Wiadomości - Artykuły

Wydarzenia zero waste we Wrocławiu

2019-07-11 08:32:59 | Wrocław

Ruch zero waste staje się coraz bardziej popularny, a ludzie zaczynają interesować się losem planety. W lipcu we Wrocławiu odbędzie się kilka wydarzeń związanych z ekologią. Jeśli chcecie pozbyć się niepotrzebnych ubrań, odnowić stare meble, zaadoptować nowe rośliny lub poznać inne osoby, które interesują się ekologią to nie może was tam zabraknąć.

Ekologia

1. Wrocławska wymiana kwiatów

Jeśli cierpisz na nadmiar szczepek i sadzonek roślin lub jeden z twoich kwiatków nie chce z tobą współpracować, to to wydarzenie jest dla Ciebie. Oddaj swoje niepotrzebne rośliny lub zaadoptuj nowe. Napij się kawy i poznaj innych zbieraczy roślin. Wydarzenie odbędzie się 20 lipca o godzinie 17:00 w budynku fundacji Macondo na przy Pomorskiej 19. Wstęp jest bezpłatny.

2. Po-wiosenna wymiana ubrań

Wymień się ciuchami, butami, biżuterią i dodatkami. Przynieś swoje niepotrzebne ubrania i pozwól, aby ktoś inny dał im nowe życie. Zanim wybierzesz się na zakupy, sprawdź, czy na wymianie ubrań ktoś nie chce pozbyć się rzeczy, której ty akurat potrzebujesz. Ubrania, które nikogo nie zainteresują wesprą fundacje Macondo. W wydarzeniu może wziąć udział każdy, niezależnie od stylu i rozmiaru ubrań. Spotkanie odbędzie się 1 lipca o godzinie 16:00 w budynku fundacji Macondo przy ulicy Pomorskiej 19. Wstęp jet bezpłatny.

3. Podstawy renowacji mebli z Piotrem Zameckim

Dowiedz się jak odnowić swoje ulubione meble na warsztatach z doświadczonym projektantem i renowatorem mebli. Dowiesz się jak odrobaczyć, rozebrać, oczyścić i zabezpieczyć meble. Po części teoretycznej odbędą się próby na kawałku drewna. Warto przynieść ze sobą stary, zniszczony mebel, ponieważ Piotr Zamecki przeprowadzi oględziny oraz udzieli wskazówek dotyczących odnowienia go. Znajdzie się też czas na pracę nad przyniesionym meblem. Wydarzenie odbędzie się w budynku przy al. Ludomira Różyckiego 1C. Koszt biletu to 199 zł.

4. Eko sprawy na co dzień - zero waste

Okazja do poznania nowych ludzi i dowiedzenia się czegoś więcej o ekologi. Dowiemy się, kiedy i jak powstał ruch zero waste, poznamy tajniki ekologicznego życia. Spotkanie jest dla osób, które żyją według ideologii zero wate oraz dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z ekologią. Spotkanie odbędzie się w budynku fundacji Macondo przy ulicy Pomorskiej 19. Wstęp jest bezpłatny.

PS

fot. pixabay/nastya_gepp

Słowa kluczowe: ekologia, warsztaty, spotkanie
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Wrocławska Bitwa Kulinarna - makarony
Najlepszy makaron we Wrocławiu! Poznaj wyniki Wrocławskiej Bitwy Kulinarnej Wrocław

Pierwsza edycja Wrocławskiej Bitwy Kulinarnej już za nami.

Wydarzenia zero waste we Wrocławiu Wrocław

Jeśli dbacie o ekologię, to nie może was tam zabraknąć.

Koń w stajni
Konie wyścigowe kontra Męskie Granie we Wrocławiu

Czy głośna muzyka jest niebezpieczna dla koni?

Polecamy
Koparki dwudrogowe najwyższej jakości
Koparki dwudrogowe najwyższej jakości

Atlas jest niekwestionowanym liderem w tej dziedzinie.

Odszedł Arcybiskup Józef Życiński
Odszedł Arcybiskup Józef Życiński

Smutne wieści nadeszły do nas z Rzymu. W czwartek nagle zmarł arcybiskup Józef Życiński, jeden z najbardziej szanowanych i najbardziej otwartych na dialog kapłanów w polskim Kościele.

Ostatnio dodane
Wrocławska Bitwa Kulinarna - makarony
Najlepszy makaron we Wrocławiu! Poznaj wyniki Wrocławskiej Bitwy Kulinarnej Wrocław

Pierwsza edycja Wrocławskiej Bitwy Kulinarnej już za nami.

Wydarzenia zero waste we Wrocławiu Wrocław

Jeśli dbacie o ekologię, to nie może was tam zabraknąć.