Wiadomości - Artykuły

Nie żyje Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław

2023-01-19 13:10:54 | Wrocław

Zmarł Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław. Szokującą i smutną wiadomość w dniu 19 stycznia 2023 roku przekazał w mediach społecznościowych Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia. Informację tę podczas sesji Rady Miejskiej potwierdził także jej przewodniczący - Sergiusz Kmiecik.

- Są wiadomości, których nigdy nie chciałoby się otrzymać. Przed chwilą taką dostałem. Z nieopisanym bólem i poczuciem wielkiej straty żegnam dziś Krzysztofa Balawejdera. Wyjątkowego człowieka. Prezesa AlertMPK, wcześniej wieloletniego prezesa spółki Polbus i Ministerstwa Skarbu - napisał Sutryk. - Rodzinie i najbliższych składam wyrazy największego współczucia. Krzysiu, to był zaszczyt pracować razem z Tobą. Żegnaj Przyjacielu - dodał.


Krzysztof Balawejder zmarł nagle w wieku ledwie 44 lat. Nie znamy jeszcze przyczyny jego śmierci.

Na początku stycznia Balawejder zapowiadał złożenie wniosku do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów ws. cen paliw dyktowanych przez PKN Orlen.

AKTUALIZACJA

Dostaliśmy oficjalną notkę od Urzędu Miejskiego Wrocławia:

Ze smutkiem informujemy, że zmarł Prezes Zarządu MPK we Wrocławiu Krzysztof Balawejder.

Krzysztof Balawejder miał 44 lata, urodził się 19 października 1978 roku we Wrocławiu. Ukończył politologię na Uniwersytecie Wrocławskim, a następnie studia doktoranckie na Wydziale Spraw Społecznych UWr.

Od 6 maja 2019 roku był Prezesem Zarządu MPK, który niezwykle skutecznie realizował miejskie programy związane z komunikacją miejską. Od trzech lat MPK - pod okiem Prezesa Balawejdera - przeprowadzało TORYwolucję, czyli program kompleksowych remontów wrocławskich torowisk (nazwę wymyślił osobiście). W tym czasie spółka przeznaczyła na zakup nowego taboru ponad miliard złotych, a także wyremontowała ponad 40 tramwajów i rozpoczęła modernizację zajezdni. Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania Krzysztofa Balawejdera.
Prywatnie - wierny kibic wrocławskich klubów i oddany społecznik, w ostatnim roku niezwykle mocno zaangażowany w pomoc uchodźcom z Ukrainy.

W latach 2012-2018 Krzysztof Balawejder był Prezesem Zarządu POLBUS-PKS we Wrocławiu, wcześniej związany m.in. z Ministerstwem Skarbu i Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim.

Jeszcze dzisiaj Rada Nadzorcza MPK oddeleguje jednego ze swoich członków na pełniącego obowiązki Prezesa Zarządu spółki.

W kolejnych dniach będziemy informować Państwa o dacie i miejscu pogrzegu.

MD

źródło: www.polsatnews.pl

Słowa kluczowe: 2023, śmierć, zmarł, Jacek Sutryk,
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
wybuch kamienicy w Katowicach, trwają poszukiwania jednej osoby
Wybuch gazu kamienicy w Katowicach. Trwają poszukiwania jednej osoby

Na miejscu trwa akcja ratownicza z udziałem kilkunastu jednostek straży pożarnej, pogotowia ratowniczego, gazowego oraz policji.

festiwal
Festiwal Azjatycki we Wrocławiu 28 i 29 stycznia! Wrocław

Co będzie się działo we Wrocławiu z okazji tego wydarzenia?

Polecamy
Przemysław Płacheta
Przemysław Płacheta przechodzi ze Śląska do Norwich City

Młody skrzydłowy WKS-u podpisał z angielskim klubem czteroletnią umowę.

8 lipca padł rekord temperatury w tym roku.
Znamy rekord temperatury 2018 roku w Polsce!

8 lipca padł rekord temperatury w tym roku.

Polecamy
Ostatnio dodane
wybuch kamienicy w Katowicach, trwają poszukiwania jednej osoby
Wybuch gazu kamienicy w Katowicach. Trwają poszukiwania jednej osoby

Na miejscu trwa akcja ratownicza z udziałem kilkunastu jednostek straży pożarnej, pogotowia ratowniczego, gazowego oraz policji.

Popularne
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych Wrocław

Urząd Miejski Wrocławia, aby pomóc wielu mieszkańcom miasta, a także osobom spoza Wrocławia, w odnalezieniu miejsc pochówku krewnych i znajomych przygotował specjalny serwis.

Brak zdjęcia
Nie zgadzasz się na zbyt drogie stancje? Podpisz się! Wrocław

My, niżej podpisani studenci uczelni wyższych, protestujemy wobec nieuzasadnionych podwyżek opłat za wynajem pokoi i mieszkań w największych ośrodkach akademickich w Polsce.

Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci

Niektórzy swoją bezmyślnością przyczyniają się do poprawy puli genów ludzkości, eliminując z niej… samych siebie.