Wiadomości - Artykuły

Święto Wrocławia 2019 już wkrótce [Program]

2019-06-10 14:20:46 | Wrocław

Święto Wrocławia to szereg imprez kulturalnych, które organizowane są na terenie całego miasta w połowie czerwca. Instytucje kultury, Rady Osiedli oraz organizacje pozarządowe przygotowały ofertę dla szerokiego grona odbiorców.

swietowroclawia

Tym razem zorganizowano ponad 40 wydarzeń, m.in. koncertów, imprez, warsztatów, gier miejskich i wystaw. Organizator zaprasza do udziału w koncertach z cyklu WrocLove Fest, Festiwalu Sztuki Cyrkowej „Cyrkopole” na Psim Polu, Festiwalu Kalejdoskop Kultur w Parku Staromiejskim czy Festiwalu Wysokich Temperatur na Akademii Sztuk Pięknych przy ul. Traugutta, a także do Browaru Mieszczańskiego na Festiwal Podwodny Wrocław. Na wrocławskim Rynku odbędzie się z kolei 6. Old Jazz Days Festiwal połączony z paradą w stylu nowoorleańskim.

Niektóre wydarzenia organizowane są przez lokalne, miejskie instytucje kultury. Przykładem jest koncert plenerowy pt. Zdolny Wrocław gra na Wielkiej Wyspie organizowany przez ODT Światowid oraz Noc Świętojańska organizowana przez Centrum Kultury ZAMEK. CK ZACHÓD zaprasza na Biesiadę Literacką.

Do grona organizatorów dołączyły Rady Osiedli i Centra Aktywności Lokalnej, które przygotowały festyny rodzinne i zabawy na świeżym powietrzu (m.in. na Kuźnikach, Ołtaszynie i Strachocinie). Na Nadodrzu odbędą się Kontury Kultury przy ul. Jagiellończyka oraz do OKAP-u przy ul. Roosevelta. W Parku Tołpy i Parku Grabiszyńskiego można zobaczyć spektakle Bajkobusu, a miłośnicy sportu mogą „świętować” w czasie 7. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu czy turnieju koszykówki.

24 czerwca odbędzie się uroczysta sesja Rady Miejskiej Wrocławia, tradycyjnie połączona z wręczeniem nagród przyznawanych przez władze miejskie oraz nadania tytułu Honorowego Obywatela.

Ulotki programowe będą dostępne w miejskich instytucjach kultury, bibliotekach, u organizatorów imprez oraz w Punktach Informacji Turystycznej w Rynku.

PS/ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: koncerty, warsztaty, sztuka, wydarzenia
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Poznaj uczestników Brave Kids 2019 [FOTO]

Cały świat przyjechał na Dolny Śląsk.

Najlepsi kierowcy wrocławskiego mpk
Znamy najlepszych motorniczych i kierowców wrocławskiego MPK Wrocław

Za nami finał VII edycji Konkursu na Najlepszego Kierowcę i Motorniczego MPK Wrocław.

Przed nami festiwal podróżniczy "Wachlarz" Wrocław

Festiwal Wachlarz to spotkanie reporterów, podróżników, fotografów i różnych ciekawych świata ludzi.

Polecamy
Sąd umorzył sprawę. Arcybiskup vs feministka 1:0
Sąd umorzył sprawę. Arcybiskup vs feministka 1:0 Wrocław

Arcybiskup nie pojawił się dzisiaj w sądzie. Jego obrońca wniósł o umorzenie sprawy z powodu "oczywistego braku podstaw do oskarżenia". Wrocławski sąd sprawę umorzył. Wyrok zapadł po 10-minutowej naradzie.

Miasto nie zapłaci za Centrum Kultury Akademickiej
Miasto nie zapłaci za Centrum Kultury Akademickiej Wrocław

Najstarsza wrocławska zajezdnia tramwajowa - zajezdnia Dąbie, według planów ma zostać przekształcona w Centrum Kultury Akademickiej.

Ostatnio dodane
Poznaj uczestników Brave Kids 2019 [FOTO]

Cały świat przyjechał na Dolny Śląsk.

Najlepsi kierowcy wrocławskiego mpk
Znamy najlepszych motorniczych i kierowców wrocławskiego MPK Wrocław

Za nami finał VII edycji Konkursu na Najlepszego Kierowcę i Motorniczego MPK Wrocław.

Konkurs Ziaja