Wiadomości - Artykuły

Piknik rodzinny na Wyspie Słodowej z okazji Dnia Dziecka

2018-05-30 08:36:44 | Wrocław

3 czerwca 2018 na Wyspie Słodowej we Wrocławiu odbędzie się impreza plenerowa z okazji Dnia Dziecka. Niedzielna zabawa potrwa od 13.00 do 18.00, a wszystkie atrakcje są bezpłatne.

Dzień Dziecka na Wyspie Słodowej

Program wydarzeń na Wyspie Słodowej

Co nas czeka? Egurrola Dance Studio poprowadzi animacje taneczne, Fundacja Omniveda zaprasza na eksperymenty naukowe, a wrocławski oddział IFMSA-Poland organizuje Szpital Pluszowego Misia. Planeta Robotów porwie najmłodszych świetnymi warsztatami z robotyki (przy ich stoisku ciągle tłumy!), a SpecActive przygotowało zajęcia sportowe i plastyczne. Fundacja TRYMIGA poprowadzi warsztaty edukacyjne dotyczące wizualnego myślenia, a coach rodzicielski Joanna Bździon zaprasza na wykład dla rodziców o poczuciu wartości dzieci.

Ponadto organizator zaprasza na bezpłatne badanie stóp dzieci, konsultacje kosmetyczne, zajęcia tradycyjnego kung fu, świeżo wyciskane soki… Na stoiskach znaleźć można także kolorowanki, gry planszowe i wielkoformatowe, zabawy drewnianymi klockami oraz malowanie twarzy. Poza tym na dzieciaki czeka strefa dmuchańców (pojawi się po raz kolejny uwielbiany przez dzieciaki dmuchany połykacz-orka), a w razie mniejszego lub większego głodu zapraszamy do strefy foodtrucków.

O godzinie 15.00 na scenie na Wyspie pojawi się Reprezentacyjny Dolnośląski Zespół Pieśni i Tańca „Wrocław”, a o godzinie 17.00 będzie koncert zespołu „40 synów i 30 wnuków jeżdżących na 70 oślętach”.

Nie tylko Dzień Dziecka

Piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka to drugie z czterech dużych spotkań rodzinnych organizowanych na Wyspie Słodowej w ramach obchodów trwającego od 26 maja do 24 czerwca Miesiąca Rodziny. Przed nami jeszcze dwa wydarzenia na Wyspie Słodowej: 10 czerwca świętujemy Dzień Dziadków, a 24 czerwca Dzień Ojca.

Przypominamy, że partnerzy Miesiąca Rodziny przygotowali ponad 250 wydarzeń skierowanych do wrocławskich rodzin, a wydarzenia te w większości są bezpłatne. Ich pełną listę można znaleźć w przygotowanych kalendarzach (dostępnych m.in. podczas pikników na Wyspie Słodowej, we Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego, w Parkach ESK Emocje-Sport-Kultura oraz u partnerów) oraz na stronie internetowej: wcrs.wroclaw.pl

Organizatorem Miesiąca Rodziny jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego we współpracy z partnerami – wrocławskimi firmami, instytucjami, fundacjami i stowarzyszeniami działającymi na rzecz rodziny.

Projekt jest finansowany ze środków Gminy Wrocław.

MD/ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: program, 2018, 3 czerwca, wydarzenia
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
fot. Aneta Dworak
Wybuch stacji transformatorowej przy ul. Sienkiewicza we Wrocławiu [ZDJĘCIA] Wrocław

W wyniku wybuchu i pożaru trzy osoby zostały ranne.

Legalna marihuana w Kanadzie

Kanadyjski senat we wtorek przegłosował ustawę.

fot. Krzysztof Zatycki
Śląsk Wrocław: znamy plany na najbliższe miesiące [ZDJĘCIA] Wrocław

Spotkaliśmy się z prezesem, trenerem i dyrektorem sportowym klubu.

Polecamy
Nowy Starbucks we Wrocławiu
Nowy Starbucks we Wrocławiu Wrocław

Dopiero trzecie takie miejsce w Europie!

Oddział Paszportowy zmienia godziny
Oddział Paszportowy zmienia godziny Wrocław

Od dnia 2 sierpnia Oddział Paszportowy wraca do normalnych godzin obsługi klientów - informuje komunikat Wojewody Dolnośląskiego.

Ostatnio dodane
fot. Aneta Dworak
Wybuch stacji transformatorowej przy ul. Sienkiewicza we Wrocławiu [ZDJĘCIA] Wrocław

W wyniku wybuchu i pożaru trzy osoby zostały ranne.

Legalna marihuana w Kanadzie

Kanadyjski senat we wtorek przegłosował ustawę.

Kupony i kody rabatowe