Wiadomości - Artykuły

KFC Gwardia Wrocław rozpoczyna obóz w Borowicach

2020-08-06 12:41:07 | Wrocław

Od czwartku 6 sierpnia siatkarze KFC Gwardia Wrocław rozpoczęli obóz w Borowicach. Teren malowniczo położony na obszarze Karkonoszy to realia, które będą towarzyszyć zespołowi GWR przez ponad tydzień.


Miejscem, w którym zakwaterowani są siatkarze i sztab szkoleniowy KFC Gwardia, jest ośrodek Hottur, w samych Borowicach. Położony na wysokości 650 metrów n.p.m., 6 kilometrów od Karpacza i 16 od Jeleniej Góry. W ośrodku można znaleźć właściwie wszystko to, czego potrzeba do odpowiedniego przygotowania się do sezonu. Hala sportowa, pełnowymiarowe boiska, również do piłkarskich wyzwań. Do tego basen, bieżnia tartanowa czy korty tenisowe.

- Cisza i spokój, klasyczny koniec świata. Jak chcesz gdzieś dalej dojechać, to trzeba wziąć taksówkę, więc trener jest o tym odpowiednio wcześniej poinformowany. Alternatywą jest wycieczka przez góry ale to wyprawa, która zakończyłaby się zapewne nad ranem. Zatem nie polecam takiego rozwiązania! A tak serio, krajobraz, góry, cisza i czas, który możemy poświęcić na pracę. Niczego więcej nam nie potrzeba - opisuje z uśmiechem trener Krzysztof Janczak.

Jak było wielokrotnie podkreślane, obóz w Borowicach będzie fundamentem pod budowę, zarówno sportową, jak i ducha drużyny w nowym zespole KFC Gwardia. Szykuje się intensywny czas, który może zaprocentować na przyszłość. To również cenne w perspektywie kolejnego sezonu zmagań pierwszoligowych, tym bardziej, że w poprzednim sezonie - takowego obozu zabrakło.

- Rano układ siłowy, pewnie wyjście w góry, albo działanie siłowe w wodzie. To jest idealne rozwiązanie na podbudowę części motorycznej do sezonu. Popołudniu za to zajęcia w hali. I wieczorem podobnie. Od czterech lat jest w Borowicach nowy obiekt, zatem mamy na miejscu to, czego potrzeba. Zajmiemy się techniką, układami ze skakaniem, systemami bloku, bloku-obrony, asekuracji. Dwa razy dziennie będziemy pracować z piłkami - dodaje trener Janczak.

ip

fot. instagram.com/gwardia_wroclaw

Słowa kluczowe: siatkarze, siatkówka mężczyzn, przygotowanie, zespół, trener
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Narodowy Dzień Sportu - trening judo
Narodowy Dzień Sportu już za nami [Podsumowanie]

Polacy kochają sport! W sobotę, 19 września, w całym kraju odbyły się bezpłatne treningi sportowe dla dorosłych i dzieci.

Jesienne liście
Pierwszy dzień jesieni 2020 - wszystko co musisz wiedzieć!

Kiedy zaczęła się jesień i co to oznacza? Dowiedz się, jak się na nią przygotować!

eWinner Gwardia Wrocław - AZS AGH KrakÃłw
eWinner Gwardia Wrocław wygrywa z AZS AGH Kraków 3:1 [FOTO]

Od zwycięstwa sezon 2020/21 rozpoczęli siatkarze, którzy poza drugim setem, kontrolowali wydarzenia na boisku. Zobaczcie zdjęcia z meczu!

Polecamy
Norbert B
Norbert B. doprowadzony do sądu w sprawie zbrodni w Miłoszycach [FOTO]

Mężczyzna jest podejrzany o gwałt i zabójstwo 15-letniej Małgosi, 21 lat temu w Miłoszycach.

Polecamy
Ostatnio dodane
Narodowy Dzień Sportu - trening judo
Narodowy Dzień Sportu już za nami [Podsumowanie]

Polacy kochają sport! W sobotę, 19 września, w całym kraju odbyły się bezpłatne treningi sportowe dla dorosłych i dzieci.

Jesienne liście
Pierwszy dzień jesieni 2020 - wszystko co musisz wiedzieć!

Kiedy zaczęła się jesień i co to oznacza? Dowiedz się, jak się na nią przygotować!

Konkurs Ziaja
Popularne
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych Wrocław

Urząd Miejski Wrocławia, aby pomóc wielu mieszkańcom miasta, a także osobom spoza Wrocławia, w odnalezieniu miejsc pochówku krewnych i znajomych przygotował specjalny serwis.

Brak zdjęcia
Nie zgadzasz się na zbyt drogie stancje? Podpisz się! Wrocław

My, niżej podpisani studenci uczelni wyższych, protestujemy wobec nieuzasadnionych podwyżek opłat za wynajem pokoi i mieszkań w największych ośrodkach akademickich w Polsce.

Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci

Niektórzy swoją bezmyślnością przyczyniają się do poprawy puli genów ludzkości, eliminując z niej… samych siebie.