Informacje, newsy
 Neodia - pokazy laserowe na Stadionie Wrocław

Neodia - pokazy laserowe na Stadionie Wrocław

  • 2021-05-21, , godzina 18:00, do 2021-05-30
  • 1 Bilet normalny - 24,00 zł za osobę 2 Bilet ulgowy (dzieci w wieku szkolnym, studenci, seniorzy) - 19,00 zł za osobę 3 Bilet dla osoby niepełnosprawnej z opiekunem - 10,00 zł za osobę 4 Bilet 2+2 (dwie osoby dorosłe i dwie do 18
  • Stadion Wrocław, Wrocław

Opis

Neodia – animacje, cyfrowe iluzje i pokazy laserowe na Stadionie Wrocław

Od 21 maja na promenadzie Stadionu Wrocław działać będzie niezwykła wystawa – Neodia, składająca się z pokazów trójwymiarowego videomappingu, animacji, ekranów wodnych, kolorowych świateł i laserów z towarzyszeniem muzyki. 

Wystawę podzielono na kilka części tematycznych. Największą będzie spektakl przestrzenny z użyciem wiązek światła w różnych kolorach. Na widzów czeka także cicha pirotechnika sceniczna, dymne CO2 i buchające ognie, które akcentują najważniejsze elementy pokazu. 

Organizatorzy przygotowali między innymi scenografię składającą się z 200 sześcianów przeznaczonych do tworzenia konstrukcji pod pokazy videomappingu 3D. Sporządzone specjalnie na potrzeby przedstawienia trójwymiarowe animacje przenoszą widza w wirtualną przestrzeń gdzie kluczowa jest gra światła, muzyki i animowanych efektów trójwymiarowych. W części „Neodia Water” wykorzystywane są natomiast ekrany wodne, na których wyświetla się pokazy laserowe, co daje efekt hologramu zawieszonego w powietrzu. W scenografii „Neodia Jungle” wśród bujnej roślinności kryć się będą sylwetki zwierząt. Towarzyszą jej dodatkowe animacje świetlne i ścieżka dźwiękowa nawiązująca do lasów deszczowych. 

Odwiedzających wystawę Neodia czeka również wyjątkowy pokaz videomappingu 3D z wykorzystaniem miniatur zabytków architektury z Polski i świata. Miniatury zostały przygotowane przez specjalistyczny zespół techników i modelarzy w technologii wydruku 3D. Wystawa prezentuje najciekawsze animacje wykonane na przełomie ostatnich 10 lat przez prekursorów videomappingu w Polsce - grupę artystów Clockwork, która ma na koncie już blisko 100 tego typu pokazów i za które zdobyła wiele nagród.

Dla miłośników selfie przygotowano „Neodia Selfiebox”, który daje możliwość zrobienia wyjątkowych zdjęć z wykorzystaniem oryginalnych eksponatów i instalacji. 

Wystawa czynna będzie w dniach od 21 do 30 maja, od 3 do 6 czerwca, od 11 do 13 czerwca i od 18 do 20 czerwca.  We wszystkie dni można ją oglądać między 18:00 a 22:00. Ostatnie wejście zaplanowano na 21:15.

Bilety do nabycia na stronie internetowej abilet.pl i na miejscu w godzinach działalności wystawy. Obowiązuje limit dzienny 2000 sztuk. Możliwość zakupu na dany dzień do godziny 21:00.

ip

Ostatnio dodane
Emilia Sędziak
Pokonaj barierę językową z warsztatami Masterclass

Warsztaty poprowadzi Emilia Sędziak wieloletni lektor Business Enaglish certyfikowany konsultant i trener biznesowy.

Tłum ludzi - Prada RÃłwności
Parada Równości w Warszawie. Jak przebiegało wydarzenie? [GALERIA]

Zobacz, jak przebiegała Parada Równości w Warszawie, w której wziął udział Rafał Trzaskowski.

Popularne
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych Wrocław

Urząd Miejski Wrocławia, aby pomóc wielu mieszkańcom miasta, a także osobom spoza Wrocławia, w odnalezieniu miejsc pochówku krewnych i znajomych przygotował specjalny serwis.

Brak zdjęcia
Nie zgadzasz się na zbyt drogie stancje? Podpisz się! Wrocław

My, niżej podpisani studenci uczelni wyższych, protestujemy wobec nieuzasadnionych podwyżek opłat za wynajem pokoi i mieszkań w największych ośrodkach akademickich w Polsce.

Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci

Niektórzy swoją bezmyślnością przyczyniają się do poprawy puli genów ludzkości, eliminując z niej… samych siebie.