Wiadomości - Artykuły

Wszystko co musisz o bezpiecznym zaciąganiu pożyczki bez sprawdzania baz dłużników

2019-09-26 15:09:43 | Wrocław

Wnioskując o pożyczkę, należy pamiętać, że naszym obowiązkiem będzie jej spłata w odpowiednim terminie. Jeżeli tego nie dopilnujemy, grozi nam wpis do rejestru dłużników. W efekcie mogą pojawić się problemy z otrzymaniem pozytywnej decyzji kredytowej. Jak tego uniknąć? Czy istnieją pożyczki bez sprawdzania baz dłużników?

Zobacz, jak bezpiecznie pożyczać!

Zdolność kredytowa a pożyczki bez sprawdzania baz

Bez względu na to, czy składamy wniosek w firmie pożyczkowej, a może banku, zostaniemy ocenieni pod kątem zdolności kredytowej. Aby otrzymać wynik, który zdecyduje o odrzuceniu lub zaakceptowaniu wniosku, pożyczkodawca musi przejść przez dwa etapy. Pierwszy z nich to analiza ilościowa. Polega ona na uzyskaniu od wnioskodawcy informacji na temat dochodów, kosztów związanych z utrzymaniem gospodarstwa domowego, a także opłaty związane z obecnym zadłużeniem. Dzięki temu pożyczkodawca otrzyma informacje o tym, ile dany klient jest w stanie przeznaczyć na spłatę pożyczki każdego miesiąca oraz czy przez okres kredytowania będzie dysponował odpowiednimi środkami finansowymi.

Drugi z etapów to analiza jakościowa. W tym przypadku pożyczkodawca weźmie pod uwagę cechy osobowe wnioskodawcy, czyli między innymi: wiek, stan cywilny, zajmowane stanowisko czy też liczbę osób na utrzymaniu. Natomiast drugim składnikiem jest historia kredytowa udokumentowana w bazach BIK, BIG i kilku innych. Każdy negatywny wpis obniża ocenę. Bez wątpienia ma to duży wpływ na ostateczną decyzję kredytową. Sprawdzanie baz dłużników należy do obowiązków odpowiedzialnego pożyczkodawcy.

Czy pożyczki bez sprawdzania baz dłużników są możliwe?

Jak widać, pożyczki bez sprawdzania baz dłużników nie są możliwe w przypadku wiarygodnych pożyczkodawców. Jednak niektórzy z nich akceptują wnioskodawców, którzy nie mają perfekcyjnej zdolności kredytowej. Mowa tu przede wszystkim o trzech grupach klientów. Pierwsza z nich to osoby, które nie posiadają żadnej historii kredytowej, a co za tym idzie, firma pożyczkowa nie da rady ocenić, czy dana osoba jest wiarygodnym płatnikiem. Druga grupa to klienci posiadający wpis o niewielkim zadłużeniu wynikającym z niedopatrzenia lub zapomnienia o terminie opłaty za rachunki. Natomiast trzecia grupa to osoby, które posiadają w bazach dłużników informacje o spłaconym już zadłużeniu. Pamiętajmy, że Biuro Informacji Kredytowej przechowuje je nawet do 5 lat od uregulowania zobowiązania.

W każdym z powyżej wymienionych przypadków dobrym rozwiązaniem może być pożyczka bez baz. Z łatwością znajdziemy ją w zestawieniach publikowanych w porównywarkach finansowych.

Jak bezpiecznie pożyczać?

Podstawą bezpiecznego pożyczania jest dostęp do najważniejszych informacji, a także odpowiednie przygotowanie. Przed wyborem pożyczkodawcy należy przeanalizować swój budżet domowy, czyli porównać wydatki oraz dochody. Dzięki temu otrzymamy kwotę, jaką jesteśmy w stanie przeznaczyć na spłatę zobowiązania. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na szczegółowe koszty zobowiązania, umowę ramową, a także konsekwencje nieterminowego zwrotu pieniędzy. Tym sposobem przygotujemy się na każdą sytuację i wybierzemy odpowiedniego pożyczkodawcę. 

Artykuł sponsorowany

fot. stock,adobe.com

Słowa kluczowe: zdolność kredytowa, pożyczanie, bazy, dłużnicy
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Gliwice
Przyszłość jest TU - Gliwice alternatywą dla Katowic?

W porównaniu do stolicy województwa śląskiego ceny za mkw. gliwickiego mieszkania są niższe.

Alert RCB
Silny wiatr na terenie całej Polski. Jak zabezpieczyć się przed zagrożeniem?

Sprawdź, które województwa są najbardziej zagrożone.

Nie żyje Adalia Rose. 15-letnia youtuberka cierpiała na rzadką chorobę genetyczną

Dowiedz się więcej o niesamowitej dziewczynie i chorobie, która ją pokonała.

Polecamy
wypoÅźyczenie samochodu
W jakich sytuacjach warto rozważyć wypożyczenie samochodu? Wrocław

Polacy coraz częściej decydują się na wypożyczenie samochodu. Dlaczego? W jakich sytuacjach warto skorzystać z tych usług?

Millie Bobby Brown
Millie Bobby Brown najmłodszym Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF w historii

Aktorka znana z serialu "Stranger Things" otrzymała tytuł Ambasadora Dobrej Woli UNICEF.

Ostatnio dodane
Gliwice
Przyszłość jest TU - Gliwice alternatywą dla Katowic?

W porównaniu do stolicy województwa śląskiego ceny za mkw. gliwickiego mieszkania są niższe.

Alert RCB
Silny wiatr na terenie całej Polski. Jak zabezpieczyć się przed zagrożeniem?

Sprawdź, które województwa są najbardziej zagrożone.

Popularne
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych Wrocław

Urząd Miejski Wrocławia, aby pomóc wielu mieszkańcom miasta, a także osobom spoza Wrocławia, w odnalezieniu miejsc pochówku krewnych i znajomych przygotował specjalny serwis.

Brak zdjęcia
Nie zgadzasz się na zbyt drogie stancje? Podpisz się! Wrocław

My, niżej podpisani studenci uczelni wyższych, protestujemy wobec nieuzasadnionych podwyżek opłat za wynajem pokoi i mieszkań w największych ośrodkach akademickich w Polsce.

Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci

Niektórzy swoją bezmyślnością przyczyniają się do poprawy puli genów ludzkości, eliminując z niej… samych siebie.