Wiadomości - Artykuły

Przed nami festiwal podróżniczy "Wachlarz"

2019-06-12 13:45:58 | Wrocław

Festiwal Wachlarz to spotkanie reporterów, podróżników, fotografów i różnych ciekawych świata ludzi. Tegoroczna edycja odbędzie się już 15 czerwca 2019 w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Tematem przewodnim imprezy jest "Wolność" rozumiana jako możliwość działania, dokonywania wyborów, posługiwania się słowem, obrazem, dźwiękiem, wyrażania swoich poglądów, niezależność, swoboda –  w podróży, sporcie, sztuce, życiu.

festiwal

Na festiwalu Wachlarz zobaczymy m.in. Krzysztofa Wielickiego-alpinistę i himalaistę, dziennikarza i fotografa Piotra Trybalskiego. Pojawi się także znawczyni kultur rdzennych Renata Sabela, autor podróżujący Tomasz Owsiany, współautor bloga Gdziewyjechac.pl Marcin Nowak, reżyserka, alpinistka i mama Eliza Kubarska, fotoreporterka Magdalena Konik, podróżujący na wózku inwalidzkim Michał Woroch, prawniczka i podróżniczka Natalia Mileszyk. Każdy z występujących będzie miał 18 minut na zaprezentowanie prezentacji, która ma unikalny format i została przygotowana specjalnie na to wydarzenie. Podczas festiwalu 16 prelegentów przybliży, czym jest dla nich „Wolność” i dlaczego jest taka ważna.

- Wolność to trudny i wymagający temat. Jest w samym sercu podróżowania. W naszych decyzjach o tym, gdzie się udamy, z kim porozmawiamy, jak spędzimy czas. Ale to też szacunek, otwartość czy odmienność - mówi Jakub Górnicki, współorganizator wydarzenia.

- Każda edycja festiwalu ma swój temat przewodni, który skłania do refleksji, pokazuje różne punkty podróżniczego widzenia i przeróżne sposoby postrzegania świata. Tak będzie i tym razem - mówi Anna Górnicka, współorganizatorka. - Dlaczego patrzymy naszymi kalkami na inne kultury? Gdzie kończy się moja wolność, a zaczyna wolność innej osoby? Co daje ludziom wolność? To tylko wybrane pytania, które pojawią się na Wachlarzu - zapowiada.

ip

fot. materiały organizatora

Słowa kluczowe: spotkania, prezentacje, 2019, Wrocław
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Poznaj uczestników Brave Kids 2019 [FOTO]

Cały świat przyjechał na Dolny Śląsk.

Najlepsi kierowcy wrocławskiego mpk
Znamy najlepszych motorniczych i kierowców wrocławskiego MPK Wrocław

Za nami finał VII edycji Konkursu na Najlepszego Kierowcę i Motorniczego MPK Wrocław.

Przed nami festiwal podróżniczy "Wachlarz" Wrocław

Festiwal Wachlarz to spotkanie reporterów, podróżników, fotografów i różnych ciekawych świata ludzi.

Polecamy
Nie wyburzą Solpolu? "To zabytek"
Nie wyburzą Solpolu? "To zabytek" Wrocław

Solpol będzie najmłodszym zabytkiem w Polsce?

Ostatnio dodane
Poznaj uczestników Brave Kids 2019 [FOTO]

Cały świat przyjechał na Dolny Śląsk.

Najlepsi kierowcy wrocławskiego mpk
Znamy najlepszych motorniczych i kierowców wrocławskiego MPK Wrocław

Za nami finał VII edycji Konkursu na Najlepszego Kierowcę i Motorniczego MPK Wrocław.

Konkurs Ziaja