Internet - Technologie

Jaki jest najlepszy internet dla studenta? Czy oferta studencka opłaca się również innym użytkownikom?

2018-05-22 09:00:57 | Wrocław

Studenci stanowią dość wymagającą grupę społeczną niemal w każdej dziedzinie życia. Młodzi dorośli, studiujący na uczelniach wyższych, zmagają się w swoim życiu codziennym z wieloma wyzwaniami oraz trudnościami i wcale nie chodzi tylko o sesję egzaminacyjną. Jak się okazuje, określone przez studentów wymagania, co do łącza internetowego pokrywają się z tym, czego oczekują pozostali klienci. Sprawdź, jak powinna wyglądać oferta internetu dla studenta!

student

Studenci - specjaliści w sprawach ekonomii

Stereotyp oszczędzającego studenta jest powszechnie znany, często stanowi również temat żartów. Ma on jednak w sobie wiele prawdy, gdyż większość studentów to zwolennicy tańszych rozwiązań, ze względu na to, że nie posiadają takich środków utrzymania jak osoby dorosłe, pracujące na pełny etat. W związku z tym tani internet dla studenta jest głównym priorytetem. Niska cena to niezwykle istotna kwestia przy szukaniu najlepszej oferty internetu dla studenta.

Bez internetu ani rusz!

Obecni studenci to osoby, które wychowywały się w dobie komputerów i dostępu do sieci. Z tego powodu ich relacje w życiu społecznym opierają się w dużej mierze na forach i portalach społecznościowych, które służą im nie tylko do pracy i zdobywania wiedzy, lecz także nawiązywania nowych znajomości, rozwijania pasji czy pozostawania na bieżąco ze sprawami uczelni. Większość grup studenckich, a nawet relacja student - profesor, opierają się na forach internetowych i korespondencji mailowej. Stały dostęp do nielimitowanego internetu jest zatem podstawą życia studenckiego, bez której trudno się obyć.

Kto pierwszy ten lepszy, czyli zapisy na zajęcia

Tani internet dla studenta jest bardzo ważny, nie bez znaczenia pozostaje też oczywiście oferta nielimitowanego internetu, jednak równie istotne są szybkie łącza. Wie o tym każdy student, który chociaż raz próbował zapisać się na wybrane zajęcia przez system internetowy. Szybki internet okazuje się wówczas absolutną koniecznością, która może przesądzić o tym, jak będzie wyglądał plan zajęć na zbliżający się semestr. Wyścig po ograniczone miejsca na wykładzie czy ćwiczeniach jest jedną z najbardziej stresujących chwil w życiu studenckim, dlatego szybkie łącze jest z pewnością bardzo dużym atutem w poszukiwaniu najlepszej oferty internetu dla studenta.

Jeden internet wiele urządzeń

Kiedy trzeba nauczyć się do egzaminu, obejrzeć zaległe odcinki serialu, jednocześnie cały czas pozostając na bieżąco ze zdjęciami na Instagramie, doba staje się za krótka na to, aby korzystać tylko z jednego urządzenia z dostępem do internetu. W ofercie internetu UPC (https://www.upc.pl/internet/kup-internet/)  dostępne są pakiety z modemem wifi i optymalną prędkością łączy, która umożliwia korzystanie z kilku urządzeń w tym samym czasie. To znacznie ułatwia pozostawanie na bieżąco ze wszystkimi ważnymi sprawami. To również bardzo istotne w kwestii dzielenia się internetem, co jest bardzo częstą praktyką studentów. Każdy z lokatorów dokłada się do opłaty za internet, korzystając z niego na swoim urządzeniu. To bardzo wygodne rozwiązanie dla wynajmujących mieszkanie w kilka osób studentów. Dotychczas co roku firma UPC wychodziła naprzeciw oczekiwań swoich klientów i oferowała im usługi dostosowane do potrzeb studentów. Warto śledzić zmiany w ich ofercie i skorzystać z opcji skierowanej do żaków i nie tylko.

Krótki czas zobowiązania

Jak wiadomo młodzi dorośli nie należą jeszcze do tej części społeczności, która ustabilizowała swoje życie. Ciągłe zmiany to domena życia studenckiego, dlatego poszukują oni przede wszystkim internetu bez zobowiązań bądź z krótkim czasem zobowiązania. Taka elastyczna oferta internetu dla studenta jest doskonałym rozwiązaniem przy wszelkich zmianach adresu czy dłuższych wyjazdach.

Oferta dostępna dla każdego

Wszystkie wymienione cechy, a zatem:

  • niskie koszty,
  • nielimitowany internet,
  • szybkie łącze,
  • możliwość podłączenia wielu urządzeń pod sieć wifi,
  • krótki czas zobowiązania.

To cechy pakietu, który z pewnością zainteresowałby wielu klientów - nie tylko studentów, dlatego w UPC internet studencki dostępny jest dla każdego, bez względu na to czy posiada się status studenta. Dzięki temu, że Internet UPC został dostosowany do jednej z najbardziej wymagających grup klientów, jest elastyczną i korzystną ofertą dla wszystkich użytkowników internetu światłowodowego. Wychodząc naprzeciw studenckim potrzebom, co roku oferowany jest w UPC internet studencki, oferta występuje pod nazwą “Internet dla studenta”, warto wyczekiwać jej również w tym roku.

Artykuł Zewnętrzny

fot. shutterstock.com

Słowa kluczowe: UPC, internet,
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
poradnik internetowego surfera
Czytaj, słuchaj, ucz się tanio - poradnik internetowego surfera

Kupując w sieci można w szybki i wygodny sposób zamówić najpotrzebniejsze rzeczy, a przy okazji zaoszczędzić.

LinkedIn
Jak wyróżnić się na LinkedIn

Dla tych, którzy jeszcze nie mają profilu na LinkedIn, przygotowano krótki przewodnik.

Zobacz jakie nowości z tej okazji przygotowała firma.
20. urodziny Google. Zobacz ciekawostki o wyszukiwarce!

Zobacz, jakie nowości z tej okazji przygotowała firma!

Polecamy
Najczęściej używane hasła do logowania
Najczęściej używane hasła do logowania

Do ich złamania wystarczy... 97 sekund.

Komputery coraz więcej rozumieją
Komputery coraz więcej rozumieją

"Być może prawdziwa rewolucja informacyjna jest dopiero przed nami…"

Ostatnio dodane
poradnik internetowego surfera
Czytaj, słuchaj, ucz się tanio - poradnik internetowego surfera

Kupując w sieci można w szybki i wygodny sposób zamówić najpotrzebniejsze rzeczy, a przy okazji zaoszczędzić.

LinkedIn
Jak wyróżnić się na LinkedIn

Dla tych, którzy jeszcze nie mają profilu na LinkedIn, przygotowano krótki przewodnik.