Wiadomości - Artykuły

Blok Fantastyka Open na Dniach Fantastyki 2019

2019-06-04 08:50:49 | Wrocław

Wrocławskie Dni Fantastyki (5-7 lipca 2019) są pod wieloma względami wydarzeniem wyjątkowym na tle innych imprez fantastycznych. Mówiąc o DF-ach nie sposób nie wspomnieć o strefie festiwalowej - Fantastyka Open to wspaniałe warsztaty i najlepsze koncerty, to pokazy artystyczne oraz stanowiska poświęcone innym inicjatywom fantastycznym. To również wioski rekonstrukcyjne oraz spotkania z inspirującymi gośćmi. Wszystko zlokalizowane w strefie niebiletowanej, w przepięknym Parku Leśnickim, okalającym Centrum Kultury Zamek.

Wrocławskie Dni FantastykiW tym roku spotkacie tu zarówno twórców, którzy od lat goszczą na Dniach Fantastyki, jak i zobaczycie nowe twarze. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Lubicie sport? Koniecznie musicie przyjść na mecz quidditcha organizowany przez wrocławską drużynę „Quidditch Wanderers”, której pasję widać w niestrudzonej pogoni za złotym zniczem. Jeśli jesteście zafascynowani kulturą słowiańską, obowiązkowo odwiedźcie obóz bractwa “Czarny Kur”. Po tym wszystkim możecie wrócić do czasów współczesnych i udać się na strzelnicę ASG przygotowaną przez Centrum Gier Fabularnych “Furia”.

Nie zabraknie pokazów tańca orientalnego w wykonaniu zespołu Fantasy Fusion, który oczaruje Was oryginalnymi choreografiami i pięknymi rekwizytami, wpisującymi się w temat przewodni imprezy. Na scenie zawitają Dziwoludy, których koncerty i muzyka stały się jedną z wizytówek strefy Fantastyki Open. Podczas ich występów przyzamkowy amfiteatr jest zawsze wypełniony po brzegi! Pojawi się zeszłoroczny debiutant na naszej scenie, czyli grupa Post Ragnarök w towarzystwie harfisty, półfinalisty V edycji programu Mam Talent - Michała Zatora, który skradł serca publiczności swoją gawędą przy harfie.

- W 2019 roku bardzo silny nacisk kładziemy na wydarzenia muzyczne - mówi FIlip Biliński, koordynator sceny. Na poparcie swoich słów zapowiada, że w strefie Fantastyki Open zagości także „Dziewanna” artystka tworząca utwory inspirowane Sagą Wiedźmińską Andrzeja Sapkowskiego, ale także kulturą nordycką i w tej właśnie odsłonie zaprezentuje się na naszej scenie.
    
- Szykuje się także gratka dla całych rodzin, ponieważ podobnie jak w ubiegłym roku, zorganizujemy familijny koncert piosenek z kreskówek, podczas którego wspólnie z artystami zaśpiewamy największe muzyczne bajkowe hity - mówi Karina Prajs-Owczarek, koordynatorka Fantastyki Open.

Na scenie będzie również czarował iluzjonista, a na polanie naprzeciw powstanie przestrzeń absolutnie wyjątkowa - Miasteczko Fantastyczne. Będzie to miejsce, w którym spotkacie wielu swoich ulubionych bohaterów w ich naturalnym otoczeniu i strojach, począwszy od rycerzy, przez postacie ze świata Star Treka, kończąc na grupach postapokaliptycznych. To także tu, pod okiem czujnego burmistrza Piotra Ruciaka (organizator strefy Open i koordynator warsztatów i wiosek rekonstrukcyjnych), weźmiecie udział w tematycznych warsztatach, pokazach i prezentacjach, które odbędą się na Ryneczku Miasteczka. Stałych punktów, takich jak konkurs Cosplay, czy Gala Dni Fantastyki nie trzeba przedstawiać, ponieważ mają swoich wiernych fanów, nie tylko wśród samych konwentowiczów.

Na XV Dni Fantastyki przygotowujemy wiele szczególnych atrakcji, tworzonych specjalnie z myślą o jubileuszowej edycji. Już teraz możemy wam zdradzić, że na scenie wystąpi jedna z największych gwiazd współczesnej sceny folkowej, czyli zespół Żywiołak. Jesteśmy przekonani, że koncert artystów tak oryginalnych w swej twórczości, którzy eksplorując tradycje ludowe, posługują się nietypowymi i ludowymi technikami wokalnymi, ściągnie do naszego amfiteatru setki gości. Zmieni się również forma Gali Dni Fantastyki, aby z rozmachem uczcić jubileusz wydarzenia.
    
Niezależnie od tego, czy fantastyka jest dla Was chlebem powszednim, czy dopiero stawiacie pierwsze kroki w niesamowitych krainach, Fantastyka Open gwarantuje moc atrakcji. Zamiast wierzyć nam na słowo, przekonajcie się sami podczas VX Dni Fantastyki w dniach 5-7 lipca we Wrocławiu!

Zobacz też: Znamy pierwszych gości Dni Fantastyki 2019 we Wrocławiu >>

ip

fot. Andrzej Przybylski/materiały organizatora

Słowa kluczowe: Wrocław, program, wydarzenia, 5-7 lipca
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Poznaj uczestników Brave Kids 2019 [FOTO]

Cały świat przyjechał na Dolny Śląsk.

Najlepsi kierowcy wrocławskiego mpk
Znamy najlepszych motorniczych i kierowców wrocławskiego MPK Wrocław

Za nami finał VII edycji Konkursu na Najlepszego Kierowcę i Motorniczego MPK Wrocław.

Przed nami festiwal podróżniczy "Wachlarz" Wrocław

Festiwal Wachlarz to spotkanie reporterów, podróżników, fotografów i różnych ciekawych świata ludzi.

Polecamy
Już w sobotę otwarcie Ogrodu Botanicznego
Już w sobotę otwarcie Ogrodu Botanicznego Wrocław

Wyjątkowo wcześnie, bo 24 marca dla zwiedzających otworzy swoje bramy wrocławski Ogród Botaniczny.

Zakupy w bardzo niskich cenach
Zakupy w bardzo niskich cenach Wrocław

Wystarczy kilkanaście złotych, żeby wyjść ze sklepu z torbami wypchanymi po brzegi zakupami. Mrzonki? Niekoniecznie!

Ostatnio dodane
Poznaj uczestników Brave Kids 2019 [FOTO]

Cały świat przyjechał na Dolny Śląsk.

Najlepsi kierowcy wrocławskiego mpk
Znamy najlepszych motorniczych i kierowców wrocławskiego MPK Wrocław

Za nami finał VII edycji Konkursu na Najlepszego Kierowcę i Motorniczego MPK Wrocław.

Konkurs Ziaja