Teatr
Wrocław. Escape Room - premiera spektaklu dyplomowego

Wrocław. Escape Room - premiera spektaklu dyplomowego

  • 2021-02-13
  • Akademia Sztuk Teatralnych w Krakowie filia we Wrocławiu, Wrocław

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 78.

fot. Krzysztof Zatycki

Opis

Gra w teatr, teatr w grze. Świat przestaje istnieć. Świat, który znaliśmy, odszedł, katastrofa przyszła nagle, nie tak jak zapowiadano, za czterdzieści, pięćdziesiąt lat, ale jak złodziej, z czwartku na piątek. Bez zapowiedzi.
 
Elektroniczny atak terrorystyczny. Cyklony. Huragany. Zaraza. Wylesienie. Wyludnienie. Zaszczurzenie. Smog. Wielopierścieniowe węglowodoryaromatyczne spaliny samochodowe i politycy. Czas na ucieczkę, schodami w dół, przed siebie,byle dalej, byle niżej w podziemia miasta. Alternatywny Wrocław.
 
Wrocław historyczny. Miasto,którego nie ma. Legenda, która trwa. Polska. Niemiecka. Zapomniana. Może chodzimy po niej, po nich. Bohaterowie, którzy żyli przed nami. Dwadzieścia, trzydzieści, pięćdziesiąt, sto lat temu.Clara Immerwahr, Zbyszek Cybulski, Zofia Gostomska-Zarzycka, Manfred von Richthofen, Edith Stein, Karl Denke, Matka Boska. Święta, morderca, bohater wojenny, aktor, żona, matka, bibliotekarka. Co ich łączy? Co chcą nam powiedzieć? Przed czym ostrzec?
 
Witajcie w grze. Zasady są proste. Musicie przetrwać. Po to, by uratować świat. Spotkać Ludzi. Uzyskać Mądrość. Spokój. I szczęście. Idźcie przed siebie do światła i róbcie, co uważacie za słuszne. Tam cały czas trwa normalne życie. Normalne podziemne życie.
 
ip
Ostatnio dodane
Ojeja! - spektakl WTL
Ojeja! Oto nowa premiera we Wrocławskim Teatrze Lalek z widownią na żywo [FOTO] Wrocław

Zobaczcie zdjęcia z przedstawienia "Ojeja!, czyli o dziewczynce, która nie znała własnego imienia".

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.