Wiadomości - Artykuły

Wyjeżdżając na Erasmusa zaoszczędź na wymianie walut

Kantory internetowe

2018-05-16 13:25:35 | Wrocław

Wyniki rekrutacji na tegorocznego Erasmusa+ są już znane. Niestety nie wszyscy, którzy wyjadą zdają sobie sprawę z kosztów, które generuje przewalutowanie środków. Tych, którzy zdecydowali się na otrzymywanie stypendium w złotówkach czeka comiesięczna wymiana waluty, która może być kosztowna. Co można zrobić, żeby zaoszczędzić na wymianie walut?

para leżąca na trawie

Dla tych studentów, którzy wierzą w umocnienie się polskiej waluty i zamierzają pobierać grant z Erasmusa w złotówkach, a następnie samemu kupować potrzebną walutę mamy podpowiedź jak zrobić to oszczędnie: nie płacąc wysokiego spreadu walutowego. Jeśli jeszcze nie założyliście konta walutowego w swoim banku, to jak najszybciej pomyślcie o tym. Wiele banków posiada w swojej ofercie konta walutowe w najpopularniejszych walutach do którego dołączana jest karta, którą można płacić bezpośrednio w walucie. Ale najważniejsze jest to, że dzięki założeniu takiego konta będziecie mogli kupować walutę w kantorach internetowych, w których spread walutowy jest tańszy o 70% niż w bankach lub kantorze tradycyjnym.   

Najlepsze kursy walut są w kantorze internetowym

Kantory internetowe takie jak https://kantoronline.pl/ to instytucje finansowe, dzięki którym można oszczędzać na wymianie walut. Są to narzędzie, które chętnie wykorzystują osoby zarabiające za granicą lub spłacające kredyt walutowy. Spread walutowy, czyli opłata za wymianę walutę w tego typu instytucjach wynosi mniej niż 1%, natomiast w banku wyniosłaby aż 7,4%! W dodatku wymiana walut w kantorze online jest bardzo wygodna, możemy wymienić walutę z dowolnego miejsca na świecie i po 15 minutach już mieć ją na swoim koncie walutowym.

Zarządzanie finansami za granicą

Kwestia zarządzania finansami za granicą jest bardzo ważna. Sprawne zarządzanie pieniędzmi może oszczędzić nam wiele kłopotów związanych z przedwczesnym kurczeniem się środków. W przypadku walut istnieje ryzyko spadku kursu złotego, przez co za otrzymany grant z Erasmusa kupimy mniej euro. Dlatego tak ważne jest minimalizowanie opłat, jakie płacimy za wymianę waluty. Dodatkowo regularne oszczędzanie w tej kwestii pomaga zredukować ryzyko walutowe.

Ile wynosi grant na Erasmusa?

Stypendium jaki otrzymujemy z Programu Erasmus+ jest stałe. Ale jego wysokość zależna jest od kraju do którego wyjeżdżamy. Miesięczna stawka grantu w walucie euro w krajach z grupy 1 (Austria, Dania, Finlandia, Francja, Irlandia, Lichtenstein, Norwegia, Szwecja, Wielka Brytania, Włochy) wynosi 500 euro. W krajach grupy 2 (Belgia, Chorwacja, Cypr, Czechy, Grecja, Hiszpania, Holandia, Islandia, Luksemburg, Niemcy, Portugalia, Słowenia, Turcja) stypendium wynosi 450 euro. Natomiast w krajach z grupy 3 (Bułgaria, Estonia, Była Republika Jugosławii Macedonia, Litwa, Łotwa, Malta, Rumunia, Słowacja, Węgry) otrzymamy miesięcznie 350 euro.

Podsumowując

Wiedząc, że na zmianach kursów walut można zarobić, niektórzy decydują się na pobranie stypendium z Erasmusa+ w złotówkach. W takiej sytuacji powinni jednak przemyśleć dokładnie to, ile zapłacą za przewalutowanie środków. Wymieniając walutę po nieatrakcyjnych kursach walutowych, może się okazać, że opłata za wymianę waluty pochłonie oszczędności. Dlatego rekomendujemy wymianę waluty w kantorze internetowym, w których kursy walut należą do najbardziej atrakcyjnych na rynku. Przeczytaj także: Konto walutowe – ile można zaoszczędzić posiadając tego?

ip

fot. materiały kantoryonline.pl

Słowa kluczowe: Kantorline.pl, kantor online, Erasmus
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Zobacz, co to za święto i czy dzień ten jest wolny od pracy.
19 października obchodzimy nowe święto państwowe

Zobacz, co to za święto i czy dzień ten jest wolny od pracy!

Czy mobilne kontenery mogą być ekologiczne?
Dlaczego kontenery są ekologiczne?

Czy mobilne kontenery mogą być ekologiczne?

Plebiscyt MediaTory
12. edycja Plebiscytu MediaTory: oto nominowani!

Już po raz 12. studenci dziennikarstwa wskażą dziennikarzy i ludzi mediów wyróżniających się w polskim środowisku medialnym.

Polecamy
Oni nie świętują, oni pakują! - protest w Amazonie [FOTO]
Oni nie świętują, oni pakują! - protest w Amazonie [FOTO]

W poniedziałek, 30 listopada, pracownicy Amazona zorganizowali pikietę. To protest przeciwko warunkom pracy w halach internetowego giganta w Bielanach Wrocławskich. Zobacz zdjęcia z protestów!

W tych autobusach i tramwajach w najbliższym tygodniu pojawią się kontrolerzy biletów
W tych autobusach i tramwajach w najbliższym tygodniu pojawią się kontrolerzy biletów Wrocław

Od kilku miesięcy wrocławskie MPK publikuje harmonogram kontroli biletów w autobusach i tramwajach.

Ostatnio dodane
Zobacz, co to za święto i czy dzień ten jest wolny od pracy.
19 października obchodzimy nowe święto państwowe

Zobacz, co to za święto i czy dzień ten jest wolny od pracy!

Czy mobilne kontenery mogą być ekologiczne?
Dlaczego kontenery są ekologiczne?

Czy mobilne kontenery mogą być ekologiczne?

Kupony i kody rabatowe