Wiadomości - Artykuły

Pokaż, co Dolny Śląsk ma najlepszego!

2009-08-19 13:57:13 | Wrocław

 Dolny Śląsk jest jednym z regionów o najbogatszej ofercie turystycznej. Każdy, nawet bardzo wybredny turysta znajdzie tu coś dla siebie. Jednakże istotne jest podnoszenie jakości usług oraz promowanie ciekawych i użytecznych inicjatyw w zakresie turystyki Dolnego Śląska.

Dolnośląska Organizacja Turystyczna wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom pragnie zwrócić uwagę na unikatowe przedsięwzięcia turystyczne o najwyższym poziomie, które mogą konkurować z działaniami na szczeblu krajowym oraz międzynarodowym. Jest to główna idea kolejnej już III edycji Konkursów „Najlepsze Dolnośląskie". Z ogromnej gamy przedsięwzięć turystycznych w regionie pragniemy wskazać te, które są godne miana wizytówki turystycznej Dolnego Śląska. W tegorocznej edycji „Najlepsze Dolnośląskie" będzie można zgłaszać propozycje inicjatyw turystycznych w następujących kategoriach:

Najlepszy podmiot turystyczny regionu:
1. Touroperator regionalny
2. Gestor bazy noclegowej
3. Gestor bazy gastronomicznej
4. Stowarzyszenie turystyczne
II Pamiątka z regionu:
5. Pamiątka z regionu, czyli dzieła symbolizujące region
6. Wytwory sztuki kulinarnej i regionalne przysmaki o unikalnej recepturze
III Najciekawsza atrakcja regionu
7. Miejscowość Turystyczna
8. Atrakcja Turystyczna
9. Wydarzenie/impreza
IV. Osobowość Turystyczna regionu
10. Działacz Turystyczny
V. Unikalny produkt turystyczny regionu
11. Turystyka aktywna
12. Turystyka miejska lub kulturowa
13. Turystyka wypoczynkowa i zdrowotna
14. Agroturystyka/ekoturystyka
15. Turystyka biznesowa
VI. Analiza, koncepcja, strategia z zakresu turystyki regionu (W tym także prace dyplomowe)
VII. Obiekt turystyczny, najlepiej przystosowany dla osób niepełnosprawnych

Kategorie konkursowe opracowane przez Dolnośląską Organizację Turystyczną dotyczą najważniejszych obszarów działalności w turystyce. W tegorocznej edycji pojawiły się 2 nowe kategorie. Za ich pośrednictwem chcemy również zwrócić uwagę na ważne obszary turystyki regionu, tj. potrzeba przystosowania miejsc turystycznym dla osób niepełnosprawnych, a co za tym idzie również osób starszych, którzy są często pomijani podczas organizacji ruchu turystycznego. Swoje działania na polu turystyki Dolnego Śląska mogą również zaprezentować absolwenci szkół wyższych oraz osoby zajmujące się opracowaniami naukowymi w tej dziedzinie, zgłaszając swoje prace dyplomowe, opracowania, analizy strategie.

Aby wziąć udział w konkursie należy pobrać oraz wypełnić kartę zgłoszenia na stronie www.dot.org.pl, którą następnie należy przesłać na adres Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej. Wśród osób prywatnych nadsyłających propozycje najlepszych przedsięwzięć turystycznych zostaną rozlosowane nagrody w postaci weekendowych pobytów w hotelach dolnośląskich oraz nagrody rzeczowe- telefony komórkowe, sprzęt sportowy. W tegorocznej edycji będą mogli wziąć również udział turyści zagraniczni. Jest to zatem jedyny w Polsce regionalny konkurs turystyczny, promowany za granicą. Będzie dostępna wersja angielskojęzyczna formularza zgłoszenia oraz konto konkursowe na portalu Facebook.

W styczniu 2010 r. odbędą się obrady kapituły powołanej przez Dolnośląską Organizację Turystyczną, która wybierze najlepsze przedsięwzięcia turystyczne. Zwycięzcy zostaną uhonorowani specjalnym certyfikatem Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej oraz kampanią promocyjną . Wybrane podmioty zostaną zgłoszone do prestiżowego konkursu o zasięgu krajowym „Najlepszy Produkt Turystyczny" Polskiej Organizacji Turystycznej. Uroczyste wręczenie certyfikatów oraz nagród dla głosujących odbędzie się podczas inauguracji Międzynarodowych Targów Turystycznych we Wrocławiu.

ip

Słowa kluczowe: najlepsze dolnośląskie konkurs turystyka 2009
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
fot. Aneta Dworak
Wybuch stacji transformatorowej przy ul. Sienkiewicza we Wrocławiu [ZDJĘCIA] Wrocław

W wyniku wybuchu i pożaru trzy osoby zostały ranne.

Legalna marihuana w Kanadzie

Kanadyjski senat we wtorek przegłosował ustawę.

fot. Krzysztof Zatycki
Śląsk Wrocław: znamy plany na najbliższe miesiące [ZDJĘCIA] Wrocław

Spotkaliśmy się z prezesem, trenerem i dyrektorem sportowym klubu.

Polecamy
reklama Pochodzisz z małej miejscowości? Czytaj!
Pochodzisz z małej miejscowości? Czytaj!

Pochodzisz z małej miejscowości? Co Ty na to, by powstała w niej nowoczesna pracownia multimedialna z komputerami typu all in one, telewizorem LCD, konsolą PlayStation i wygodnym umeblowaniem?

Nowy Starbucks we Wrocławiu
Nowy Starbucks we Wrocławiu Wrocław

Dopiero trzecie takie miejsce w Europie!

Ostatnio dodane
fot. Aneta Dworak
Wybuch stacji transformatorowej przy ul. Sienkiewicza we Wrocławiu [ZDJĘCIA] Wrocław

W wyniku wybuchu i pożaru trzy osoby zostały ranne.

Legalna marihuana w Kanadzie

Kanadyjski senat we wtorek przegłosował ustawę.

Kupony i kody rabatowe