, 23. Finał WOŚP
Artyści
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
WOŚP 2021 sztab Lublin
Poznaliśmy ostateczny wynik zbiórki 29. Finału WOŚP

Sprawdź, ile pieniędzy zebrano w tym roku!

Autobus MPK Wrocław z licytacji WOŚP
Autobus MPK Wrocław z licytacji WOŚP u nowego właściciela [FOTO]

Był to jeden z ostatnich pojazdów Volvo, jakie pozostały w zajezdni MPK Wrocław. Za ile poszedł na aukcji WOŚP 2021?

Polecamy
Zobacz również
Ostatnio dodane
Popularne
I Ty możesz pomóc
I Ty możesz pomóc

Od momentu pierwszej zbiórki Fundacja przeszła prawdziwą metamorfozę, w związku z czym obecnie każdy z wolontariuszy zbierając pieniądze na rzecz Finału musi to robić zgodnie z obowiązującymi zasadami.

XVI Finał WOŚP - 13 stycznia 2008
XVI Finał WOŚP - 13 stycznia 2008

13 stycznia 2008 roku dopisało wszystko; była piękna pogoda, było mnóstwo imprez towarzyszących w całym kraju, była szalona podróż Jurasa czyli Hel, Gdańsk, Wrocław, Kraków, Warszawa - to całkiem fajna trasa!

Jurek Owsiak - Ten facet ma głowę
Jurek Owsiak - Ten facet ma głowę

Jurek Owsiak to rodowity gdańszczanin. Z wykształcenia witrażysta i psychoterapeuta. Od wielu lat interesuje się muzyką i organizacją koncertów muzycznych (m.in. Letnia zadyma w środku zimy, Jarocin Festival).