Wiadomości - Artykuły

Space Adventure - kosmiczna wystawa NASA we Wrocławiu [WIDEO, FOTO]

2019-03-21 14:19:22 | Wrocław

Wielka sensacja, największa na świecie wystawa „nie z tej Ziemi” pod patronatem NASA we Wrocławiu! Ekspozycja jest prezentowana w Hali Stulecia od 21 marca do 18 czerwca 2019. Space Adventure to wspaniała kolekcja amerykańskich i radzieckich eksponatów wprost z US Space Rocket Center i NASA Visitor Center prezentująca historię kosmicznych podróży od ubiegłego wieku do dziś. Wystawę wzbogaca również pierwszy polski satelita obserwacyjny o nazwie ŚWIATOWID! Zobaczcie wideo-zapowiedź wystawy oraz zdjęcia najciekawszych eksponatów >>

Space Adventure - kosmiczna wystawa NASA O wystawie

Ekspozycja składa się z modeli i makiet, ale przede wszystkim z autentycznych, kolosalnych rozmiarów maszyn i sprzętów, które były wykorzystywane do misji w przestrzeń galaktyczną przez USA i Związek Radziecki tj. programy: Mercury, Gemini, Apollo, Skylab, Sojuz-Apollo, STS, Shuttle-Mir i ISS. Część powierzchni wystawienniczej zaaranżowana jest pod Space Camp, gdzie zwiedzający będą mieli niepowtarzalną okazję poczuć się jak podczas galaktycznej wyprawy. Na wystawie znajdziemy również polski akcent – model pierwszego polskiego satelity obserwacyjnego nazwie ŚWIATOWID – stworzony przez wrocławską firmę SatRevolution.

Opuszczając wystawę ma się nieposkromione wrażenie powrotu z odległej galaktyki. Niesamowite przeżycia, 100% świetnej zabawy, nauki i historii. Jedyna możliwość aby „dotknąć i poczuć” w sposób tak bezpośredni otchłani kosmicznej. Czas, by doświadczyć na własnej skórze nieziemskich wrażeń! Space Adventure: kosmiczna wystawa NASA to szansa na doświadczenie przestrzeni kosmicznej. To także zbiór sensacyjnych wydarzeń, doskonała lekcja historii oraz okazja do eksploracji kosmosu zarówno dla młodszych jak i starszych odbiorców.

Wartość edukacyjna projektu została wysoko wyceniona przez wiele instytucji naukowych z całego świata (m.in. uzyskała patronat NASA oraz ośrodków współpracujących z Agencją Kosmiczną), zdobywając ogromną popularność w każdym mieście, w którym się pojawiała. Wreszcie nadszedł czas, by przeżyć kosmiczną przygodę na Ziemi!

Zobacz wideo-zapowiedź wystawyMD/ip

fot. Krzysztof Zatycki

    

Słowa kluczowe: ekspozycja, eksponaty, zdjęcia, 2019
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Drzewo dla Adamowicza we Wrocławiu
We Wrocławiu posadzono drzewo upamiętniające Pawła Adamowicza [FOTO] Wrocław

Prezydent Gdańska został uhonorowany we Wrocławiu.

Dni Fantastyki Wrocław
Czas tematem przewodnim Dni Fantastyki 2019 we Wrocławiu Wrocław

15. edycja będzie doprawdy fantastyczna!

katedra Notre Dame
Paryska katedra Notre Dame w ogniu [FOTO]

Zobaczcie zdjęcia płonącej katedry Notre Dame w Paryżu.

Polecamy
Najlepszego na Mikołajki!
Najlepszego na Mikołajki!

Drodzy Czytelnicy, dziś obchodzimy Mikołajki. Korzystając z okazji życzymy, by Święty Mikołaj o Was nie zapomniał i znalazł w swoim przepastnym worku z prezentami upominek dla każdego. I oczywiście, by żadnemu z Was nie wręczył rózgi :).

Nowi superżołnierze w Polsce. Zaprzysiężono WOT we Wrocławiu [ZDJĘCIA]
Nowi superżołnierze w Polsce. Zaprzysiężono WOT we Wrocławiu [ZDJĘCIA] Wrocław

Wojska Obrony Terytorialnej wróciły do struktury Wojska Polskiego.

Ostatnio dodane
Drzewo dla Adamowicza we Wrocławiu
We Wrocławiu posadzono drzewo upamiętniające Pawła Adamowicza [FOTO] Wrocław

Prezydent Gdańska został uhonorowany we Wrocławiu.

Dni Fantastyki Wrocław
Czas tematem przewodnim Dni Fantastyki 2019 we Wrocławiu Wrocław

15. edycja będzie doprawdy fantastyczna!