Wiadomości - Artykuły

Znamy termin zapisów na Poland Business Run 2021 we Wrocławiu

2021-04-14 12:26:11 | Wrocław

Już 11 maja ruszają zapisy na największą w Polsce charytatywną sztafetę biznesową Poland Business Run, która odbędzie się 5 września 2021. Biegacze, reprezentując swoje firmy, pomogą zebrać środki na wsparcie osób z niepełnosprawnością narządów ruchu. Dotychczas sztafeta we Wrocławiu startowała w okolicy Hali Stulecia, ze względu na pandemię, bieg przybrał wirtualną formułę, a dołączyć do niego można z dowolnego miejsca na świecie.

Poland Business RunZapisy na Poland Business Run 2021

Zapisy na 10. bieg Poland Business Run ruszą 11 maja, a zakończą się 31 maja. Ta wyjątkowa, jubileuszowa edycja, podobnie jak zeszłoroczna, będzie miała formę wirtualną. Oznacza to, że każdy uczestnik samodzielnie wybierze czterokilometrową trasę i pokona ją 5 września, a udokumentowane wyniki prześle za pomocą dedykowanej aplikacji lub strony internetowej.

Cały dzień dostępny będzie streaming ze studia Fundacji Poland Business Run, podczas którego organizatorzy na bieżąco będą informować o aktualnych wynikach i pobitych rekordach, a wszyscy zainteresowani będą mogli śledzić w czasie rzeczywistym postępy swoich drużyn.

Bieg bez granic

Wirtualny charakter zmienia klimat imprezy, ale nie odbiera waloru integracyjnego. Wręcz przeciwnie, umożliwia zaangażowanie pracowników także z zagranicznych oddziałów firmy. W 2020 roku w sztafecie Poland Business Run pobiegli ludzie w 17 krajach, w tym tak odległych jak USA, Indie, Malezja czy Singapur. W ten sposób 19 075 biegaczy z 1091 przedsiębiorstw zebrało środki na wsparcie 71 osób z niepełnosprawnością narządów ruchu, które otrzymały dofinansowanie do protez, nauki chodu czy cennej rehabilitacji.

- Wszyscy chcielibyśmy móc spotkać się już na żywo, ale na razie nie jest to możliwe, priorytetem pozostaje dla nas bezpieczeństwo i zdrowie uczestników - mówi Marta Hernik, dyrektor Fundacji Poland Business Run. - Warto pamiętać, że wirtualna forma sztafety stanowi okazję do integracji między oddziałami firmy: można zaprosić do udziału współpracowników z innych miast czy krajów, zorganizować wirtualną firmową strefę kibica, a przede wszystkim pokazać, że mimo sytuacji firma dba o aktywizację pracowników i jest społecznie zaangażowana.

Sztafeta po marzenia

Fundacja od lat pomaga osobom z niepełnosprawnością ruchową. Na przestrzeni ostatnich lat biegacze Poland Business Run startujący we Wrocławiu wsparli aż 19 beneficjentów z Dolnego Śląska, finansując ich specjalistyczne zabiegi, rehabilitacje oraz protezy.

Wśród osób, które w 2020 roku otrzymały pomoc od fundacji, znalazł się Michał Martka – energiczny 33-latek, który w 2016 roku uległ wypadkowi motocyklowemu. Wrocławscy biegacze dosłownie pomogli Michałowi „stanąć na nogi”. Środki zebrane w 2018 roku pozwoliły na zakup upragnionej protezy. Dzięki wsparciu w 2020 roku Michał mógł wziąć udział w intensywnej rehabilitacji połączonej z nauką chodu w protezie.

Na turnusie rehabilitacyjnym nauczyłem się wielu bardzo potrzebnych rzeczy, które przybliżają mnie do osiągnięcia wymarzonej sprawności i samodzielności. Indywidualne i fachowe podejście do nas przez fizjoterapeutów, eliminowanie popełnianych przez nas błędów technicznych, profesjonalny sprzęt, tylko trzech pacjentów na sali ćwiczeń czy wreszcie treningi z wykwalifikowanymi specjalistami, gdzie człowiek jak niewierny Tomasz zobaczył na własne oczy, co można robić bez nogi! Nie ma rzeczy niemożliwych, a bariery są tylko w naszej głowie! - komentuje Michał Martka, beneficjent Poland Business Run.

