Wiadomości - Artykuły

Bezpłatne półkolonie dla dzieci z niepełnosprawnościami

2022-06-29 14:15:07 | Wrocław

Wakacje to czas wolny dla dzieci i młodzieży, ale nie zawsze dla ich rodziców. Konieczność opieki nad dzieckiem z niepełnosprawnością nie kończy się z ostatnim szkolnym dzwonkiem, tymczasem lato oznacza zamknięte szkoły i sezon urlopowy w ośrodkach opiekujących się dziećmi. Nie każdy pracujący rodzic może sobie pozwolić na długi urlop.

Półkolonie dla dzieci z niepełnosprawnościami - Fundacja Potrafię Pomóc i Gmina Wrocław Wrocławskie półkolonie dla dzieci z niepełnosprawnościami

Znalezienie specjalistycznej indywidualnej opieki często przewyższa możliwości rodziców, a dziadkowie niekoniecznie poradzą sobie z opieką nad dzieckiem ze szczególnymi potrzebami. Rozwiązaniem są organizowane we Wrocławiu  przez Fundację „Potrafię Pomóc” i finansowane przez Gminę Wrocław półkolonie. Zajęcia są bezpłatne! W tym roku może z nich skorzystać więcej dzieci i młodzieży niż latach poprzednich – razem 84 osoby, po 42 w każdym z dwóch turnusów!

Pierwszy z nich rozpocznie się 4 lipca i potrwa do 15 lipca, drugi – rozpoczyna się 18.07. i trwa do 29.07. Zajęcia zaczynają się o godzinie 7 rano i trwają przez 9 godzin w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjnym dla Wyjątkowych Dzieci przy ulicy Horbaczewskiego 24 we Wrocławiu. Z oferty skorzystać mogą dzieci i młodzież w wieku od 2,5 do 24 lat z orzeczeniem o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności, które mieszkają we Wrocławiu lub uczęszczają do wrocławskich przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych (z wyłączeniem szkół policealnych).

Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie Fundacji „Potrafię Pomóc” (w zakładce „aktualności”).
https://potrafiepomoc.org.pl/2022/06/27/polkolonie-2022/

Fundacja „Potrafię Pomóc” letnie półkolonie dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami w tej formule - we współpracy z Prezydentem Wrocławia, Jackiem Sutrykiem oraz z Gminą Wrocław - organizuje we Wrocławiu od 2019 roku. Projekt „Zorganizowanie półkolonii dla wrocławskich dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami 2022” finansowany jest ze środków Gminy Wrocław.

ip

fot. Materiały Prasowe

Słowa kluczowe: Fundacja Potrafię Pomóc, półkolonie dla dzieci, Wrocław wakacje, kolonie
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
wolne od pracy
Czy 15 sierpnia 2022 roku jest dniem wolnym od pracy?

Zobacz, kiedy wypadają kolejne dni wolne.

Lewandowski Barcelona prezentacja
Niesamowita prezentacja Roberta Lewandowskiego w Barcelonie. Jest numer 9! [WIDEO]

Jak powitano polskiego piłkarza? Zobaczcie zapis transmisji!

Polecamy
Runmageddon 2018
Przedsmak Runmageddonu - trening przygotowawczy we Wrocławiu Wrocław

Trening przygotuje uczestników do startu w Runmageddonie Wałbrzych.

Zobacz, gdzie moÅźna przechować dokumentację firmy!
Jak poradzić sobie z nadmiarem dokumentacji w firmie?

Zobacz, gdzie można przechować dokumentację firmy!

Polecamy
Ostatnio dodane
Popularne
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych Wrocław

Urząd Miejski Wrocławia, aby pomóc wielu mieszkańcom miasta, a także osobom spoza Wrocławia, w odnalezieniu miejsc pochówku krewnych i znajomych przygotował specjalny serwis.

Brak zdjęcia
Nie zgadzasz się na zbyt drogie stancje? Podpisz się! Wrocław

My, niżej podpisani studenci uczelni wyższych, protestujemy wobec nieuzasadnionych podwyżek opłat za wynajem pokoi i mieszkań w największych ośrodkach akademickich w Polsce.

Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci

Niektórzy swoją bezmyślnością przyczyniają się do poprawy puli genów ludzkości, eliminując z niej… samych siebie.