Wiadomości - Artykuły

Przed nami święto siatkówki z Gwardią Wrocław

2021-09-07 09:24:31 | Wrocław

Już 16 września 2021 roku odbędzie się wrocławskie święto siatkówki. Do stolicy Dolnego Śląska zawita czołowa drużyna w naszym kraju, czyli PGE Skra Bełchatów! Swój udział w tym szczególnym wydarzeniu deklaruje nie tylko pierwsza drużyna Gwardii Wrocław, ale także grupy młodzieżowe.

święto siatkówki z Gwardią WrocławNadchodzi wrocławskie święto siatkówki

Miłośnicy piłki siatkowej pokochali nie tylko dyscyplinę, ale także legendę wrocławskiej siatkówki. Czas pandemii sprawił, że zarówno kibice, jak i zawodnicy zdążyli się za sobą stęsknić. Włodarze Gwardii zapowiadają, że będzie to emocjonujące spotkanie po dłuższej przerwie. - Wrocławskie święto siatkówki ma dla nas ogromne znaczenie. Porównałbym to do pierwszej randki po dłuższej rozłące. Oczywiście to mocno przesadzone porównanie, ale równie mocno my, jak i cała drużyna tęskni za kibicami. Ten dzień będzie doskonałą okazją do przywitania wrocławskich fanów po ponad rocznej przerwie - mówi Łukasz Tobys, prezes Gwardii Wrocław.

Ponad roczna rozłąka sprawiła, że kibiców przywita zupełnie odświeżony i ulepszony skład. Praktycznie 70% drużyny to nowi zawodnicy, którzy nie mieli jeszcze okazji zaprezentować się przed wrocławiankami i wrocławianami. Mają przed sobą ogromne wyzwanie. Pierwsze wrażenie robi się przecież tylko raz.

PGE Skra Bełchatów we Wrocławiu

Przed wrocławską publicznością nie lada gratka na siatkarskim parkiecie. Do Hali Orbita przyjedzie bowiem dziewięciokrotny mistrz Polski PGE Skra Bełchatów. Zespół z województwa łódzkiego zmierzy się z Gwardzistami na dwóch płaszczyznach. Tym razem nie mówimy o grze na piasku, chociaż tej także nie zabraknie podczas wrocławskiego święta siatkówki. Punktualnie o 17:00 odbędzie się mecz juniorów, a o 20:00 główna atrakcja wieczoru, a więc starcie pierwszych drużyn.

Próba sił z wielokrotnym mistrzem Polski, który aspiruje do kolejnego tytułu, to doskonały sprawdzian przed realizacją celu, jaki stawia sobie klub ze stolicy Dolnego Śląska. Mowa oczywiście o upragnionym awansie do PlusLigi. Nie będzie to jednak mecz o „pietruszkę”. Stawką w tym pojedynku jest Puchar Prezydenta Wrocławia. Włodarz Jacek Sutryk objął bowiem wydarzenie swoim patronatem.

- Jestem pod wrażeniem rozmachu, z jakim męska Gwardia odbudowuje swoją siłę, planując w dużych szczegółach powrót do krajowej elity. Trzymam kciuki za powodzenie tej misji i wierzę, że ostatnie roszady personalne to krok we właściwym kierunku. Niech już pojedynek ze Skrą będzie powiewem nowej jakości – mówi Piotr Mazur, dyrektor Biura Sportu i Rekreacji w Urzędzie Miejskim Wrocławia.

Oficjalna prezentacja drużyny

Podczas nadchodzącego wydarzenia odbędzie się oficjalna prezentacja drużyny przed wrocławską publicznością. Organizatorzy przygotowali także szereg innych atrakcji. Wśród nich znajdą się m.in. otwarte treningi dla dzieci i dorosłych z czołowymi siatkarzami siatkówki plażowej we Wrocławiu - parą Chemeko-System Gwardia Wrocław BVB Team Jakubem Zdybkiem i Pawłem Lewandowskim, food trucki i wiele, wiele więcej! 16 września nie może Was zabraknąć w Hali Orbita.

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: 16 września, mecz, Gwardia Wrocław, PGE Skra Bełchatów
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
MediaMarkt pomaganie jest cool
Ruszyła akcja MediaMarkt "Pomaganie jest cool. Kupując, pomagasz!"

Sprawdź, w jaki sposób i Ty możesz wesprzeć Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.

Gwardia Wrocław - PGE Skra bełchatÃłw
Święto siatkówki we Wrocławiu - mecz Gwardii Wrocław z PGE Skrą Bełchatów

Zobacz, co wydarzyło się podczas meczu Gwardii Wrocław z PGE Skrą Bełchatów.

płatność składek oszczędzanie
Ustalono płacę minimalną w 2022 roku w Polsce

Rząd pierwotnie proponował mniejszą stawkę.

Polecamy
Cheerleaders Wrocław
Sprawdź się podczas treningu z Cheerleaders Wrocław Wrocław

Nadchodzi otwarty trening dla tancerek, które chciałyby dołączyć do zespołu.

Kiedy koniec pandemii? Eksperci WHO analizują sytuację

Poznaj aktualne statystyki i dowiedz się, kiedy naukowcy przewidują koniec epidemii.

Ostatnio dodane
MediaMarkt pomaganie jest cool
Ruszyła akcja MediaMarkt "Pomaganie jest cool. Kupując, pomagasz!"

Sprawdź, w jaki sposób i Ty możesz wesprzeć Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.

Gwardia Wrocław - PGE Skra bełchatÃłw
Święto siatkówki we Wrocławiu - mecz Gwardii Wrocław z PGE Skrą Bełchatów

Zobacz, co wydarzyło się podczas meczu Gwardii Wrocław z PGE Skrą Bełchatów.

Popularne
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych Wrocław

Urząd Miejski Wrocławia, aby pomóc wielu mieszkańcom miasta, a także osobom spoza Wrocławia, w odnalezieniu miejsc pochówku krewnych i znajomych przygotował specjalny serwis.

Brak zdjęcia
Nie zgadzasz się na zbyt drogie stancje? Podpisz się! Wrocław

My, niżej podpisani studenci uczelni wyższych, protestujemy wobec nieuzasadnionych podwyżek opłat za wynajem pokoi i mieszkań w największych ośrodkach akademickich w Polsce.

Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci

Niektórzy swoją bezmyślnością przyczyniają się do poprawy puli genów ludzkości, eliminując z niej… samych siebie.