Dzięki zeszłorocznej edycji charytatywnej sztafety pomoc otrzymała też mieszkanka Wrocławia - Weronika Wróbel. W wieku dwóch lat uległa wypadkowi, na skutek którego doznała stłuczenia rdzenia kręgowego. Jednak mimo niepełnosprawności ruchowej aktywnie angażuje się w akcje społeczne. We wcześniejszych latach brała też udział w pierwszych wyborach Miss Polski na wózku, a także w Mistrzostwach Polski w wyciskaniu sztangi w pozycji leżącej. Dzięki pomocy biegaczy Weronika otrzymała pomoc w specjalistycznej rehabilitacji.

10 lat Poland Business Run

Bieg Poland Business Run pomaga „stawać na nogi” już od dziesięciu lat. Inicjatywa, która wsparła już 600 osób z niepełnosprawnościami, zrodziła się w Krakowie w 2012 roku i szybko zaczęła rozprzestrzeniać się na inne miasta. W 2015 roku biegacze po raz pierwszy wystartowali we Wrocławiu, a od 2019 roku biegali już w dziesięciu lokalizacjach. Ten intensywny rozwój w 2020 roku został wstrzymany przez pandemię COVID-19. Jednak w czasach, kiedy większość imprez biegowych była odwoływana, Poland Business Run zmienił tylko formułę – na wirtualną, która kontynuowana będzie także w tym roku.

- Czego życzymy sobie z okazji 10. urodzin? Zdrowia i zaangażowania naszych biegaczy, wsparcia i wiary sponsorów oraz partnerów. Marzy nam się też, by na te 10. urodziny udało się pomóc 100 osobom, ale do tego potrzebujemy wsparcia Was wszystkich. Dlatego serdecznie zapraszamy, dołączcie do nas w tym roku! - Zachęca prezes fundacji Agnieszka Pleti. – Obiecujemy napawać optymizmem i dobrą energią!

MD/ip

fot. materiały organizatora

Słowa kluczowe: trasa, online, 10 edycja, terminy, Fundacja Poland Business Run
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Robert Lewandowski wspiera UNICEF Polska
Robert Lewandowski wspiera UNICEF w programie "Prezenty bez Pudła"

Razem możemy poruszyć serca Polaków - przekonuje Ambasador Dobrej Woli UNICEF.

lockdown Polska galeria
Sklepy w centrach handlowych znów są otwarte

Jakie obostrzenia wprowadzono?

Flaga Polski
Święto Konstytucji 3 Maja - co oznacza i dlaczego je obchodzimy?

Wyjaśnia konstytucjonalista z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Polecamy
Zobacz ciekawe pomysły na kontener gastronomiczny!
Kontenery gastronomiczne - ciekawe projekty [ZDJĘCIA]

Zobacz ciekawe pomysły na kontener gastronomiczny!

USA - Trzęsienie ziemi w Kaliforni dotknęło Los Angeles

Mieszkańcy południowej części stanu Kalifornia odczuli trzęsienie o magnitudzie 3.7.

Ostatnio dodane
Robert Lewandowski wspiera UNICEF Polska
Robert Lewandowski wspiera UNICEF w programie "Prezenty bez Pudła"

Razem możemy poruszyć serca Polaków - przekonuje Ambasador Dobrej Woli UNICEF.

lockdown Polska galeria
Sklepy w centrach handlowych znów są otwarte

Jakie obostrzenia wprowadzono?

Popularne
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych Wrocław

Urząd Miejski Wrocławia, aby pomóc wielu mieszkańcom miasta, a także osobom spoza Wrocławia, w odnalezieniu miejsc pochówku krewnych i znajomych przygotował specjalny serwis.

Brak zdjęcia
Nie zgadzasz się na zbyt drogie stancje? Podpisz się! Wrocław

My, niżej podpisani studenci uczelni wyższych, protestujemy wobec nieuzasadnionych podwyżek opłat za wynajem pokoi i mieszkań w największych ośrodkach akademickich w Polsce.

Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci

Niektórzy swoją bezmyślnością przyczyniają się do poprawy puli genów ludzkości, eliminując z niej… samych siebie.