Wiadomości - Artykuły

Wrocławianie niechętnie wyrabiają Urban Card

2010-08-03 08:59:30 | Wrocław

Jedyne 14 tysięcy wrocławian zdecydowało się na wyrobienie Urban Card, czyli nowego biletu komunikacji miejskiej. Przypominamy, że plastikowa karta już we wrześniu całkowicie zastąpi tradycyjne bilety papierowe imienne.

Zobacz również:

Wrocław wprowadza kartę miejską>>
Z Urban Card taniej w Aquaparku>>

Jeśli więc chcesz uniknąć kolejek, nie czekaj z wyrobieniem Urban Card do początku roku akademickiego. Zwłaszcza, że – jak szacują urzędnicy – karta miejska powinna trafić do ponad 100 tysięcy wrocławian.

Jak wyrobić kartę? Należy udać się do jednego z 28 punktów, gdzie wypełnimy wniosek (do wniosku należy dołączyć zdjęcie). Wniosek można również złożyć na stronie www.urbancard.pl.

MAS


Słowa kluczowe: karta miejska wrocław urbancard wyrobienie online bilety papierowe imienne
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
 • Elektroniczna obroża. [0]
  Wrocławianin
  2010-08-31 10:01:34
  Ktoś gromadzi nasze dane i to wraz ze zdjęciem, obraca potężnymi wpływami z zasilania tych kart, a w zamian proponuje ciemnej masie wystawanie w kolejkach i bieganie po kolejnych punktach obsługi klienta. A pan prezes mennicy kasuje póki co 8 % od każdego biletu.
 • Urban też założył sobie kartę:) [0]
  ;)
  2010-08-24 15:15:11
  Urban też założył sobie kartę:) http://demotywatory.pl/2026016/URBAN-CARD
 • urbancard.wroclaw.pl [0]
  Ja
  2010-08-21 13:49:44
  Pomimo wielu kontrowersji wokół karty miejskiej tak czy owak statystyczny wrocławianin korzystający z komunikacji miejskiej, będzie ją musiał wyrobić, o ile już tego nie uczynił :) . Upiecze się wrocławskim studentom którzy będą mogli kodować bilety na swoich legitymacjach studenckich. Więcej przeczytasz pod adresem: http://www.urbancard.wroclaw.pl/doladowanie-biletu-na-legitymacji-studenckiej.html
 • PESEL nielegarlny w Urban Card [0]
  Kazik2
  2010-08-15 19:24:33
  http://www.tuwroclaw.com/wiadomosci,urban-card-zadanie-pesel-u-jest-legalne,wia5-3266-2835.html Biuro Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych potwierdza zdanie wrocławskich urzędników. Żądanie od nas numerów PESEL przy wyrabianiu wrocławskiej kary miejskiej (Urban Card) nie jest nielegalne.
 • dlaczego mam podawać nazwisko i PESEL? [0]
  Kazik
  2010-08-15 19:17:49
  Po co to komu? Kto przechowuje moje dane? Czy MPK jest instytucją, która powinna gromadzić dane obywateli? Jakąs mam pewność, że nie wyciekną? Ogólnie to sposób na kontrolowanie ludzi. Nie dajcie sie w to wrobić, pootem szybciej zaczną was ścigać!
 • Re: Urban Card to najgłupszy pomysł na jaki wpadł Wrocław.. [0]
  Odpowiedź na: Urban Card to najgłupszy pomysł na jaki wpadł Wrocław..
  jest
  2010-08-11 01:16:59
  A może to nie wina skladania wniosków przez internet... http://urbancard.wroclaw.pl/urban-card-nie-stala-sie-hitem.html
 • Niewiele sie zmienia ... [0]
  JA
  2010-08-11 01:14:12
  Wrocławianie nabyli nie wiele więcej kart od dnia publikacji tego artykułu...dlaczego? http://urbancard.wroclaw.pl/coraz-wieksze-kolejki-po-wroclawska-urbancard.html
 • wyrobiłem ale to jedna wielka porażka [0]
  ff
  2010-08-05 13:30:25
  osoby w BPOK żałosnie niekompetentne a automat pozarł mi kase juz za 1 razem
 • bez sensu [0]
  kasia
  2010-08-05 00:15:08
  bez sensu że trzeba od razu wykupić bilet odbierając kartę. to tak jakbym miała obowiązek przelać jakąś kwotę na konto żeby dostać kartę visa. No i do tego już widzę wszystkich studentów wrocławia jak pod koniec semestru stoją pod budynkiem na grabiszyńskiej 9 xD
 • Nic dziwnego, że się nie śpieszą [0]
  Robert
  2010-08-04 10:12:01
  Akurat większość studentów będzie czekać do początku roku, bo idiotyczny przepis w regulaminie Urban Card sprawia, że trzeba będzie jeździć z nią co semestr do urzędu, aby przedłużyć okres obowiązywania ulgi. Już nie wystarczy mieć przy sobie podbitą legitymację, trzeba będzie z nią pojechać do jakiegoś urzędniczyny. Nikt więc nie wyrobi karty teraz, bo ulga będzie obowiązywać mu do końca października chyba, więc nawet dłuższego biletu ulgowego sobie nie kupi i zaraz będzie musiał znowu tam łazić. Jak dla mnie bzdura - miało być ułatwienie i nowoczesność, a będzie gorzej niż było.
 • Urban Card to najgłupszy pomysł na jaki wpadł Wrocław.. [1]
  m
  2010-08-03 14:07:14
  Zamierzenie może i było dobre, ale wykonanie tragiczne. Po co składać wniosek przez internet skoro później człowiek się dowiaduje, że i tak musi lecieć do urzędu podpisywać jakieś papiury. Nie było można rozegrać tego prosto jak np. w Warszawie? Magnetyczną kartę miejską można kupić i doładować w każdym kiosku. Na karcie należy się tylko podpisać i wpisać nr dowodu..i heja! Zgubisz, zapodziejesz, kupujesz nowa i po problemie, a u nas będzie trzeba znowu wypełniać wnioski, znowu chodzi podpisywać papiery i czekać... No tak, ale trzeba było dać zarobić firmie produkującej te automaty, ludziom, żeby pracowali przy wnioskach itd itp
Zobacz także
HELPERS’ GENERATION
Studenci ruszają z ogólnopolską akcją HELPERS' GENERATION

Zarejestrowali już 156 tys. potencjalnych dawców szpiku i idą po więcej.

Polecamy
FERNANDO SANTOS
Fernando Santos ogłosił pierwsze powołania do reprezentacji Polski [WIDEO]

Kto trafił do zespołu 25 piłkarzy na mecze z Czechami i Albanią?

Odwołano zajęcia w szkołach w całej Polsce z powodu Koronawirusa

Szkoły zostają zamknięte na dwa tygodnie... jak na razie.

Polecamy
Ostatnio dodane