Wiadomości - Artykuły

Mistrzostwa Polski Mixed 2022 w Ultimate Frisbee - Flow Wrocław z brązowym medalem

2022-09-20 12:39:43 | Wrocław

W dniach 16-18 września roku we Wrocławiu na Polach Marsowych odbyły się finały Mistrzostw Polski Mixed 2022 w Ultimate Frisbee. Zawody trwały przez trzy dni (piątek-niedziela) i mimo niesprzyjającej pogody, udało się rozegrać wszystkie mecze. Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia >>

Flow Wrocław

Przy akompaniamencie deszczu i silnego wiatru, trzydniowe zawody drużyna Flow Wrocław zakończyła na podium i zdobyła brązowy medal. Flow Wrocław rozegrało 5 meczy, których bilans to 4 wygrane i 1 przegrana.

Poziom zawodów był w tym roku mocno wyrównany, o czym świadczą wyniki w ćwierćfinale i półfinale, w których decydował tzw. „Universe point”. Jest to decydujący i ostatni punkt w meczu,  porównywalny do zasady dawnego „złotego gola” w przypadku dogrywki w piłce nożnej.

Flow Wrocław po drodze do medalu MP musiało dwa razy mierzyć się z tego typy sytuacją. O ile ćwierćfinale przeciwko drużynie 4Hands wynik zakończył się na korzyść Flow (12:11), o tyle w półfinale to przeciwnicy AKS ZŁY cieszyli się z wygranej (14:15).

Mecz o brąz przeciwko drużynie RJP Warszawa zaczął się dosyć nerwowo ze strony Flow, natomiast z każdą minutą drużyna wchodziła na wyższe obroty i to sprawiło, że w drugiej połowie drużyna  z Wrocławia uzyskała kilkupunktową przewagę, którą utrzymała już do końca meczu. Wynik ostateczny to 14:11 dla Flow Wrocław i to oni mogli się cieszyć brązowym medalem. Nieocenionym wkładem w sukces drużyny było wsparcie sponsora, firmy Vitamizu, która swoimi napojami dodała energii zawodnikom przez całe trzy dni ciężkiego wysiłku.

W meczu finałowym spotkały się drużyny Savage Ultimate i AKS Zły. Pomimo zmian pogodowych (naprzemiennie deszcz i słońce) wynik meczu przez cały czas kontrolowała drużyna Savage i to ona ostatecznie zdobyła złoty medal MP w 2022. Mecz zakończył się z wynikiem 15:10.

Ambicje sportowe drużyny z Wrocławia były wyższe (Flow Wrocław to wielokrotni Mistrzowie Polski), aczkolwiek utrzymanie miejsca na podium jest wynikiem zadowalającym. Prócz dobrego wyniku sportowego, Flow może pochwalić wysokim wynikiem w klasyfikacji Spirit Of The Game (SOTG) – czwarte miejsce ze średnią 11,4. SOTG jest wskaźnikiem „fair play”, który jest równie ważny, jak sam wynik sportowy. Co ciekawe - te oceny i sam wskaźnik uzyskiwany jest po każdym meczu danej drużyny, a jej wyniku decyduje… drużyna przeciwna. Jest to jeden z elementów, który definiuje i nadaje unikalność dyscyplinie, jaką jest Ultimate Frisbee.

To był ostatni występ Flow Wrocław w tym sezonie, natomiast nie jest to koniec pracy i dalszego rozwoju. Drużyna rozpoczęła kolejny cykl otwartych treningów Ultimate Frisbee, które odbywają się cyklicznie w poniedziałki i środy od 20:30 na stadionie Oławka (Niskie Łąki). Więcej informacji o otwartych treningach znajdziecie na stronie wydarzenia.

ip

fot. Elroy Jetson

Słowa kluczowe: Flow Wrocław, Ultimate Frisbee, MPX 2022

Mistrzostwa Polski Mixed 2022 w Ultimate Frisbee (8)

Mistrzostwa Polski Mixed 2022 w Ultimate Frisbee  - Zdjęcie nr 1
Mistrzostwa Polski Mixed 2022 w Ultimate Frisbee  - Zdjęcie nr 2
Mistrzostwa Polski Mixed 2022 w Ultimate Frisbee  - Zdjęcie nr 3
Mistrzostwa Polski Mixed 2022 w Ultimate Frisbee  - Zdjęcie nr 4
Mistrzostwa Polski Mixed 2022 w Ultimate Frisbee  - Zdjęcie nr 5
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
poznań game arena
Poznań Game Arena 2022 startuje już 7 października!

Kogo będzie można spotkać podczas wydarzenia?

Asteroida
Pierwszy test obrony planetarnej został przeprowadzony przez NASA

Jak przebiegała misja DART i co oznacza dla ludzkości?

putin
Masowe protesty w Rosji w związku z poborem do wojska

Jak obywatele Rosji zareagowali na decyzje Putina?

Polecamy
Studentka z Poznania ruszyła w ekologiczną sztafetę
Studentka z Poznania ruszyła w ekologiczną sztafetę

Ola Buszmak, mieszkanka Poznania, w zespole z Césarem Gonzálezem Cruzem z Meksyku,wyruszyli na trasę 10. etapu eneloop ambassadors’ tour.

Zobacz, czy korzystanie z Białej listy podatnikÃłw VAT jest obowiązkowe!
Pierwsze pytania praktyczne do Białej listy podatników VAT

Zobacz, czy korzystanie z Białej listy podatników VAT jest obowiązkowe!

Polecamy
Ostatnio dodane
poznań game arena
Poznań Game Arena 2022 startuje już 7 października!

Kogo będzie można spotkać podczas wydarzenia?

Asteroida
Pierwszy test obrony planetarnej został przeprowadzony przez NASA

Jak przebiegała misja DART i co oznacza dla ludzkości?

Popularne
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych Wrocław

Urząd Miejski Wrocławia, aby pomóc wielu mieszkańcom miasta, a także osobom spoza Wrocławia, w odnalezieniu miejsc pochówku krewnych i znajomych przygotował specjalny serwis.

Brak zdjęcia
Nie zgadzasz się na zbyt drogie stancje? Podpisz się! Wrocław

My, niżej podpisani studenci uczelni wyższych, protestujemy wobec nieuzasadnionych podwyżek opłat za wynajem pokoi i mieszkań w największych ośrodkach akademickich w Polsce.

Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci

Niektórzy swoją bezmyślnością przyczyniają się do poprawy puli genów ludzkości, eliminując z niej… samych siebie.